Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem vicces, hogy pont a...

Nem vicces, hogy pont a kötelező hittanóra miatt van kevesebb gyerek a templomban?

Figyelt kérdés
[link]
2016. dec. 10. 17:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
14%
Többet tanulnak hittanórán, mint templomba
2016. dec. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
78%

Ami kötelező, az mindig visszaüt.

Nagyanyám nekem is erőltette nagyon a templomot gyerekkoromban és most vallásgyűlölő ateista vagyok. :D

2016. dec. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként meg nagyon helyes. Újabb szög a kereszténység nevű elmebetegség koporsójában.
2016. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Keresztlányom egyenesen utálja ezeket a hittan órákat, most 4.-es de konkrétan a hittérítős szövegeket nem ebben a korban kéne tálalni nekik, mert se nem értik se nem érdeklik őket. Nem csoda hogy templomba is kevesebben járnak...
2016. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
18%

8-as,ha nem ismered a Bibliát,akkor ne beszélj róla,és főleg ne akarj okos lenni,ok?


1,Tíz parancsolat:


1. Uradat, Istenedet imádd és csak neki szolgálj!

2. Isten nevét hiába ne vedd!

3. Az Úr napját szenteld meg!

4. Atyádat és anyádat tiszteld!

5. Ne ölj!

6. Ne paráználkodj

7. Ne lopj!

8. Ne hazudj, és mások becsületébe kárt ne tégy!

9. Felebarátod házastársát ne kívánd!

10. Mások tulajdonát ne kívánd!


Egyik se írja,hogy kötelező templomba járni.


2,

Mózes 38/Omán esete.

Elpazarolta a magját,nem nemzett gyereket,ezért bűnös.

A Biblia rengeteg említést tesz arról,hogy bűn ha egy férfi elpazarolja a magját,és a szexuális aktus egyetlen célja a gyereknemzés és a házasság egyben tartása.Plusz szabályként pedig szexuális tevékenység csak férfi és nő között lehetséges szigorúan házasságban.Minden más bűn/paráznaság


1Kor 7:5 Ne fosszátok meg egymást, hanem ha egyenlő akaratból bizonyos ideig, hogy ráérjetek a böjtölésre és az imádkozásra, azután ismét együvé térjetek, hogy a Sátán meg ne kísértsen titeket, mivelhogy magatokat meg nem tartóztathatjátok.

1Pét 2:11 Szeretteim, kérlek titeket, mint jövevényeket és idegeneket, tartóztassátok meg magatokat a testi kívánságoktól, amelyek a lélek ellen vitézkednek.

1Kor 7:4 A feleség nem ura a maga testének, hanem a férje; hasonlóképpen a férj sem ura a maga testének, hanem a felesége.

De ha magukat meg nem tartóztathatják, házasságban éljenek: mert jobb házasságban élni, mint égni.

2016. dec. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
23%

'Mózes 38/Omán esete.

Elpazarolta a magját,nem nemzett gyereket,ezért bűnös.'


Csak tudod, Ommán/Onan óta eltelt több évszázad és már más szelek fújnak. Ja és tudomásom szerint manapság a házasság kötések számát felülmúlják az élettársi kapcsolatok.

2016. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
74%

Ja és még valami: nem mindenkinek sikerül ám társat találni. Az mit tegyen a logikátok szerint? Vonuljon kolostorba?

Meg ugye hormonokat kordában tartani....

2016. dec. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
64%

15ös, értelmezzünk szöveget!


1.

"Az Úr napját szenteld meg!" - Isten a hetedik napon megpihent, ez lenne az "Úr napja". Nem csak dolgozni nem szabad ezen a napon, de meg is kell szentelni. És kérdezz meg bármilyen keresztény egyházi képviselőt (legyen az lelkész, pap, apáca, vagy pápa), biztos hogy azt fogja mondani, hogy az Úr napjának megszentelésének része az, hogy elmégy a templomba egy szertartásra.


2.

Az alap állításom az volt, hogy a "maszturbálni bűn" állítás marhaság, a Bibliában nincs benne. Valóban nincs benne. A te általad idézett részek is mindig nőt és férfit emlegetnek a megtartóztatás kapcsán, vagyis nem önkielégítésről van szó.

Onan története pedig:

"Ónán pedig tudja vala, hogy a magzat nem lesz az övé, azért valamikor az ő bátyja feleségéhez bemegy vala, földre vesztegeti vala el a magot, hogy bátyjának magot ne támaszszon."


ismétlem "valamikor az ő bátya feleségéhez bemegy vala, földre vesztegeti vala el a magot"

Ez nem maszturbáció. Miért menne be maszturbálni a nő sátrába?:D Ez megszakításos közösülés.

A maszturbálásra nincs utalás, így tiltás se a Bibliában.

2016. dec. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
38%

robgros


Én ateista vagyok,tehát az én logikám szerint amíg két(vagy több/kevesebb)ember beleegyezik,úgy élik ki a szexualitásukat,ahogy akarják.

A válaszommal a 8-as válaszolóra reagáltam,mert nem szeretem,amikor úgy beszélünk a Bibliáról(vagy bármi másról),hogy fogalmunk nincs róla,hogy mit mond.

Az meg külön irritáló számomra,amikor valaki a mély vallásosságával példálózik,amikor fogalma nincs róla,hogy mit mond a vallása vagy ha van is nem tartja be.


15-ös voltam.

2016. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

19es, na, azt én sem szeretem, ha valaki olyasmiről beszél, amit nem ért, vagy nincs hozzá köze:D


18as voltam

2016. dec. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!