Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért a baj, hogy a kormány...

Mért a baj, hogy a kormány "jó keresztényeket" akar nevelni?

Figyelt kérdés

[link]


Álljon meg a menet egy pillanatra.


Amikor én gimnáziumba jártam, még az szoci-liberális kormány volt hatalmon és többször jött valaki, valami liberális szervezettől és "tolerancia tréninget" tartott osztályfőnöki órán.

Gondolom nem kell bemutatnom,miről szóltak azok a propagandák.


Szóval, ha ilyesmi lehetett, ahogy keresztényi nevelés is lehet.


Engem ki nem állhattak abban az iskolában a tanárok, gyakran ütközöttek meg az ellentétes világnézeteinket.Ők nagyon liberálisok voltak, én mindig utáltam ezt a polkorrekt hülyeséget és hangot is adtam neki.

Így, most kicsit örülök, hogy most megakad a gombóc a torkukon és remegve kérdezik vissza "kekekeresztény?".



2016. nov. 27. 13:05
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
17%
Csak addig terjed ki a liberálisok böszme nagy toleranciája, amíg ugyanazt skandálod, amit ők gondolnak. Tovább nem.
2016. nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

1.


Teljesen egyetértek.

2016. nov. 27. 13:11
 3/37 anonim ***** válasza:
93%

azon kívül hogy nem a középkorban élünk és a kereszténységed a toleranciát, megértést hirdeti miközben ráerőszakolná emberekre a te vallásod?


azt hiszem semmi

saját magatokat teszitek nevetségessé

senkinek semmi baja nem lenne a keresztényekkel ugyan olyan szekta mint a muszlimok, jehovák, haszid zsidók,stb

a probléma az hogy elvárjátok hogy a ti törvényeitek szerint KELL élni egy vallásilag szabadnak mondott országban mert ha nem akkor jön a fenyegetőzésetek


a jelenlegi kormányt meg hagyjuk is mert nem embert hanem tudatlan droidot akarnak faragni az emberekből

2016. nov. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
82%

Mi számít jó kereszténynek? Akkor fejtsd ki kérlek számomra több összefüggő mondatba érvekkel és tényekkel.


(Amúgy ha ott nem volt jó ahova jártál (nem érezted jól magad ha értem), akkor miért nem kerestél magadnak másikat? Választás mindig van.)

2016. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
90%
A kormány csak ne akarjon nevelni senkit.
2016. nov. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

"a jelenlegi kormányt meg hagyjuk is mert nem embert hanem tudatlan droidot akarnak faragni az emberekből"


Van ebben igazság.


Na, de melyik kormány nem ezt csinálta?

Ami az én gimnáziumomban történt, az is megér egy misét.Ott is igyekeztek az adott kormány ideológiáját ráerőszakolni a diákokra.


Olyan fajt akartak kinevelni,akiknek szivárvány folyik az ereiben és a vizeletük rózsaszín :D

2016. nov. 27. 13:16
 7/37 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk,azért,mert az ország jelentős része ateista.

Az,hogy ki miben hisz nem nevelés kérdése.

Sőt kifejezetten káros,ha a szülők a gyereküknek megakarják mondani milyen világnézetük legyen.

Minden ember eltudja dönteni,hogy mit gondol a világról.

Ha majd a kedves gyerek ebben hisz,akkor menjen templomba,de a szülei ne mondják meg neki,hogy miben higgyen.

Az oktatásból pedig egyenes kivonnám,ugyanúgy,ahogy politizálni sem lehet az iskolában,azt is betiltanám,hogy a keresztény vagy egyéb más vallást propagálni lehessen!

Az iskola nem szekta.

2016. nov. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
91%

Provokációból jeles...


"Amikor én gimnáziumba jártam, még az szoci-liberális kormány volt hatalmon és többször jött valaki, valami liberális szervezettől és "tolerancia tréninget" tartott osztályfőnöki órán.

Gondolom nem kell bemutatnom,miről szóltak azok a propagandák."

Gondolom az elfogadásról... Nagyon rossz dolog, igen.


"Szóval, ha ilyesmi lehetett, ahogy keresztényi nevelés is lehet. "

Tudod, nem azzal van a baj, hanem azzal, hogy:

1. A Fidesz csak POLITIKAI TŐKÉNEK HASZNÁLJA A VALLÁST. Aki a pápát szidja azért ne mondja már jó kereszténynek magát, a Fidesz elvei is annyira keresztények, hogy az már megszólal... Semmi keresztényi ideológia nincs a pártjukban. Csak hangoztatják, hogy ők bezzeg azok.

