Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Republikon a Fidesz választa...

A Republikon a Fidesz választani tudó biztos szavazói között 7%-os csökkenést mérte. Miért mondják mégis, hogy 2018-ban leválthatatlanok?

Figyelt kérdés
[link]

2016. dec. 13. 10:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Azért,mert a gazdagok habzsidőzsit akarnak továbbra is,és mindenkiben erősítik azt,hogy nincs más lehetőség..
2016. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
68%
Azért a brexit és Trump győzelme óta, még inkább fenntartásokkal kell kezelni a közvélemény kutatásokat.
2016. dec. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
12. Persze, csak az USA népessége 319 millió, a miénk meg lassan 9 sincs.
2016. dec. 14. 07:57
 14/30 mannnocska ***** válasza:

12: az usában jelentősen más a helyzet.


Ott ugye elég speciális választási körülmények vannak egyrészt, másrészt a legtöbb poll ami elkészült formájában nem volt megfelelő. Pl tudottan nem volt arányban a magát republikánusnak vagy demokratának valló szavazók.

Ez az egyik. A másik pedig az, amit európában is érzékeltünk: egyoldalú sajtó. Legtöbben ezt nem látják, főleg itt, de ultra liberális az amerikai mainstream sajtó. Egyértelműen ideológiailag is hillary mögött álltak, másrészt pedig olyan érdekeltségektől kapják a fizetési csekket, aki szintén hillaryt támogatta. Így nem csoda, hogy a valóságtól elrugaszkodott adatok jöttek létre.


Kicsit konteós ez a történet, de nézzétek meg a tényeket. Olvassatok bárhol bármit trumpról. CSAK és kizárólag negatív hangvételben írnak róla európában. Az amcsi sajtó mainstream része leszámítva 1-2 adót szintén.


Menjetek fel ide: reddit.com/r/politics

Elvben ez az amerikai politikáról szóló szubreddit. Valójában KIZÁRÓLAG olyan cikkek jönnek le a választás eleje óta, ami szidja, és rossz színben tünteti fel Trumpot. Ez lenne az objektív média? Nem, ez propaganda hölgyeim és uraim.


Ugyanolyan propaganda gépezet, mint amit orbán épít ki nálunk.

Most a propaganda gépezet épp azt köpködi hetek óta, hogy az elektorok cserben hagyva a szavazók akaratát, NEM fognak a jelöljükre (trump) szavazni, és mégis hillary lesz az elnök.

Namármost ha ez megtörténik, akkor szerintem reális közelségbe kerül az USA egy polgárháborúhoz.


Hihetetlen egyébként hogy mi folyik az usában, én már csak kacagni tudok ha valaki demokratikus országként emlegeti őket. Ebbe részleteiben nem megyek bele, ha olvas kicsit az ember, tudja ennek a realitását.


Jah meg visszakanyarodva:

itthon ugye a már említett dolgok miatt is más, meg itthon ezek a szervezetek tényleg függetlenek. Itthon ők abból élnek, hogy minél pontosabb adatokat szolgáltassanak. Itt ez az érdek. Miért? Mert a reális adatok mentén tudják, hogy miképp kell alakítani a kampányon, kiket kell jobban megszólítani.

És megjegyezném, hogy meg lehet nézni hogy kik rendelik az XY felméréseket, mind a 2 politikai oldal készíttet velük. Nem lehet azt mondani, hogy kormányoldali adatok születnek, mert nem.


Az usában viszont az az érdek, hogy elhitesse az egyik fél a másikkal, hogy pl a választás már lefutott, hillary győz, ha trumpista vagy, nem is érdemes elmenni szavazni.

Meg lehet nézni a számokat: USA lakossága ~320 millió. Ebből szavazópolgár kb 250-260 millió. És szavazott: 130 millió. Nem kell nagy matekzseninek lenni, hogy lássuk: rengeteg a nem szavazó. Ergó az nyer, aki több embert tud megmozgatni az ő oldalán, vagy több emberrel el tudja hitetni az ellenfél oldaláról, hogy nem érdemes elmenni se.


Én azt várom, hogy ez a retorika mikor ér ide.

2016. dec. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
De gondolom, az ottani, speciális választási körülmenyekkel, a közvéleménykutatók is tisztában vannak és ennek tudatában harangozták be, Clinton győzelmét. A briteknél pedig az EU-ban maradást "jósolták".
2016. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Sőt, azt hiszem '98-ban, nálunk is inkább a Horn-kormány "maradását" jósolták a közvéleménykutatók.
2016. dec. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 mannnocska ***** válasza:

15: egyaltalan nem, es le is irtam miert.


