Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet megtalálni az...

Miért nem lehet megtalálni az arany középutat a munkában?

Figyelt kérdés

Míg a Kádár-rendszerben olyan volt az általános munkamorál, mint most a közmunkásoknak, addig jelenleg a mostani embernek a beleit is kihajtják.

Miért nem törekszünk az arany középútra?


2016. nov. 28. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Te sem éltél nagyon a Kádár rendszerben úgy látom. A közmunkás munkamorálnak a munkához van a legkisebb köze, a közmunka nem munka hanem gerebjézés és tökölés.
2016. nov. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért mert a munkáltató megtehet amit csak akar. Cél a minél nagyobb profit megszerzése. Ha 2 emberrel végeztetné azt amit 1-el is megtehet, akkor az már dupla fizetést jelentene, az viszont már deficit lenne. És mivel hatalmas a munkanélküliség, sajnos fog találni dögivel jelentkezőt úgy is, hogy kihajtja a belüket.
2016. nov. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Több olyan dolgozót is ismerek akiknek nem tetszett a Kádár-rendszerben az az élet hogy kényelmesen dolgozva is jól megél. Ezért vadkapitalizmusra vágytak. És mikor teljesült a vágyuk és a beleiket is kidolgozhatják, azzal az élettel már nincs semmi bajuk. Ismerőseim tréfásan azt szokták mondani hogy mazochisták és szenvedésre vágytak. Fura de azzal már nincs semmi kifogásuk hogy például Mészáros úr a nap 24 órájában óránként keres annyit (93 000 Ft/h) mint ő 1 hónapnyi megfeszített munkával. De a régi rendszer számukra átkos volt mert akkor nem szenvedhettek ennyit.

Hogy miért ilyenek? Lehet hogy tényleg mazochisták amiért nincs igényük a kiegyensúlyozott társadalomra (középútra) hanem arra hogy egyik kidolgozza a belét és mégsem él meg, a másik meg el sem tudja költeni a pénzét amiért mások dolgoznak neki.

2016. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Az áhított dolog egyszerűen nem létezik. Mert a munka egészen mást jelent. És aki így áll hozzá, annak soha az életben nem lehet ezt elmagyarázni.

Nekem például megvan a magam arany középútja. A kádár rendszerben is, a vadkapitalizmusban is, és az orbáni diktatúrában is. Függetlenségnek hívják, amit magad teremtesz magadnak. Csak érteni kell hozzá.

2016. nov. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mannnocska ***** válasza:

Ez sarkítás.


Sok helyen tessék lássék módon dolgoznak. Vagy minőség, vagy sebesség tekintetében. (esetleg mindkettő)


Sok helyen pedig a tökéletes a minimum, a hajtasz mint állat a norma tempója, a hiba pedig retorziót jelent.


Ez mindenhol változik. Hol milyen a cég, a főnök, a követelmény. Ahol laza a vezetés, nincs ellenőrzés, és követelmény, ott lazábbak az emberek. Úgy is dolgoznak, úgy is állnak a dolgokhoz. Ahol meg magas a léc, ott kihajtják a belüket, vagy kirúgják őket.


Nincs olyan, hogy általános munkamorál.

2016. nov. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudom, mit gondolnak a Kádár rendszerről sokan. Ettől függetlenül, 14 óra melóidőből, kaptam 20 perc ebédszünetet. A többi időt, szigorúan végig kellett dolgozni. Ahhoz, hogy WC-re elmenjek, 3 ember e3ngedélye kellett. Az egy másik kérdés, ha megszervezik a munkát hatékonyan, akkor a munkámnak semmi értelme nem volt.
2016. nov. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 1


"Te sem éltél nagyon a Kádár rendszerben úgy látom. A közmunkás munkamorálnak a munkához van a legkisebb köze, a közmunka nem munka hanem gerebjézés és tökölés."


Te meg közmunkás nem voltál ezek szerint, én viszont többször is. Közmunkája válogatja, hogy egy meló lógós vagy húzós. Ugyanúgy mint a másik szektorokban. (Ja, és LY-nal gereblyéztünk, nem J-vel.)

2016. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy megerősítést kaptam arra, amit amúgy is tudtam. Sok rinyálás, semmi elképzelés. Na látod kérdező, ez is egy ok, a kérdésedre válaszként.
2016. nov. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha valaki nem ért semmihez, akkor bizony marad a fizikai teljesítmények világa
2016. nov. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert nincs.
2016. nov. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!