Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a probléma a letelepedési...

Mi a probléma a letelepedési kötvénnyel, mint koncepcióval?

Figyelt kérdés

Most arról ne vitatkozzunk, hogy lehetséges, hogy a Fidesz lenyúlja az ebből származó pénzt. A Fidesznek sok jó ötlete van szerintem, csak azért sülnek el mindig rosszul, mert inkompetensek, vagy eleve hasznot akarnak húzni belőle.


De mint intézményt, miért nem lehet megtartani ahelyett, hogy eltörölnénk?


Gondoljatok bele: Akik ezeket megveszik nem trógerek akik idejönnek, és rátelepednek a jóléti államra. Kőkemény milliókat fizetnek be az államkasszába. Tehát már jobb állampolgárok mint te vagy én, és még egy percet sem éltek itt.


Természetesen meg kell vizsgálni a titkosszolgálatnak, hogy ki az az ember aki ide szeretne költözni. Bár én kétlem, hogy az esetek többségében veszélyesek lennének. Két okból: Az egyik az, hogy eleve legális úton akarnak idejönni, és számítanak az átvizsgálásra, tehát nincs rejtegetnivalójuk. Nem egy kamion rakterében rejtőztek el. A másik az, hogy ezek gazdag emberek. Ha nekem lenne több millió dollárom egyáltalán nem érdekelne a kicsinyes politikai harc. Élvezném az életem. Nem kockáztatnék mindent amim van azért, hogy terroristákat támogassak, vagy azzá váljak.


Szóval szerintem aki a letelepedési kötvényt ellenzi, az egy hazaáruló aki megfosztaná a hazánkat a megerőltetés nélkül szerzett jövedelemtől.


És még egyszer: Ahogy a Fidesz csinálja tényleg rossz. Át kell alakítani, de nem eltörölni.


2016. nov. 21. 13:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%

1. Nem fizetnek, kötvényt vesznek, ami nem rosszabb hozamot ad, mint a piaci kötvények, és nyilván lejáratkor hozamostul visszakapják.


2. Szóval ha gazdag valaki, akkor nem támogat terroristákat? Szerinted akkor kik pénzelik a terrorizmust, ha nem kimondottan tehetős emberek?

2016. nov. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
# 1 Én csak azt mondom, hogy ha én gazdag lennék én biztos nem kockáztatnám mindenem ami van azzal, hogy terroristákat támogatok. Persze vannak szélsőséges emberek, ez igaz. Viszont nem ez volt az egyetlen érvem.
2016. nov. 21. 14:03
 3/26 anonim ***** válasza:
45%
Egyébként nem, pont hogy nem az a baj a Fidesszel, hogy alapjaiban jó ötleteket ront el. Jó, talán egyet kivéve, a közmunkapramot. De pl. az oktatási koncepciójukban épp hogy az az egyetlen jó, hogy bénák, és nem tudják megcsinálni, így még nem sikerült 50 évvel visszavinni a múltba az oktatási rendszert, de dolgoznak azért rajta. Ugyanez igaz a multiellenes kirohanásaikra is.
2016. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
25%

"másik az, hogy ezek gazdag emberek. Ha nekem lenne több millió dollárom egyáltalán nem érdekelne a kicsinyes politikai harc. Élvezném az életem. Nem kockáztatnék mindent amim van azért, hogy terroristákat támogassak, vagy azzá váljak. "


[link]


Ennyit ér a megkötés:

[link]

2016. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Jó. És úgy, abban a formában ahogy én leírtam sem támogatnátok? Nem kötünk üzletet mindenkivel, csak azzal akit átvizsgált a titkosszolgálat.
2016. nov. 21. 14:09
 6/26 anonim ***** válasza:
Hivatalosan most is átvizsgált.
2016. nov. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
De én kimondottan leírtam, hogy nem abban a formában képzelném el ahogy a Fidesz megcsinálta. Minek dobjunk ki egy jó ötletet a kukába amikor át is lehet alakítani?
2016. nov. 21. 14:13
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval: Egyrészt a letelepedési kötvény nem nyereséges az országnak, a pénzt visszafizeti az állam 5 év után, szóval negatívba jövünk ki, mivel azt az embert még hivatalosan fel kell dolgozni, ezt a pénzt Fidesz közeli emberek kapják meg, pénzmosásra használják.


[link]



Önmagában Magyarországra jutni migrásnként sem olcsó, millió 1 cikket olvashattunk róla, hogy amennyit az embercsempészeknek fizetnek, étel ital, a hosszú út során stb.. stb.. az annyiba kerül amit se te se én nem tudnánk magunknak megengedni. (Persze ha te is olyan csóró vagy mint én :P). Az hogy ezeknek az embereknek honnan van erre pénzük, az rejtély.



Aki dolgozni akar Magyarországon annak van lehetősége ide jönni, nem ismerem hogy ez hivatalosan hogy működik, de belehet adni a kérést, utána nem tudom mi történik. Vannak ilyen lehetőségek hogy Magyarországival házasodsz, hivatalos menekült vagy, stb. Amire te gondolsz, szerintem az hogy ezt a rendszert kellene bővíteni, hogy minél több "normális" ember ide tudjon jönni ha szeretne. Vagy nem tudom hogy erre gondolsz-e. Pl. Ausztráliai rendszer is olyan hogy minden évben jóváhagynak x letelepedőt, pontokat kell gyűjteni, lehet pontot kapni tanulmányokra, arra hogy Ausztráliai hiányszakmával foglalkozol-e, nyelvismeret, anyagi háttér stb.. stb... Ezt a rendszert szeretnéd jobban kifejleszteni Magyarországon is?



Mert a letelepedési kötvény teljesen más dolog.

2016. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látom, hogy ez bármiben különbözne a jelenlegitől.
2016. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

2:

Szóval ez nem is volt érv. Abból, hogy te mit csinálnál, ha gazdag lennél, nem következik semmi arra nézve, hogy kik támogatják a terrorizmust. Mert bizony tehetős emberek. Bin Laden például gazdag olajmágnás családba született. De rengeteg szaudi milliárdos támogat terroristákat.


Emellett az EU-ba nem feltétlenül magukat fogják benyomni letelepedési kötvénnyel, és persze nem is azokat, akik felrobbantják magukat, hanem szervezőket, összekötőket. Mert náluk fontos, hogy legálisan legyenek itt.


A két fő "érved" márpedig ez volt, amim mint kidrrültek, nem is érvek, csak csúsztatást. Az meg vicces, hogy épp te nevezed hazaárulónak azr, aki ellenzi mindezt, holott a hazaárulás egy jogilag elég határozottan körülhatárolt fogalom, és ha igaz, hogy a Fideszesek visszaéltek a letelepedési kötvénnyel, és nem megfelelően világították át a letelepedési kötvényes egyéneket, cserébe némi kenőpénzért, az pont hogy hazaárulás.

2016. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!