Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Deák Ferenc többet ér mint...

Deák Ferenc többet ér mint Szent István?

Figyelt kérdés
Mert ugye ő van a 20000esen.

2016. nov. 26. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mid fájdult meg?
2016. nov. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

Deák egy államférfi, István meg egy tömeggyilkos, aki feldaraboltatta az ellenségeit.

Tehát igen.

2016. nov. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

2es, mutass egy középkori királyt, aki nem daraboltatta fel az ellenségeit?:D


Kérdező! Nincs a pénzek értéke, és az adott személyek megbecsülése között összefüggés! Szent István nélkül Magyarország nem lenne, vagy nem olyan, mint most (vszeg rosszabb lenne)... de ez elmondható Rákócziról, Mátyásról, Széchenyiről is, meg szegény apróra váltott Carobertoról is!:)

2016. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Az vesse rájuk az első követ, aki még nem darabolta fel az ellenségeit.
2016. nov. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

"Az vesse rájuk az első követ, aki még nem darabolta fel az ellenségeit."


Én még csak megköveztem őket, akkor jó vagyok?


Visszatérve a kérdésre - én egyiket se látnám szívesen... "Szent" Istvánt az elmondottak miatt, de valójában Deák se volt valami fényes figura - egy Habsburg-kollaboráns, aki elárulta a magyar nacionalizmust, és alárendelte azt a Habsburg monarchiának, ahol a magyaroknak csak egy töredéke tudott szavazni, ahol a parlamentnek se volt ereje Ferencjóskával szemben, és ahol a magyar arisztokrácia az osztrákok kápója lett a magyar köznéppel és a többi nemzetiséggel szemben. Hogy miért tiszteljük ezen figurák közül bármelyiket is... =/

2016. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Én nem értem.

Mi a gond pl Szent Istvánnal? Vagy Mátyással? Vagy Rákóczival?

2016. nov. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pénz szemszögéből igen, elvégre a 20 000 forint több mint a 10 000 forint.

Politikailag nehéz szétválasztani. Más kor, más beosztás... Annyi a közös bennük hogy mindketten vezető beosztású férfiak voltak. De hogyan lehetne egy államalapító feudális rendszerben, 1000-ben élő királyt egy 1840-50-60-as években ( illetve azután ) politizáló személlyel?

2016. nov. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#2: "Más idők, más szokások". Azért csak eltelt köztük 800 év.
2016. nov. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így megválaszolhatatlan, de a logikátad folytatva: azon is lehet vitázni, hogy Bethlen Gábor(2000ft), többet ér-e, mint Hunyadi Mátyás? Széchenyi, többet ér-e, mindkettőjüknél? Egyszerűen nincs értelme az ilyen összehasonlításoknak.
2016. nov. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Piert ***** válasza:
levezetve: Széchenyi ekvivalens két Bethlen Gáborral és egy Hunyadi Mátyással. következésképp: 2,5 Bethlen ér egy Széchenyit.
2017. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!