Vagy csak ha piciket hasznalnad az agyad magadtol is rajonnel. Gyakorlatilag nem volt olyan poll ami trumpot josolta volna meg gyozteskent. Megis o gyozott. Miert? Mert az amerikai sajto olyan szinten all hillary mogott, mint itt a kiralyi tv meg a tv2 orban mogott. Erre nagyon sok amcsi csak most dobbent ra. Nem veletlenul kezdtek el a cnn-t clinton news networknek csufolni. Egesz egyszeruen propaganda folyik az ottani mainstream mediabol.


De megnezheted az europait, magyart is ugyanabba az erdekeltsegi korbe tartozik, es vegig trumpot szidtak. Ha valaki ezzel nem ert egyet, keressen ra a trumprol szolo cikkekre, es probaljon meg talalni CSAK EGYET ami valami miatt dicseri. Spoiler: nem fogsz talalni. Olyat is elvetve, ami meg csak semlegesen szamol be valamirol.


Bezzeg hillary! Dicshimnusz, erzekeny temak elmismasolasa, jelentektelennek beallitasa. Akit erdekel, olvasson wikileakset, gusztustalan, az a rohely hogy nincs bortonben, es nem is lesz.


Vissza a pollokhoz: kihangsulyozom, hogy ami legrosszabb joslast lattam, az is 70-30 aranyra mondta hogy hillary gyoz. A legtobb viszont 90% folott josolta.

Ehhez kepest meg csak olyan szoros se lett a valasztasok eredmenye. Trump ott is gyozott, ahol azt mondtak eselye nincs, demokrata fellegvar.


Kemeny dolgok ezek, nagyon nem konnyu atlatni az egeszet, sokan inkabb homokba dugjak a fejuket, minthogy belassak hogy illuzio az amerikai demokracia. Kb olyan, mint itthon.


Az egyetlen kerdes csak az, hogy trump vajh egy ujabb báb, aki a nep emberenek tetszeleg, vagy tenyleg az, akinek mutatja magat.


Egyelore eleg visszas a kep, mar amit a valasztott kabinetje mutat. Ugyis az ido donti el.


Mind1, szaz szonak is egy a vege, az itteni kozvelemenykutato intezetek elegge megbizhatoak, lehet rajuk hagyatkozni, ettol fuggetlenul viszont nem szabad azt gondolni, hogy lefutott dolog a valasztas. El kell menni. A kutatasok 35-40% koruli tavolmaradot / bozonytalant mutatnak (ami realis is). Mar csak onmagukban kepesek lennenek egy kormanyvaltasra. Szoval csak tessek szavazni, ha barki az ellenkezojere biztat (mint nepszavazasnal a nyomorek ellenzek), akkor az nem valo demokraciaba, es nem is akar ott elni.


TESSEK SZAVAZNI!

2016. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Azért, mert a Fidesz olyan diktatúrát épített fel, amiben már leválthatatlan, ha megoszlanak az ellenzéki szavazatok.


Az első kétharmadukat még tisztességesen nyerték, aztán átalakították a választási törvényt, úgy, hogy a jelenlegi politikai viszonyok szerint kizárólag ők tudjanak nyerni.


A második "kétharmadukat" már 45%-kal nyerték, úgy, hogy a magyar választópolgárok abszolút többsége (55%) ellenük szavazott. Ezzel szembeköpték a választók többségét.


Olyan választási törvényt dolgoztak ki, kifejezetten az ország aktuális politikai adottságaiból kiindulva, amiben nem nyerhet más.

Ők a szavazatok 45%-ával KÉTHARMADOT juttattak saját maguknak, az összes többi pártnak pedig együttvéve adtak EGYHARMADOT a szavazatok 55%-áért cserébe.


Ráadásul Orbánisztánban 45% nem pusztán több mint 55%, sőt, nemcsak egyszerű többséget jelent (koalíciós kötelezettség nélkül), hanem egyenesen kétharmados, ALKOTMÁNYOZÓ TÖBBSÉGET.


A képviseleti demokrácia alapelveiből kiindulva tehát a választók 45%-a, az általa megbízott képviselőkön keresztül alkotmányozó teljhatalommal uralkodhat a választók 55%-a fölött!

A Fidesz-diktatúra áldemokráciája valójában egy számszerűsíthető KISEBBSÉG RÉMURALMA A TÖBBSÉG FÖLÖTT!