2. vallásszabadság van, a kormánynak egyszerűen nincs joga senkiből keresztényt nevelni, ha ő nem akar az lenni.


"Engem ki nem állhattak abban az iskolában a tanárok, gyakran ütközöttek meg az ellentétes világnézeteinket." Ez nem liberalizmus, a liberalizmus a demokrácia, a szabadság és az elfogadás eszméje.

Attól, hogy keresztény vagy senki nem fog elítélni vagy utálni, aki liberális.

Ha szimplán hülye vagy, kicsit nagyobb az esélye.


"én mindig utáltam ezt a polkorrekt hülyeséget és hangot is adtam neki." Az látszik, hogy utálod a politikai korretkséget és az elfogadást, szabadságot, azzal, hogy kiírtad ezt a kérdést.


"Így, most kicsit örülök, hogy most megakad a gombóc a torkukon és remegve kérdezik vissza "kekekeresztény?"."

Senki nem tesz ilyet, csak a te Orbanista-"keresztény" képedben.

2016. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
0%

# 4/ "Mi számít jó kereszténynek? Akkor fejtsd ki kérlek számomra több összefüggő mondatba érvekkel és tényekkel."


A keresztény ember kapcsolatai


Először a tanítványokat nevezték keresztényeknek (Ap.csel. 11,26), tehát a keresztény ember tanítvány. A tanítvánnyá válás feltételei Lukács 14:26-27,33-ban világosan meg vannak írva: „Ha valaki hozzám jön, de nem gyűlöli meg apját, anyját, feleségét, gyermekeit, testvéreit, sőt még a saját lelkét is, nem lehet az én tanítványom.” Szüleinkkel, házastársunkkal, gyermekeinkkel való kapcsolatunknak, tulajdonunkhoz és jövőnkhöz való hozzáállásunknak össze kell függnie azzal, amit Jézus tanított nekünk.


Keresztény ember – szabad ember


Félreértés azt hinni, hogy a keresztény ember csak egy „bűnös, akinek megbocsátottak”, beleértve, hogy továbbra is megkötözi a bűn. A következő versekben jobban megértjük, mi Isten akarata számunkra a bűnnel kapcsolatban.


„Gyermekeim, ezt azért írom nektek, hogy ne vétkezzetek” 1 János 2,1. „Írok nektek, ifjak, mert legyőztétek a gonoszt.” 1 János 2,13. „De hála legyen Istennek, aki a Krisztus ereje által mindenkor diadalra vezet bennünket…” 2 Korinthus 2,14.


A keresztény embernek jó a lelkiismerete, elrendezte múltját, nincsenek titkolnivaló cselekedetei. Bűnei megbocsáttattak, alapja Istenben van, házát pedig kősziklára építette, ami Jézus. Rendíthetetlen.


Keresztény ember – nem csupán templomba járó ember


Kereszténynek lenni nem azt jelenti, hogy inkább jársz templomba, mint világi szórakozóhelyekre, de egyébként teljesen olyan vagy, mint a többi ember. Egyáltalán nem! Az az ember keresztény, aki életét Isten igéjével és akaratával teljes harmóniába hozza. Igazságos, amikor a többiek igazságtalanok, türelmes, amikor a többiek türelmetlenek, szorgalmas, amikor a többiek lusták, és pontos, amikor a többiek pontatlanok. Bátran megmondja az igazat, amikor a többiek hízelegnek, hazudnak és képmutatók. Szelíd, hosszútűrő és csendes, amikor a többiek ingerlékenyek, indulatosak stb. 1 Péter 1,15.


Keresztény ember – önzetlen ember


A kereszténység teljes önzetlenséget jelent. Mivel Isten dolgozik a szívében, a keresztény ember elkezd gondolni arra, mire van szüksége a többieknek, mi jó és célszerű nekik, mi válik hasznukra. Ezután képességeihez mérten segít nekik elérni ezeket a dolgokat. A kereszténység azt jelenti, hogy szolgálunk és adunk – adjuk mindenünket, szellemi és földi javainkat egyaránt. Ez a szeretet lényege. Róma 15,2 és 7.


Keresztény ember – szabad a korszellemtől


A keresztény embert nem befolyásolja a korszellem. A világon nagyon sokan bűnben élnek, követik szenvedélyeiket és kívánságaikat, és csak kevesen gondolják, hogy ez nem helyes. Ez a „korszellem”, aminek különösen nehéz ellenállni, és amely szintén magába foglalja a „divatot”.


