Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország keresztény állam?

Magyarország keresztény állam?

Figyelt kérdés

Mármint tudom, alaptörvény szerint igen, de valójában?

Akik itt az oldalon keresztény elveket hangoztatják, ők (ti) keresztények? Szívesen meghallgatnám az ő véleményüket is!



2016. dec. 5. 20:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Magyarországot néhány gazember szeretné ilyen színben láttatni. De amit mutatnak, az ellentmond minden keresztényi tulajdonságnak. Más szavakkal, ha ma sok magát főkereszténynek tartó embert tettei alapján valami képzelt isteni bíróság a keresztény alapelvek szerint ítélne meg, akkor azok mind elkárhoznának, mégpedig örökre.
2016. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%

Na mert pont az itt hozzászólók fogják megmondani, hogy ki a keresztény...


A kereszténység nem azt jelenti, hogy mindennap a templomban ájtatoskodik valaki. Nem hinném, hogy isten elvárja, hogy hatalmas, haszontalan templomoknak nevezett palotákat építsünk, az Ő imádatára. Hisz gyermeke szülőhelyének is beérte egy istállóval... lehet valaki úgy is keresztény, hogy nem jár templomba, nem imádkozik, nem fújja kívülről a bibliát... Magam is ilyen ember vagyok.

A keresztény értékrendet vallom.

Valamelyik hozzászóló felvetette, hogy ha keresztények lennénk, akkor nem bánnánk így a menekültekkel. Én erre azt mondom, hogy segíteni kell rajtuk, de egy bizonyos határig. Amit már rég átléptünk... Nem fogadhatjuk be a világ összes szerencsétlenjét. Hisz akkor magunk is földönfutókká válnánk. A bibliában nincs tiltva az önvédelem...

2016. dec. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

12es, hogy lehet valaki keresztény hívő, ha nem olvassa (vagy nem olvasta legalább egyszer valaha) a Bibliát, nem imádkozik, nem jár templomba? Utóbbi pl konkrétan a Tízparancsolat része..

Imádkozás nélkül hogy lehet valaki Isten hívője? Ez értelmetlen.. hiszek és imádok valamit, amivel egyáltalán nem töltök időt?


Egyébként vicces, mert pontosan erről a jelenségről beszélt a lelkész két napja:D


Nem ölni, nem lopni gyakorlatilag gyerekjáték, ha az ember nem rosszindulatú.. de ez még nem tesz valakit kereszténnyé, vagy keresztény értékrendűvé..

Nem posztom ítélkezni, de aki nem csinál lényegében semmilyen módon nem érintkezik a keresztény Istennel, az szerintem nem keresztény..

2016. dec. 6. 18:10
 14/19 anonim ***** válasza:

Hát pont ezt mondom! Senkinek nincs joga megmondani -még egy papnak, vagy akár a pápának sem- hogy egy ember hogy éli meg istenhez való viszonyát.

A papok is csak emberek. Azért kardoskodnak az imádság, valamint a templombajárás mellett, mert egyébként feleslegessé válnának.

Gusztustalannak, és vérlázítónak tartom mikor a pápának csókolgatják a kezét-lábát. Ő egy senki! Az istenhez nem a papságon, és a biblián keresztül visz az út. Én saját szavaimmal, saját gondolataimat közvetítem az Isten felé, nem pedig évezredes bibliai szövegeket mormolok. Az Úr saját képére formálta az embert. Ha ebből indulok ki, akkor elképesztő módon unhatja már mindig ugyanazokat az imádságokat hallgatni.

2016. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Bullshit

Elhiszem, hogy hiszel egy istenben, de a keresztény Isten a Biblián keresztül szól az emberekhez. Ott vannak leírva a tanai, ott van benne, hogy mitől lesz keresztény valaki.

Jézus maga mondta Péternek, hogy rá alapítja egyházát, a pápa a földi helytartója..


Amit te mondasz, az Nyugat-Európában már ismert jelenség. .Hollandul "ietsisme" vagyis "valamizmus"nak hívják. Amikor emberünk hisz valamiben, de nem konkretizálja, hogy miben.


A kereszténység Jézusra, a Bibliára és sajnos alapjait tekintve az egyházra épült. Semmi baj, ha valaki másban hisz, de ezt hívják kereszténységnek.

2016. dec. 6. 21:14
 16/19 anonim ***** válasza:

Nézd! Lehet hogy bullshit amit írtam, de én így gondolom.


Amit te vallásnak, és keresztény hitnek mondasz, azok évezredes dogmákra alapulnak. Abból az időből valók, mikor az emberek nagy többsége el sem hagyta a faluját egész életében. A mai felgyorsult világban, ahol az emberi sorsok szanaszét sodródnak, mikor 3-4 műszakban hajtják az embereket, nincs idő templomban hajbókolni.

Az átlagember is tanultabb, mint ezer évvel ezelőtt. Nem tudja az egyház elkápráztatni őket a hatalmas templomaival. A te hitszemléleted a mai világban teljesen elavult.

2016. dec. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

A világ változik, az egyhá meg nagy8n maradi, ez tény és való. Az egyhazakat, foleg a katolikusat, en sem kedvelem nagyon, tul intezmenyes.

De a kereszenyseg alapja a Biblia, es Jezus. Ez is teny.

Talan a tepulo makaroniszornyet kiveve eleg keves modern vallas van, ami a mai elethez idomul

De az ember alapvetoen ugyanolyan, es elvileg az Isten sem valtozik


Nem is ugy kell erteni, hogy aldozzunk birkat meg mossuk meg a masik labat tiszgeletbol:D ez csak kulsoseg, es tenyleg adott korra jellemzo... ezen tul kelllepni. Az altalanos uzenet viszont ugyanaz

2016. dec. 7. 14:36
 18/19 anonim ***** válasza:

Meg kell mondjam hogy az első hivatalosan ateista ország Albánia volt a Hodzsa rendszerben, ezen kívül ha azt veszed (Boszniát leszámítva) mindenhol a kereszténység volt/van az "államvallás".

Az más kérdés hogy hogy jutott ide, de a legtöbb "neoőskeresztény" csak azért az mert "azok a mocskos kommunisták".

Egyébként csalja az asszonyt fűvel fával bokorral virággal...

2016. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Dehogy keresztény állam.
2016. dec. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!