Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A munkaalapú társadalom...

A munkaalapú társadalom fenntartható lesz az egyre csökkenő munkalehetőségek mellett?

Figyelt kérdés
Mert külföldön azt hallani, hogy a munkára való kereslet egyre csökken a technikai fejlődésnek hála és ezáltal munkahelyek ezrei szünnek meg havonta. Hogyan lehet ezzel lépésttartania egy munkaalapú társadalomra berendezkedett országnak? Orbán Viktor 100%-os foglalkoztatottságot említett, ami szerintem teljességgel kivitelezhetetlen. Mi lenne a helyes irányelv? Talán az alapjövedelem sürgetőbb kérdés mint hinnénk?

2016. dec. 4. 01:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
63%
ha a nyugdíjakra sincsen elég pénz, akkor mi a halálnak akarnál te alapjövedelmet?
2016. dec. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

"ha a nyugdíjakra sincsen elég pénz, akkor mi a halálnak akarnál te alapjövedelmet?"


Nem is igazán én akarom, mert én magam sem értek vele egyet, de hosszabbtávon elkerülhetetlen lesz szerintem.A nyugdíj probléma pedig javarészt az elbaltázott biztosítási rendszernek az eredménye.

2016. dec. 4. 01:45
 3/30 anonim ***** válasza:
46%
nem, a te kérdésedből teljes mértékben az jön le, hogy alapjövedelmet akarsz. Fizikai munkásra ebben az évszázadban még egész biztos lesz szükség, akikre meg nem, azokat valószínülég központilag fogják átképezni hiányszakmákra (mint ahogy ma is megy, csak nagyobb volumenben). Egyébként se értem, mi értelme az alapjövedelemnek, teljességgel csak pénzkidobás és semmit se old meg.
2016. dec. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
A nyugdíj probléma inkább az öregedő magyar társadalom és a fiatalok elvándorlása miatt van/lesz.
2016. dec. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Igazából szerintem a kereset-kínálat dologgal van probléma. Tegyük fel van 400.000 munkahely, amire 1,5 millió ember pályázik. Így lehetetlenség teljes foglalkoztatottságról ábrándozni. Még a szocializmusban sem ment. A kereslethiány miatt munkához nem jutó emberek viszont az állam felelőssége. Persze tagadással könnyű a felelősséget elhárítania magáról az államnak.
2016. dec. 4. 02:14
 6/30 anonim ***** válasza:
34%
az állam inkább arra költi a pénzt, hogy próbálja minél szimpatikusabbá tenni Magyarországot a külföldi cégek előtt (logisztikai, adózási, stb értelemben), ill. serkenteni a hazai vállalkozások létrejöttét, amelyek szintén munkavállalókat foglalkoztatnának [legalábbis egy optimális világban]. És habár ezek is milliárdokba vannak, még mindig olcsóbb, mint a munkanélkülieknek megélhetési minimumot fizetni (vagy bármennyit tartósabban) havi szinten, akik így hozzászoknak a semmittevéshez és soha nem kerülnek vissza a munkaerő piacra. Utóbbi esetben többszörösét költenék rájuk, többek között a dolgozó emberek béréből, és igaz a minimum jövedelemmel a fogyasztás se fog nőni, így a gazdaság se fog haladni. Kicsit lehet katyvasz, de a lényeg szerintem lejött.
2016. dec. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
74%

Az egész munkaalapú társadalom egy elavult,középkori eszme.

De nem csak azzal van a baj,hogy nem jut mindenkinek munka,nincs szükség rá,hanem azzal az életszemlélettel,hogy csak azoknak van joga élni,akik mindenben a legjobbak.

Rengetegen teljesen haszontalan dolgokat tanulnak,aztán semmire nem mennek vele.

Az a baj,hogy ezek a "piacképes" emberek mind istenek akarnak lenni.

2016. dec. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
57%

Lenne lehetőség a munkaalapú társadalom felszámolására.

De ehhez csökkenteni kellene a népességet.

Pl nem támogatni a nagycsaládokat,1 gyereken felül semmit támogatást nem adni.

Ezzel szemben pont ennek az ellenkezőjét csinálják.

Csak mi értelme ennek,mikor a szalagmunkát robotok is elfogják végezni,értelmi munkára pedig nem mindenki alkalmas.

Hiába van munkaerőhiány a mérnököknél,ha egyszer 100ból 2 ember alkalmas egy ilyen munkakör betöltésére.

Egyszerűen a munkaalapú,kapitalista társadalom fenntarthatatlan,mert ennek mindig a profittermelés a célja,tehát lehetőleg minél olcsóbban legyen meg az előállított termék.Ha 30 ezerért megcsinálja a robot,akkor minek fizessünk 70 ezres éhbérét egy embernek?

2016. dec. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Eleve már maga a kapitalizmus sem életképes.
2016. dec. 4. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
68%

"mi a halálnak akarnál te alapjövedelmet?"


Mert jár.

2016. dec. 4. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!