Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Iskolarendszerű OKJ mellett...

Iskolarendszerű OKJ mellett kell TB-t fizetnem?

Figyelt kérdés

Heti két délután járok képzésre (a honlapon iskolarendszerű képzésként szerepel) és kaptam diákigazolványt is. Szeptemberben kezdtem, egyből gimnázium után, de eddig nem fizettem. (Természetesen ha kiderül, hogy kellene, akkor visszamenőleg is kifizetem.)

Illetve ha kell fizetni, de nincs munkahelyem, de van gyakorlati hely, ahol a suli által előírt 450 órát ledolgozom (elméletileg kb. 20000 forintot kapok havonta, gyakorlatilag semennyit) akkor mi a teendő? Ki fizet? Vagy valamilyen munkanélküli segélyt kéne kérni?



2016. máj. 16. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Milyen diákigazolvànyt kaptàl? Nappali ès estire jàr csak a tb. Levelezőre nem.
2016. máj. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Estit kaptam.

Köszönöm a választ!

2016. máj. 16. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak nappalira jár TB. Se estire, se levelezőre nem jár.

Vagy fizetsz magad után, vagy (ha rászorulónak minősülsz), kérelmezheted a járási hivatalnál a TBd méltányossági rendezését.

"A társadalombiztosítás szabályai alapján kizárólag egészségügyi szolgáltatásra jogosult

a köznevelésről szóló törvény, illetve a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó intézményben tanuló nappali tagozatos magyar állampolgár, menekült, oltalmazott, ha társadalombiztosítási szempontból belföldinek minősül, a tanulói/hallgatói jogviszonya kezdetétől a diákigazolványra való jogosultsága megszűnéséig (a tanulói/hallgatói jogviszony szünetelése alatt is jogosultak)"

[link]

2016. máj. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hova jársz?

Nappalin vagy?

2017. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!