Na mármost a Fidesz-pártállam diktatúrájában érvényes választási rendszer értelmében a Fidesz még 35%-kal is simán nyerne (nem kétharmadot, de abszolút többséget).


Sőt, még 25%-kal is nyerhetne, ha minden más párt kevesebbet kapna nála, legfennebb koalíciós kormányzásra kényszerülne, s akkor füttyentene a Jobbiknak, esetleg más kisebb ellenzéki erőnek (vagy esetleg kisebbségi kormányt alakítana, valamelyik párt külső támogatásával).


Szóval ne ábrándozz, mert mindaddig amíg a második legerősebb pártnak (a Jobbiknak) 21%-a van, a Fidesznek a saját választási törvénye értelmében 22% is bőven elég a győzelemhez és a választók maradék 78%-ának a totális semmibe vételéhez, szembeokádásához. Ez van.


A Fideszt legfennebb forradalommal, vagy egy nagyon széleskörű ellenzéki összefogással lehetne leváltani.


A legnormálisabb az lenne, ha az ellenzéki pártok mind összefognának, megnyernék a választásokat, visszaalakítanák a választási törvényt a régi formájába, és utána rögtön fel is oszlatnák a parlamentet, kiírva a tiszta, demokratikus választásokat.


Enélkül számolgathatod itt a Fidesz népszerűségvesztését, nincs értelme. 35%-kal ugyanúgy győzni fog, mint 45%-kal, legfennebb nem kétharmados többséggel. Ez az ő pártállamuk, az ő diktatúrájuk, az ő játékszabályaik. Ezek között csak ők győzhetnek.

2016. dec. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
#17: Hát, nem tudom, hogy te hol és mit olvastál az amerikai elnökválasztásról, de én se 90-10, se 70-30-as arányról nem halottam Clinton javára. Az tény, hogy az ő győzelmét várták, de én max. 5% körüli különbségről olvastam annak idején. Most kicsit "visszakerestem" és a Wikipédián is olvasható, hogy mit "mértek" a közvéleménykutatók: 3-5 % körüli különbséggel, Clinton győzelmére számítottak, de szó nincs az általad írt számokról.
2016. dec. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 mannnocska ***** válasza:
0%

Most én tényleg nem bántásból írom ezt, de miért van mindenki felháborodva a PISA eredményeken, amikor minden 2ik hozzászólásom kapcsán látom, hogy az emberek itt vagy olvasni, vagy szöveget érteni nem tudnak.


Nézzük meg mi is történt:

"ami legrosszabb joslast lattam, az is 70-30 aranyra mondta hogy hillary gyoz. A legtobb viszont 90% folott josolta. "

Erre jön a válasz:

"Az tény, hogy az ő győzelmét várták, de én max. 5% körüli különbségről olvastam annak idején. Most kicsit "visszakerestem" és a Wikipédián is olvasható, hogy mit "mértek" a közvéleménykutatók: 3-5 % körüli különbséggel, Clinton győzelmére számítottak, de szó nincs az általad írt számokról."


Amiről te beszélsz, az a szavazatok ARÁNYA.

Amiről én beszélek, az az, hogy kit jósolnak abszolút győztesnek.


Kiemelem:

"mondta hogy hillary gyoz"


De amit te mondasz az is oké, mert így van, csak nem az az adat amiről beszéltem.

Amiről te beszélsz az ez: [link]


Ez az összesített eredmények, ami egy megtévesztő adat, mivel az elektorok számítanak. Ez az egyik. A másik, hogy a választással foglalkozó kalkuláló oldalak, és hasonlók IS az általam mondott adatokat jósolták. Mind1, ezt olyannak hiába magyarázom, aki nem követte, és nem is érti a rendszert.


Érdekesség: nézzétek meg a mainstream amcsi média polljait a wikis linken:

cnn cbs nbc fox abc politico. Nah ezek azok, amik 0-24ben mentek a választási időszakban. Ugyanúgy times, bbc, RCP, FTE. Szinte egyik sem volt hibahatáron belül.


Clinton győzelmét BIZTOSRA vették, legalábbis ezt közvetítették a nép felé. És ezt leírtam miért. És kérlek ne próbálj meg az ellenkezőjéről meggyőzni, mert én végigkövettem kb nyár vége óta a dolgot, ne egy wiki cikkel félreolvasásból próbálj már meggyőzni az ellenkezőjéről.

2016. dec. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!