Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most végre be fog indulni...

Most végre be fog indulni Magyarországon a népességnövekedés, hogy jólét van és érezzük, hogy van értelmes jövője itthon gyermekeinknek?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt jólét, de mostmár van. És szerintem 10-20 éven belül még jobb lesz itt, még több pénze lesz a dolgozó embernek és még elégedettebbek lesznek. Az elégedettség pedig ösztönzi a gyerekvállalást, hiszen senki nem akar úgy gyereket, hogy nem érzi annak jövőjét biztonságban. Magyarország biztonságos hely maradt a migránsáradat ellenére is, mivel mi visszavertük őket és nem pusztítottak le minket, mint Nyugat-Európát. Ráadásul ott később még rosszabb lesz és sokan visszajönnek majd Magyarországra, hogy itt jó életet éljenek.

2016. nov. 22. 11:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy neked elég, ha mondják.

Ezért én azt mondanám: élj boldogan. A többit teremtsd elő hozzá magadnak.

2016. nov. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
2016. nov. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Jó, értem én.


Ugyanakkor megfigyelhető, hogy a jólét és a népességnövekedés nem egyenesen arányos, sőt.


Mert ha így lenne, pl. Nigéria egy marha jóléti állam kéne, hogy legyen.


A gyerekvállalás azért van elsősorban mélyponton, mert értékválság van, a modern média, az internet azt sugallja a fiatalnak, hogy kevés munkával, hamar az ölébe hullik majd a nyugati típusú jólét. Mert az neki jár. A franc jár.


Természetesen van anyagi oldala is - nekem van gyerekem, tudom miről beszélek - de kár csak erre fogni. Ideális idő, kor, anyagi helyzet nincs a gyerekvállalásra.


Nyugaton is csökken a népesség, a bevándorlás tudja úgy ahogy ellensúlyozni, ott is öregszik a lakosság.


És igen, Magyarország relatíve biztonságos hely, az meg hogy Nyugaton magasabb az életszínvonal nem lehet meglepetés senki számára, mert évtizedek óta van így.

2016. nov. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Lehet velem van a baj, de én semmit se érzékelek az általad kijelentett nagy jólétből :( De hogy a kérdésedre is választ adjak, véleményem szerint a jelenlegi demográfiai tendencia sajnos nem fog megfordulni. Perpillanat a 8. leginkább fogyó népesség vagyunk az EU-ban. 2050-re pedig akár közel meg is feleződhet a lakosságszám, olyan rossz a helyzetünk.
2016. nov. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Lehet velem van a baj, de én semmit se érzékelek az általad kijelentett nagy jólétből :("


Nem siránkozni kell hanem többet kell dolgozni!

Ha nem tanultál és lusta vagy, akkor ne is várd hogy jobb lesz neked!

2016. nov. 22. 12:20
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

"Nem siránkozni kell hanem többet kell dolgozni!

Ha nem tanultál és lusta vagy, akkor ne is várd hogy jobb lesz neked!"


Erre mondják, hogy ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna :) Sajnos két diplomával plusz két nyelvvizsgával nem rajtam múlik, hogy állam bácsi nem fizeti meg a saját alkalmazottjait.

2016. nov. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

Napi trollkérdésünket olvashatták.


Ezt a humor kategóriába írd ki kérdező.

2016. nov. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Ezerszer inkább vállalnék gyereket a jelenlegi, vagy a jövőbeli Nyugat-Európában mint itthon bármikor. Magyar oktatás romokban, olyan tanárom volt aki a szakmája ALAPJAIVAL sem volt tisztában. Nincs normális szakoktatás sem, egyre kevesebbet költenek oktatásra, miközben a haszontalan okj-s képzésekkel nem csinálnak semmit. Sok emberrel beszéltem már erről mivel engem teljesen lesokkolt hogy egy európai országban olyan "tanárt" tanítani engednek középiskolában aki az alapokkal sincs tisztába, és mások is megerősítettek benne hogy ez nem csak egy helyi eset.

Ez nem lenne egy megoldhatatlan probléma, de rendszerváltás óta egyre szarabb az oktatás, a fideszes 2/3-os uralma alatt sem történt pozitív változás ez ügyben. Hogyha egy ilyen problémát nem tudtak megoldani akkor más sem fog menni. És lehet azzal jönni hogy nyugaton sok a bevándorló stb, de valahogy nem tudom elképzelni hogy Svájcban vagy Hollandiában is ilyen embereket tanítani engedjenek, és ez nekem magasabb prioritás mint az 1% muszlim népesség. A gyerekek életének nagy részét az iskola teszi ki, hogyha az tele van barmokkal akkor nem lesz boldog, és valószínűleg gazdag sem, mivel az ilyen kókler tanárok által átadott "tudás" semmit sem ér.

Magyarország egy hihetetlenül igénytelen hely sajnos.

2016. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
7-es: az a baj hogy ez a sok f szfej ezt nem humornak szánja...
2016. nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező neked fizetnek ezért vagy tényleg ennyire hülye vagy?
2016. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!