Az istentelen ember olyan, mint egy élettelen marionettbábu. Valahányszor meghúzzák a zsinórokat, ugrania és táncolnia kell, akár akar, akár nem. A keresztény embernek egyedüli ura és parancsolója Krisztus, nem engedelmeskedik más hatalmaknak, a divatnak és a korszellemnek, még ha mindenki más ezt teszi is.


Keresztény ember – igazságos ember


A keresztény ember minden ügyében igazságos. Tehát ha valamit ellopott vagy igazságtalanságot követett el, azt helyre fogja hozni, mihelyt keresztény lett. Ha adóssága van, mindent el fog követni, hogy visszafizesse. Ilyen helyzetekben nincs más út, ezért nem segít, ha Jézus engesztelő áldozatára hivatkozunk. Ha valaki nem gyakorolja az igazságosságot, egyáltalán nem keresztény, és nem fog belépni Isten királyságába. „Aki az igazságot cselekszi, az mind tőle született.” 1 János 2,29.


A keresztény ember fokozatosan legyőzi kívánságait és vágyait, ezért szívében és elméjében tökéletes nyugalma van. A Megváltó megtisztítja életét, ezért az kifogástalan és feddhetetlen lesz. Többé már senki sem tud nyilvánvaló bűnöket felfedezni benne, mint például dührohamok, ingerültség vagy akár a legkisebb igazságtalanság.


Ahogy egyre jobban megbecsüli a Szent Szellem erejét életében, magától értetődően egyre erősebbé és erősebbé válik általa. Kiállja a próbákat, a szorongást, a jó és rossz híreket, mivel biztosan tudja, hogy hűséges urat szolgál. Most már azokat a dolgokat is le tudja győzni, amiket korábban képtelen volt. Ezt különösen azok veszik észre, akik ínségben vannak, mivel vágynak a győzelemre.


Folyamatos fejlődés


Mégsem várhatunk azonnal teljes győzelmet, ezért olvassuk, hogy „ha pedig vétkezik valaki, van pártfogónk az Atyánál: az igaz Jézus Krisztus, mert ő engesztelő áldozat a mi bűneinkért; de nemcsak a mienkért, hanem az egész világ bűnéért is.” 1 János 2,1-2.


Ennek ellenére a keresztény ember számára a legfontosabb, hogy ne békéljen meg a vereséggel, és ne legyen lusta vagy nemtörődöm. Nem veszítheti el bátorságát, és nem adhatja fel a bűn elleni harcot, mivel a győzelem időbe telik. Hinnie kell, bizakodnia és kitartania, amíg eljut a győzelmes életre. Ez Isten és a Szent Szellem segítségével történik. Rendkívül áldott dolog közösségben lenni más keresztényekkel, akik ugyanúgy vágynak és akarnak győzni. Ezeket az embereket a nagy pásztor, Jézus Krisztus vezeti, az Ő lábnyomait követik.


A keresztény ember jutalma


Mivel hűséges volt Istenhez, engedelmeskedett parancsolatainak, és Jézus Krisztus által Isten tulajdonává lett, a keresztény ember örök életet nyer.


János 3,36: „Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki pedig nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta.”


János 4,14: „De aki abból a vízből iszik, amelyet én adok neki, soha többé meg nem szomjazik, mert örök életre buzgó víz forrásává lesz benne.”


Jelenések 20,12-15: „És láttam, hogy a halottak, nagyok és kicsinyek a trónus előtt állnak, és könyvek nyittattak ki. Még egy könyv nyittatott ki, az élet könyve, és a halottak a könyvbe írottak alapján ítéltettek meg cselekedeteik szerint. A tenger kiadta a benne levő halottakat, a Halál és a Pokol is kiadták a náluk levő halottakat, és megítéltetett mindenki cselekedetei szerint. És a Halál és a Pokol belevettetett a tűz tavába: ez a második halál, a tűz tava. Ha valakit nem találtak beírva az élet könyvébe, azt a tűz tavába vetették.”



[link]

2016. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekeim szándékosan távol tartom minden vallástól amíg csak erőmből futja. Nincsenek megkeresztelve, körülmetélve hasonlok,majd ha úgy érzik nekik erre szükségük van érdeklődnek utána. Erőszakos dolog lenne rájuk erőltetnem a saját hitem.

Ez lenne a normális, az iskolákba számolni, írni-olvasni tanítsák meg a gyereket, ha már nagyon be akarnak valamit vezetni akkor inkább tanítsák meg őket hogy kell feladni egy csekket, hogyan kell megírni egy önéletrajzot, hogyan lehet 28000 forintból megélni, erre verjék a mellüket ne arra hogy pl egy buddhistából "jókeresztényt" akarjanak nevelni itt a diktatúrától távol álló szabad vallású országban.

2016. nov. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!