Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért a baj, hogy a kormány...

Mért a baj, hogy a kormány "jó keresztényeket" akar nevelni?

Figyelt kérdés

[link]


Álljon meg a menet egy pillanatra.


Amikor én gimnáziumba jártam, még az szoci-liberális kormány volt hatalmon és többször jött valaki, valami liberális szervezettől és "tolerancia tréninget" tartott osztályfőnöki órán.

Gondolom nem kell bemutatnom,miről szóltak azok a propagandák.


Szóval, ha ilyesmi lehetett, ahogy keresztényi nevelés is lehet.


Engem ki nem állhattak abban az iskolában a tanárok, gyakran ütközöttek meg az ellentétes világnézeteinket.Ők nagyon liberálisok voltak, én mindig utáltam ezt a polkorrekt hülyeséget és hangot is adtam neki.

Így, most kicsit örülök, hogy most megakad a gombóc a torkukon és remegve kérdezik vissza "kekekeresztény?".



2016. nov. 27. 13:05
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én római katolikusként, nevetségesnek tartom, hogy a Fidesz-KDNP akarja megmondani, hogy ki a "jó keresztény".
2016. nov. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg, nekem nem tetszik állam és vallás összefonódása.
2016. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
91%

A keresztény a migránsokat elfogadja és befogadja, mert egy keresztény mindenkit elfogad és megért. Nem gyűlölködik, nem ítélkezik, hanem szeret. Ez a kereszténység alapja, legalábbis a Biblia szerint.


Te hogyan értékeled a világnézeted az újszövetségi tanok fényében?

2016. nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

1. A politika (világi hatalom) ne szóljon bele a vallás dolgába. És fordítva. Azt hittem ezen már sikerült túllépni Európában párszáz éve.


2. Az iskola dolga nem "jó keresztényt" hanem "jó szakembert" faragni. Majd a vallási gyülekezet, ahova az ember önszántából megy, majd az farag "jó keresztényt" belőle.


A templomban se tanítsanak nekem matekot. Úgysem fog menni... Tanítson minden intézmény azt, amihez ért, ami a dolga.

És majd a nép megadja azt, ami Istennek jár, és megadja azt, ami a császárnak. Egyik nem zárja ki a másikat, de ne is szóljon bele a másikba.

2016. nov. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
96%
Azért tart itt az ország,mert "jó keresztényeket"(birkákat),nem pedig jó szakembereket akarnak "nevelni",kedves utolsó:D
2016. nov. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Azért, mert a jó keresztyének nem harapnak, hanem visszadobnak kenyérrel. Egy bégető irányítható, bológató csordát könnyű megvezetni azáltal, hogy békés bégető csordát nevelnek ki, akik félnék a farkastól. :D Ez olyan vicces.

A Fideszben ott van egy keresztény párt, (egy báb párt), úgy tűnik semmit sem halottak Jézus Krisztus tanításáról, miközben eszik a kaviárt, nem jut idő a Biblia tanulmányozására, miszerint ne lopj, és a hazugok székében nem űlök. De ez a bábpárt, mely kereszténynek vallja magát (csak nevében az), /pl. egykulcsos adó, amivel csak a szegényeknek ártottak. Szóval a párt jó keresztény módjára csak Mindenre rábólogat, úgy ahogy (kell?)

2016. dec. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

A kormány nem keresztényeket akar nevelni. A valódi keresztény ugyanis nem alkuszik meg a tisztességtelenséggel, vagyis csak olyan mértékben teszi ezt, hogy ténylegesen az a legkisebb rossz választása.


A kormány viszont azt hiszi, emberi vezetők kritikátlan követését alakítja ki a diákokban a keresztény nevelés. Nem pedig minden emberi állítás vizsgálatát és az üzenetek küldőitől függetlenül a jó mellett maradást.


A toleranciaóra létjogosult volt, mert mindennek joga van létezni, ami másnak nem árt. Erre rámutatni helyes. Önkényesen korlátozni a jót egy feltételezett jóra, vagy más jókat kizáró formára nem helyes. Így a társadalmat kereszténnyé formálni se helyes, csökkenteni próbálva a mormonok, együttérző ateisták, stb.-k arányát, akik mind betartják a társadalmi együttélés és a tisztesség vallásoktól független normáit.

2016. dec. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!