Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a probléma a letelepedési...

Mi a probléma a letelepedési kötvénnyel, mint koncepcióval?

Figyelt kérdés

Most arról ne vitatkozzunk, hogy lehetséges, hogy a Fidesz lenyúlja az ebből származó pénzt. A Fidesznek sok jó ötlete van szerintem, csak azért sülnek el mindig rosszul, mert inkompetensek, vagy eleve hasznot akarnak húzni belőle.


De mint intézményt, miért nem lehet megtartani ahelyett, hogy eltörölnénk?


Gondoljatok bele: Akik ezeket megveszik nem trógerek akik idejönnek, és rátelepednek a jóléti államra. Kőkemény milliókat fizetnek be az államkasszába. Tehát már jobb állampolgárok mint te vagy én, és még egy percet sem éltek itt.


Természetesen meg kell vizsgálni a titkosszolgálatnak, hogy ki az az ember aki ide szeretne költözni. Bár én kétlem, hogy az esetek többségében veszélyesek lennének. Két okból: Az egyik az, hogy eleve legális úton akarnak idejönni, és számítanak az átvizsgálásra, tehát nincs rejtegetnivalójuk. Nem egy kamion rakterében rejtőztek el. A másik az, hogy ezek gazdag emberek. Ha nekem lenne több millió dollárom egyáltalán nem érdekelne a kicsinyes politikai harc. Élvezném az életem. Nem kockáztatnék mindent amim van azért, hogy terroristákat támogassak, vagy azzá váljak.


Szóval szerintem aki a letelepedési kötvényt ellenzi, az egy hazaáruló aki megfosztaná a hazánkat a megerőltetés nélkül szerzett jövedelemtől.


És még egyszer: Ahogy a Fidesz csinálja tényleg rossz. Át kell alakítani, de nem eltörölni.


2016. nov. 21. 13:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Bírom ezt a naivitást.

Idejön a milliárdos arab/kínai, aki tök jó fej meg minden, mert arra feléjük pont az a jellemző, hogy akinek ennyi pénze van, az teljesen tisztességes. :D

2016. nov. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

"Kőkemény milliókat fizetnek be az államkasszába. "

AMit utána kamatostul visszakapnak. Tehát fizettünk nekik, hogy idejöjjenek...


"Ha nekem lenne több millió dollárom egyáltalán nem érdekelne a kicsinyes politikai harc"

Ezért nincs több millió dollárod. És őket nem a politika érdekli, hanem az Uniós állampolgárság.


"megfosztaná a hazánkat a megerőltetés nélkül szerzett jövedelemtől. "

Mint írtam, ez nem jövedelem, hanem kiadás. Tehát aki ezt ellenzi, az pénzt szeretne megtakarítani!

2016. nov. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Az meg durva naivitásra vall, amikor az az ötleted, hogy legyen ugyanígy, csak ne legyen benne korrupció. Pedig egy ilyen rendszernek a szerves elemévé válik a korrupció, pontosan abból következik, amilyen a letelepedési kötvény rendszere maga.


Mondjuk kicsit kétségbe vonja a naivitásodat, hogy véres szájjal hazaárulózod a veled egyrt nem értő embereket...

2016. nov. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
# 10 Egyébként ezt a hazaáruló dolot nyilván csak egy szarkasztikus megjegyzés volt. Akik ellenzik a letelepedési kötvényt azok szokták mindenkire ezt mondani, akinek más a véleménye. Egy görbe tükröt akartam tartani eléjük. Nekem az az álláspontom, hogy árt a hazának az, ha teljesen megszüntetjük ezt a dolgot. Én még abban is benne vagyok, hogy nem fizetjük vissza a befektetett pénzt. Szerintem ha a gyakorlati megvalósítást félretesszük (ahogy azt le is írtam a kérdésben) jó ötlet ha meg lehet pénzért váltani azt a jogot, hogy valaki itt élhessen. Azzal a feltétellel, hogy normálisan átvilágítja a jelentkezőt a titkosszolgálat előtte.
2016. nov. 21. 14:25
 15/26 anonim ***** válasza:

14:

De most is az a szabály, hogy normálisan át kell világítania, ez mégsem történik meg. A korrupció visszaszorításához meg fékek és egyensúlyok rendszere kellene, ezt viszont minden téren leépítette a kormány. Enenk fényében maga a letelepedési kötvény súlyos nemzetbiztonsági kockázatokat jelent.

2016. nov. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Maffiózók, terroristák, bűnözők pont hogy nem vesznek államkötvényt. Nekik az a céljuk, hogy minél "csendesebben", rejtetten mozogjanak ide oda, ne tudjon senki se róluk, se a mozgásukról, se a tevékenységeikről. Ehhez nem célszerű és nem is érdemes kötvényt vásárolniuk.

Amúgy meg akik ezt írják, hogy ez kiadás, nos ha csak a számokat nézzük akkor igen, de valójában nem. Ugyanaz mint az államkötvény. Akkor azt is be kéne szüntetni szerintetek? Ez egy befektetés tulajdonképpen, a kötvények árából az állam befektet az országba, fejleszti, így több pénz folyik be. Ebből fizeti ki a kötvények kamatait. Gyakorlatilag ugyanaz, mint egy bank.

2016. nov. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
#16: Miért ne vennének? Ha csak kicsit profik, átb...sszzák a a magyar titkosszolgálatot, nyugis helyen lehetnek(ahhoz képest, ahonnan jönnek) és akár innen is irányíthatják, pénzelhetik a szervezeteiket.
2016. nov. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Ja és terroristák esetén, az sem hátrány, hogy EU-n belül vannak.
2016. nov. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
17: Hát igen, de ezt letelepedési kötvény, azaz 300 ezer euró elb-szása nélkül is meg tudják tenni.
2016. nov. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
#19: Azért nem biztos, hogy ilyen egyszerűen. Hiszen, mi "tárt karokkal" várjuk őket és a 300 000eurót sem bukják el, sőt kereshetnek rajta.
2016. nov. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!