Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a CSOK, és egyéb...

Szerintetek a CSOK, és egyéb támogatások helyett nem lenne hasznosabb a lehető legnagyobb átfogó fizetés emelés?

Figyelt kérdés

Nem értek a gazdasághoz, de valahogy úgy képzelem el hogy azok az emberek (nem tudom hányan vannak) akik az államtól kapják a fizetésüket (orvosok, tanárok, politikusok, a létesítmények karbantartói, titkárságon dolgozók) ha átfogó nagy mértékű fizetés emelést kapnának, akkor kénytelenek lennének a multik is emelni a dolgozóik fizetésén, hogy versenyképes munkásokat tudjanak szerezni (pl. Lidl, Tesco, Auchan, CBA, Media Markt, Audi stb.). Ha a többi szférában is emelkednek a fizetések, emelkedik a befizetett adó is, szóval elvileg egy pozitív folyamat lenne. Tisztában vagyok vele hogy valószínűleg ennél sokkal összetettebbek a dolgok, én se akartam könyvet írni ezért egyszerűsítettem a gondolataim, de ha valaki ért hozzá, írja le mi is történne valójában.


Milyen pénzeket lehetne felszámolni? Pl. az Erdélyi Magyarokat non-sens támogatni, minden tanuló kap 20.000 ft-ot évente a magyar államtól, viszont az életszínvonal alig valamivel gyengébb Erdélyben mint Magyarországon, szóval ezt én ilyen "vert viszi a veretlen-t" ahogy a népmesében is van dolognak tartom, a közösség támogatásának talán van értelme, azt nem mondom. Csökkenteni lehetne stadion építésen, korrupción, CSOK, egyéb család támogatások, közmunka, programok, Fidesz kampány, kisvasutak, Olimpia stb. nincs listám a kiadásokról, de én ezeket mind listába venném amik nélkülözhetőek, vagy csökkenthetőek, és a kellő pénzt előállítanám.



Szerintem addig nincs értelme a CSOK-nak sem, amíg a kisebb probléma a kevés gyerek, és a nagyobbik az elvándorlás, amíg nem kerül egyensúlyba a kettő addig szerintem csak fizetés emelés-fizetés emelés-fizetés emelés kellene legyen.



Vélemények?



2016. nov. 21. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Túl magas az állami szférában dolgozók száma.

"A Miniszterelnökséget vezető miniszter a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara csütörtöki budapesti rendezvényén emlékeztetett: a mintegy 4,3 millió magyarországi munkavállalóból csaknem egymilliót a közszféra alkalmaz, az állami tulajdonú cégeknél hozzávetőleg 300 ezren dolgoznak."


"

Az államigazgatási szervezetek dolgozóinak átlagjövedelme a felmérések szerint: 200.000 Ft, míg a közigazgatási szervezeteknél munkaviszonyban állók átlagosan 181.000 Ft-ot keresnek."


Ezt kéne akkor megemelni legalább 100 ezerrel és még akkor sem érte el mondjuk a Lidl átlag bruttó fizetését.

2016. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A CSOK-al nekem más problémáim vannak, de mivel nem is erre helyezted igazából a hangsúlyt, mellőzöm.


"akik az államtól kapják a fizetésüket ... ha átfogó nagy mértékű fizetés emelést kapnának, akkor kénytelenek lennének a multik is emelni a dolgozóik fizetésén"


Nem lennének kénytelenek, hisz egy iskola, orvosi rendelő, vagy a helyi önkormányzat nem jelent konkurenciát egy szupermarketnek. Szerintem az közelebb áll a valósághoz, hogy a közalkalmazottak fizetésemelése a magasabb fogyasztói árakat idézik elő, hisz a vállalatok elsősorban az emberek pénztárcájához igazodnak. Ez ugyan megadná a vonzatát annak, hogy az ő alkalmazottaiknak is fizetést emelnek, de csak azért, hogy ne szűkítsék túlzott mértékben a piacot.


