Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit fognak csinálni a "hivatás...

Mit fognak csinálni a "hivatásos munkanélküliek", ha Orbánék tényleg be fogják vezetni a munkanélküli járadékok eltörlését?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen hallani/olvasni, hogy tervbe van véve a kötelező közmunka mindenkinek, aki pedig nem vállalja majd el, egy fillér jövedelmet sem fog kapni. Azok, akik utálnak dolgozni, mit fognak majd csinálni?

2016. dec. 11. 00:26
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"régen ezeket úgy hívták KMK. börtön járt érte"


Az őseim is meséltek erről az időről. Ha valakinek nem volt munkája, "veszélyes munkakerülőnek" tartották és bevitték az őrsre.


A mai világban ellenőrizni kéne az állást hirdető cégeket, hogy nem szórakoznak-e ezzel, ha több hónapja / éve nem vettek fel senkit. Én idén jelentkeztem az egyik üzletben, ahol eladót kerestek. Nem válaszoltak, hogy nem rám esett a választás vagy akármi. Újra megnéztem a neten a hirdetésüket: még mindig nem törölték. Úgy érzem, csak szórakoznak, mert ha rajtam kívül kevesen vagy senki nem jelentkezett, felvehettek volna, ha ennyire szükségük van még egy alkalmazottra.

2016. dec. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
21. Pontosítok, ha már 3 napja nem dolgoztál, bevittek. Kb. egy hónap börtön volt a juss. Közveszélyes munkakerülő, ez volt a pontos neve a törvénykezésben.
2016. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
22: Ja, tényleg! Köszönöm, hogy kijavítottad :)
2016. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Durva, hogy törvénybe volt foglalva még maga a szó is kádár érában :D Igaz, akkor volt munkája mindenkinek és lehetett is váltani.
2016. dec. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
De a Kádár-korban alkotmányos alapjog volt a munkához való jog is! A rendszerváltás egyik sarkalatos pontja épp az volt, hogy kivették a munkához való jogot az Alkotmányból.
2016. dec. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Most se kap jövedelmet. Tájékozódni kéne... Munkanélküli járadék mindig csak pár hónapig járt... 3 hónapra emlékszem 2010 elejéről.
2017. jan. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"Személyesen ismerek olyanokat, akik nem szeretnek dolgozni, na róluk van szó."


X'DDDDDD.....asszem egy kicsit....bepisáltam... XDDD


Ne haragudj, ha téged zavarnak azok akik nem szeretnek dolgozni, akkor nem politizálni kéne csak szimplán hobbit keresni...

Őszintén Kire tartozik? Lehet hogy mindenki ismerettségi körében van ilyen, de én a helyedben inkább drasztikusan leszarnám, nem politikai armageddonként emlegetni...

Mint a kérdésben az az aranyos szó....hivatásos....estenem..

2017. jan. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!