Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van reális veszélye a magyar...

Van reális veszélye a magyar termőföld külföldi kézbe kerülésének?

Figyelt kérdés

Egyrészt nehezen tudom elképzelni, hogy értékes termőföldet egyáltalán lehet ma vásárolni. Egy 5 hektáros darab bérleti jogáért képesek ölre menni a gazdák. Egyik ismerősömet el akarták taposni traktorral 5 hektár föld miatt. Nem vicc. Tehát nem hiszem, hogy van olyan értelmes földterület ma Magyarországon, amit nem művelnek éppen. Szorosan ide kapcsolódik az is, hogy az aktuális bérlőnek mindig elővételi joga van. Olyan hülye meg nem sok van, aki ne venné meg az általa művelt területet, ha lehetősége nyílik rá. Erőszakkal meg nyilván nem tudják elvenni a gazdától a földjét. Rosszul menő mezőgazdasági vállalkozás meg csak a könyvelésben, meg a mesében van. Tudom, ezt a panelből nehezen értitek meg, de Én sok gazdát ismerek, elhihetitek, hogy nem kell őket félteni. Persze az állat tenyésztők sorsa egy kicsit árnyaltabb, Én mégsem mondanám, hogy tömegesen fognak eladóvá válni a legelők, és a hozzá tartozó szántók. A dinnyések is borogatták a dinnyét, pedig ha tudnátok mi pénz van abban is...


Másrészről ha egy külföldi itt földet vesz, az kénytelen ide költözni. Gondolom nem izraelből fog átjárni a Fendt-tel, mert úgy egy kicsit sokba lesz a terület művelése. Ha viszont letelepszik nálunk, néhány generáció múlva úgy is asszimilálódik az a család is.


Tehát a gyakorlatban van reális probléma a külföldi föld vásárlókkal? Építő jellegű gondolatokra vagyok kiváncsi, nem provokációnak szántam a kérdést.


2010. ápr. 30. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Hasonlóan látom mint te. Fel van fújva a dolog, mert, ha épp nincs semmi baj, majd csinálunk...
2010. ápr. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Torgyán apánk idejében fül és szemtanúja voltam a termőföldek szétforgácsolásának. Volt aki hatalmas utakat tett meg, csak hogy az a kis nadrágszíj parcella terület az övé legyen, aztán meg visszarepült a világ másik végébe. 70-80 éves emberek licitáltak a zsíros földekre, holott görbebottal alíg bírtak járni, de művelni akarták, persze csak a szájukkal. Szétzúzódott a termelőszövetkezetek sokasága, ahol a paraszt emberek vagyisa tsz. tagok sok-sok mindent műveltek azon. Hibridkukorica, mák, szója, napraforgó stb. és mi maradt belőle semmi. Ó volt ám nagy verekedés is anno belőle, de szeretném én azt látni, hogy Kanadából, vagy Németországból hány földtulajdonos jött és művelte a földet. Nem tudom most pillanatnyilag hogy áll a helyzet, de ismereteim szerint a mai napig is vásárolnak földet a külföldiek. Szégyen!
2010. ápr. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Több dolgot sem látsz reálisan: rengeteg termöföldet(különösen a jobb minöségüeket) jelenleg is küldöldiek bérelik (mert azt már régen lehet, csam tulajdonjogot nem lehet szerezni rá), tehát az elövásárlás nekik kedvez. Másrészt azért mezögazdaságból nem könnyü megélni, mert egyrészt a termeléshez elég sok pénz kell: vetömag, gépek vagy megmüveltetés, mütrágya, növényvédöszer, másrészt nem könnyü megfelelö áro értékesiteni a terményeket.