Viszont mindez azt is eredményezné, hogy adott idő alatt nagyobb lenne az össz(pénz)forgalom, ami egy pozitív dolog, ösztönzőleg hat a gazdaságra.


És az, hogy csökkentenénk néhány állami kiadáson, illetve, hogy célzottabban terítsük ki a szociális hálót (ami következésképp a szűkítését is jelenti) én is támogatom, de ahogy te a fizetésemelésektől vársz pozitív hatásokat, úgy a támogatások megvonása is eredményezhet negatívumokat. Óvatosan kell bánni ezekkel.

2016. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kérdést mikor tettem fel, én is meggondoltam hogy pl. egy orvos fizetése nem sok mindennel van kapcsolatban, viszont azért a közszférában jócskán dolgoznak minimálbéren olyan emberek akik igenis konkurenciák még az Aldinak is, ahova lehetne pumpálni a pénzt. Most az hogy nem tudják utolérni úgyse azt a fizetést, szerintem lényegtelen, mivel az áruházak, vagy a multik se a nagylelkűségük miatt tartják magasabban a fizetéseket mint pl. a közszféra, érdekük az (szerintem) hogy legyen választék felvételkor.
2016. nov. 21. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:

"viszont azért a közszférában jócskán dolgoznak minimálbéren olyan emberek akik igenis konkurenciák még az Aldinak is,"


De mégis kik ők, és mit csinálnak? Lehet én vagyok alul művelt, de nem ismerek olyan foglalkoztatási átfedést a vállalati szféra és közszféra között, amibe a munkavállalók nagyobb részét tehetnénk.

2016. nov. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A CSOK-kal nem ez az egyetlen baj. A CSOK iszonyatosan emeli az összes ingatlan árát, és úgy, ahogy a legtöbb Fidesz által bevezetett "szociális támogatás" valójában a tehetősebbeknek kedvez a szegények rovására, lásd még a fenntarthatatlan rezsicsökkentést is, ami a medencés villás többet fogyasztónak többet ad, mint az egy lámpát égető kisnyugdíjasnak.


" "Az államigazgatási szervezetek dolgozóinak átlagjövedelme a felmérések szerint: 200.000 Ft, míg a közigazgatási szervezeteknél munkaviszonyban állók átlagosan 181.000 Ft-ot keresnek."


- Ezt kéne akkor megemelni legalább 100 ezerrel és még akkor sem érte el mondjuk a Lidl átlag bruttó fizetését."


Rontja az összképet itt is, hogy van néhány kiugróan magas fizetés pl. Ilyen-olyan léhűtő vezető, és azok rokonai, barátai, barátnői, hogy neveket ne emlegessek, a közszféra átlagjövedelmét ezek nagyon szépen megugrasztják, miközben a valóban güriző ápolók, tanárok jövedelme alig emelkedik.


Ha nem lenne szociális igazságtalanság, akkor az emberek szerintem az emberek az anyagi szegénységet sokkal jobban el tudnák viselni, de így...


Szerintem a PÁRBESZÉD (PM) alapjövedelem-koncepciója lenne a megoldás erre is. Az a középjövedelemig az összes nettó jövedelemre pozitívan hatna oly mértékben, hogy a kevesebbet keresők fizetését sokkal többel emelnék, így a munkára való ösztönzés is megmaradna, sőt.

Egyszerre lenne így pozitív hatással a köz- és versenyszféra dolgozóinak alacsony jövedelmére, míg a legjobban keresők fizetése nem emelkedne, az igazságtalan/indokolatlan támogatásuk megszűnne.


Sajnos sok a tévhit és szándékosan terjesztett dezinformáció ezzel kapcsolatosan, így sok a fenntartás, de akit igazán érdekel, azért utána tud nézni. A PÁRBESZÉD alapjövedelem-koncepciója azért is nagyon jó, mert nem csupán egy szociális segélyrendszerről szól, hanem egy nagyon is komplex program, ami a kiadási oldal mellett a szükséges fedezetet is meghatározza.


[link]

2016. nov. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!