Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem vicces, hogy pont a...

Nem vicces, hogy pont a kötelező hittanóra miatt van kevesebb gyerek a templomban?

Figyelt kérdés
[link]
2016. dec. 10. 17:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%

Nem feltétlenül, de az is megeshet.

Van olyan eset is, hogy x éve lekonfirmált egy illető, azóta 1x sem jár templomba, sem ő, sem családjával.

2016. dec. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
*1x sem járt
2016. dec. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
24%
Én 12 évet jártam hittanra (óvodától kezdve). Igaz nálunk nem volt kötelező, de az tény, hogy nagyon ritkán járok templomba. Viszont ez nem jelenti azt, hogy ne vallanám kereszténynek magam. Magyarul, a templomba járásnak szerintem nem sok jelentősége van. Puszta formalitás.
2016. dec. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
67%

Nem.

Nagyon kevés a ténylegesen vallásos ember,általában azért szokták a gyereket hittanra íratni,hogy kicsit megismerje a vallást,amire az iskolai hittan tökéletes.

Egyébként nekem az a magánvéleményem,hogy még ez is bőven sok,az iskolában éppen eléggé túlterheltek a gyerekek,a szabadidejükben inkább pihenjenek,minthogy életidegen dolgokkal tömjék a fejüket.

(persze ezen össze lehetne veszni,de nekem ne mondja senki,hogy az pl egészséges egy tini esetében,hogy megtanítjuk neki,hogy a maszturbáció bűn)

2016. dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Andizsuzsi ***** válasza:
21%
Nincs kötelező hittanóra.
2016. dec. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
16%
Érdekes, én a 90-es években jártam iskolába és már akkor is volt kötelezően választandó hittan vagy erkölcstan óránk. Akkor nem jajgattak emiatt?
2016. dec. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
54%

6-os,senki nem jajgat.

A kérdező felvetett egy észrevételt,hogy amióta van hittan oktatás az iskolában,azóta kevesebb gyerek jár az egyház által szervezett hittanórákra.

Nyilván a kérdezőben azét merült fel az,hogy ez vicces,mert úgy gondolta,hogy abból,hogy a suliban van hittan automatikusan következik az,hogy az emberek vallásosabbak lesznek és ezért többet járnak templomba

(talán volt is ilyen ok a bevezetésnél háttérben,ezt nem tudjuk)

Én nem látok abban semmi problémát,hogy egy fórumon megbeszélünk egy adott témát.

Ha te ebben problémát látsz,akkor nem értem,hogy miért fórumozol,amikor ez egy ilyen műfaj.

2016. dec. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
29%

A templomba járás formalitás. ja.. végülis része a Tízparancsolatnak, vagyis a kereszténység alapjának, de sebaj:D

A maszturbáció bűn.. ja... mondták 300 évvel ezelőtt. Van jó pár hívő ismerősöm, jártam már több ifiben, több papot és lelkészt ismerek/hallottam már, soha senki nem állította, hogy a maszturbálás bűn lenne. Ahogy a Bibliában sincs benne. Szakadjunk el a középkortól, ok?:D

2016. dec. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem zárható ki ha nagyon erőltetik a dolgot.
2016. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Andizsuzsi ***** válasza:
36%

"amióta van hittan oktatás az iskolában,azóta kevesebb gyerek jár az egyház által szervezett hittanórákra."


20 éve is volt már hittanoktatás, és most sem kötelező, bármennyire is nem tetszik a válaszom.

2016. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!