Az esetleges külföldi tulajdonos nem saját maga fogja müvelni a földet, hanem müvelteti valakivel - mint jelenleg a bérletekkel is igy van, tehát csak a hasznot viszi ki az országból, ugyanúgy, mint minden más külföldi érdekeltségü vállalat ("multik")

2010. ápr. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Nekem, mint alkalmazott semmi gondom nincs ezzel!Nálunk a MAGYAR mg.vállalkozó, minden este krvázik, iszik és a földbérleteket nem fizette ki a tulajdonosoknak, de Merci, meg Bmw az bezzeg van!!!Meg terepjáró...Aztán csak obégatni és számon kérni tud!A külföldi főnököm, meg szép ruhába is odaáll az olajos,sáros szaros dolgokhoz, mert tenni akar a haladásért, nem kizsákmányolni, illetve menőzni, mint egyesek...Bátran vegyenek, én úgysem tudok, mert kibszott drága, de ha el akarnám adni, akkor persze hogy inkább többért adom mint amit a zsivány szarrágó újgazdag ki akarna alkudni, aztán egy hét múlva már köszönni is elfelejt, mert olyan jól megy sora!
2010. ápr. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Egyetértek a 22.14.-gyel.

Én a Duna-Tisza közén lakom,ahol elég sok a parlagföld. Részben mert a homokon nem minden terem meg,és nagyon sokat kell öntözni,hogy egyáltalán teremjen.Az egyéb költségekről nem is beszélve,amire keveseknek van pénze.

A másik dolog,hogy ma a fiatalok nem akarnak a földműveléssel foglalkozni.Sok a munka,és az időjárás nagyon szeszélyes.Ha sok a termés,akkor nincs ára,és kevés a haszon,de lehet,hogy ráfizetéses az év. Ha kevés a termés,akkor biztosan nincs haszon.

A magyar "gazdák" pedig csak dirigálnak,de a melósnak éhbért fizetnek.

Ha külföldi a tulajdonos,és művelteti a földet,az sokkal jobb,mintha parlagon marad.

Ami a hasznot illeti: a külföldi kiviszi az országból ez igaz. De a magyar sem hagyja bent,mert szuper-kocsit vesz,menő helyeken nyaral. Akkor maradna a haszon az országban,ha a nyereségből újabb földet venne,vagy másfajta munkahelyteremtő vállalkozásba fogna.Ez pedig eszeágában sincs.

A baj,hogy akik erről beszélnek,azoknak fogalmuk sincs a mezőgazdaságról.és a gazdasság működéséről sem.

A Fidesz vajon helyrehozza-e,amit Torgyán papa tönkretett,amikor a Fidesz minisztere volt?

2010. ápr. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Van bakker, hát éppen ettől félünk. A magyar MG le van züllesztve, a gazdáknak nem éri meg művelni ha most idejön egy német akinek még pénze is van a gazdák vígan és dalolva válnak majd meg a földttől ami a legnagyobb érték a világon. Ha földed nincs meghaltál.
2010. máj. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
Ember ne viccelj már! a fidesz csak tönkretenni tud nem helyrehozni. Ők fognak legjobban kizsákmányolni.
2010. máj. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerinted a nagykaliberű újgazdag, mit tesz a kasszába?Amit lehet ellop, körbetartoznak, nem tudják behajtani a ki nem fizetett elmaradásait rajta, aztán meg a napfényes Itáliába hordják le a kukoricát, mert jó pénzért tudja eladni!Akkor miről beszél az, aki a haszon itt maradásáról álmodozik???A tulajdonosnak meg a pénz a lényeg, nem az hogy magyar, német vagy grízenlvaldi veszi meg...
2010. máj. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Itt is a szarkeverő 41%-os Fideszgyűlölő!na akkor kérünk konkrét példát!Mitől nem működik a jövendőben megalakuló kormánynál a magyar mezőgazdaság?Növénytermesztés,állattenyésztés,gyümölcstermesztés,zöldségtermesztés,bio ágazat,logisztika,terményeladás,stb,stb,stb.Akkor fejtsd ki bátran, mert te csak annak tudsz hangot adni,hogy a Fidesz,meg Orbán....Mi a helyzet a föld külföldi tulajdonosnak eladhatóságával?Hogyan hat ez a kis emberre,nagy üzemekre,kis vállalkozásokra,napjainkra,jövőnkre?A Kérdező építő jellegű gondolatokra kíváncsi!Nem ugatásra,szarkeverésre,gyűlölködésre!Érted ezt Api?Tessék,tied a pálya.
2010. máj. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem itt járna az ország, ha nem lenne baj
2010. máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!