Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csak a nyugdíjasok...

Miért csak a nyugdíjasok kapnak 10. 000 forint "ajándékot" Orbán Viktortól?

Figyelt kérdés

Mondjuk az éhező gyerekek, vagy azok akiknek nem telik még egy ünnepi vacsorára sem ők meg semmit nem kapnak...de a nyugdíjas (biztos jövedelemmel rendelkező ezáltal) meg kap 10 ezret. Még ez alapjába véve nem is rossz dolog...de a többi mit kap? Semmit.

Te mint diák-munkás-munkanélküli mit kapsz a kormánytól karácsonyra?


2016. dec. 1. 17:05
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
És a vicc, hogy nem is postán küldik, hanem személyesen viszik ki nekik, Lázár szerint így olcsóbb :) haha
2016. dec. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

kedves túrórudi mi érdekel vele kapcsolatban?

szívesen válaszolok

2016. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

nem érdekel, miért ők, nem sajnálom.


Engem sokkal jobban felháborít, hogy a nagy pénzszórás mellett a postán akarnak spórolni.

Agyba-főbe nyomják, hogy vigyázzunk az idősekre. Az idősek a postást ismerik. Most tök idegenek mennek majd hozzájuk, és lesz, aki ezzel simán visszaél. MArika néni, hoztam az utalványt, de húszezres, kéne vissza 10ezer. Tessék, fiam. MArika néni marad otthon egy cetlivel, ami semmit sem ér :(

2016. dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

miért sajnálod (irigyled) a nyugdíjastól az a kis pénzt, kedves kérdező!?


Biztos vagyok benne, hogy a legtöbb nyugdíjas az unokájára, vagy gyermekére fogja elkölteni,és nem magára...


Példát vehetnél róluk, és néha gondolhatnál másra is nem csak magadra!

2016. dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Igazán semmi közöm hozzá, csak afelől akartam félénken érdeklődni, érintettek-e téged az SZjA-ban bekövetkezett változások is, vagy rád csak az ÁFA-emelés vonatkozott az utóbbi években?
2016. dec. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

24# - tipikus proli mentalitás

SAJNÁLOD A ÖREGTŐ A PÉZT, HÁ Ő DÓGOZOTT 40 ÉVIG A HÚSKOMBINÁTBA LÁTÁSTÓ VAKULÁSIG TE MEG EL AKAROD VENNI TŐLE A PÉZT, HÁT MIT KÉPZŰSZ TE IRIGY GE€I??


Ez nem irigység, csak az igazságtalanság észrevétele és az erről folytatott párbeszéd. Az, hogy valakik azért kapnak pénzt, mert X évesek elmúltak kb. annyira fair, mint végigmenni az általános iskola osztályain és minden hetedikesnek adni egy labdát, arról nem is beszélve, hogy az a több milliárd forint, amit most kiosztogatnak a nyugdíjasoknak ezerszer fontosabb helyeken is kiköthetne, mondjuk az olyas iskolákban, ahol a diákok kabátban ülik végig a napot, mert nincs fűtés, vagy azokban a kórházakban, ahol a 4 fős kórtermekben hatan nyomorognak és csótányok rohangálnak a priccseken. Mindenki nagyon jól tudja, hogy mi a célja ezzel a kormánynak, hisz nyílt titok, hogy a nyugdíjasok támogatásával vannak (és sajnos maradnak) hatalom, ez pedig semmi más, mint egy biztosíték a sok közül, ami által újabb 4 évet nyernek maguknak.

2016. dec. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

"Példát vehetnél róluk, és néha gondolhatnál másra is nem csak magadra!"


Pedig az ő adójából (meg a tiédből) kell kitermelni ezt a hatalmas összeget, szóval számára egyáltalán nem közömbös a téma...

2016. dec. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

kedves túrórudi


érintett, erősen negatívan, többet kerestem most meg többet adózok

most előhúzod a rezsicsökkentést? azonos energiafogyasztásét többet fizetek


valami egyéb ötlet? pl igaz hogy kevesebb a jövedelmem de többet költök ugyan arra viszont jól mutat hogy több fiatal menekült ki külföldre mint 56 ba?


mielőtt lekomcsiznál mert itt az a divat, nem az mszpt se szerettem de nem gyötörték ennyire a zsebem

2016. dec. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Kedves 28-as

Ez nagyon sajnálatos. A helyedben én haladéktalanul konzultálnék a NAV-val, meg az energiaszolgáltatókkal.

Ha velük nem jutsz dűlőre, akkor meg egy jó pszichiáterrel.


(Csak hogy értsd, kb. annyira nézlek most hülyének, mint te néznél engem, ha azt mondanám, hogy az ÁFA emelése óta én kisebb ÁFÁ-t fizetek vásárláskor.)

2016. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

igen tipikusan lehülyézik itt aki nem a kormánykommunikációt szajkózza


próbáltam veled normálisan beszélni de ha nem lehet akkor nem lehet, légy boldog a narancsmesével én meg várom a választásokat hogy szó szerint bárkire le lehessen cserélni a jelenlegi ámokfutó, unortodox, mutyikormányt


további kellemes kötekedést kedves túrórudi

2016. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!