Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz hogy Rákosinak és a...

Igaz hogy Rákosinak és a többi Kádár elődnek azért kellett távoznia mert nem értették meg, hogy Szovjetunió nem azt várta el tőlünk, mint Sztálin alatt, hogy erőltetett iparral a vas és acél országa legyünk hanem azt hogy?

Figyelt kérdés
agrárország mivoltunk szerint az éléskamrájuk legyünk?
2016. dec. 16. 13:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

# 10/10 Időpont tegnap 09:55


Csakhogy a fizika, egzakt(abb) témakör mint a történelem. Ha sebességet számolunk, és kijön rá 10 Newton mint végeredmény az rossz. Ennek ellenére létezhet olyan, hogy valaki ennek örül.


De az eredeti kérdésed megválaszoltuk.

2016. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Csakhogy a fizika, egzakt(abb) témakör mint a történelem. Ha sebességet számolunk, és kijön rá 10 Newton mint végeredmény az rossz. Ennek ellenére létezhet olyan, hogy valaki ennek örül.


Igaz örülhet valaki egy fizikapélda eredményének. Rákosi tevékenységének azonban - szerintem - csak azok örülhettek, akiknek haszna lett ebből. És - megint csak szerintem - ma már nem él olyan ember akinek bármi haszna lenne rákosiból. Ma már csak olyan ember él aki közömbös van akinek a családját megnyomorította. Így nem értem miért kérdés ez, hogy én ürülök e?


Az utolsó mondatodat nem értem. Igaz hogy páran adtak választ a kérdésre. Csakhogy a válaszok és válaszolók száma nem limitált.


Az új kérdést pedig miszerint én örülök vagy se te tetted fel.

2016. dec. 18. 11:44
 13/24 anonim ***** válasza:

# 12/12 Időpont ma 11:44


Azért kérdeztem, mert itt a GYK-n is akad szép számmal Rákosista, Szálasista és egyéb barmok híve. Ezekkel az emberekkel pedig nem lehet semmilyen érdemleges kommunikációt folytatni, nekik Rákosi/Szálasi/etc. maga a szentírás, és támadhatatlan.


És míg egyik kommentedben azt, hogy "lábbal előre" jött haza pozitív hangnemben írod, másikban a zsenialitását fejted ki.

Úgy gondoltam, hogy a félreértések elkerülése végett ezt szeretném letisztázni, mielőtt a fentiekben részletezett "párbeszéd" alakulna ki kettőnk közt.

2016. dec. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Ja értem te meg a másik véglet vagy. Annyira utálod hogy a zsenialitását tagadnád. (ami mellesleg válasz volt egy alkérdésre) Én a tárgyilagosság híve vagyok. Szerintem nincs értelme letagadni egy egy tulajdonságot, pl. zsenialitást, vagy Szálasi egyes tevékenységeinek zsidómentő hatásait stb...

Szerintem ha valaki ferdít azért hogy egy negatív szereplő negatívabb legyen a valóságosnál, az valaki más negatív szereplőt véd.

Szálasi is kiváló bűnbak volt néhány élő bűnös leplezésére. Ne felejtsük el pl. azt az apróságot, hogy a zsidó nagytanács pontosan tudta hogy a halálba mennek a deportáltak, mert két ember kicsempészte az Auschwitz jegyzőkönyvet s az asztalukra tette, de hallgattak, mert rengeteg pénz és a családtagjaik megmenekülése volt a tét.


Érthető tehát hogy akkor még jobban be kellett mocskolni egy balekot aki kapóra jött, hogy magukat mentsék.


Gyanús nekem ez is mikor valaki Rákosi zsenialitását próbálja tagadni s feketébb báránnyá akarja tenni a valóságosnál, elhitetve másokkal hogy ő volt mindennek az okozója s más felelősöket nem kell keresni...

2016. dec. 18. 12:14
 15/24 anonim ***** válasza:

# 14/14 Időpont ma 12:14


Nem vagyok a másik véglet. Rákosi zsenialitása nem tárgyilagosság. És azok alapján, ahogy Szálasiról hazudozol, 99%, hogy mi már ezen vitatkoztunk. Bármilyen további hozzászólásom fölösleges.


Szálasi mint a zsidók megmentője. Jézusom.

Mondjuk én vagyok a hülye, hogy elhittem #12 alapján, hogy érdemes hozzádszólni.

2016. dec. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Na pont erről beszélek. Tagadni a tényeket bármilyen áron. Ez a 70-es években még talán ment mert nem volt internet és aki a szabad európa rádiót hallgatta azt elvitték. De ma már mindenki hozzáfér ezekhez az adatokhoz mert nyilvánosak. Max. néhány embert tudsz behülyíteni.
2016. dec. 18. 12:30
 17/24 anonim ***** válasza:

# 16/16 Időpont ma 12:30


Az előző tucatnyi hasonló megnyivánulásodnál is megmondtam, hogy kérem a te tényeidet kimondani és alátámasztani. Sosem mondtad ki őket, sosem támasztottad alá őket. Innentől kezdve ne beszélj tények tagadásáról, meg hülyítésről, amikor te műveled.

2016. dec. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Pedig elmondtam. Írd be a googlebe, hogy szálasi.

Az első találat kiadja. De a többi találat is ad bőven infókat.

Persze aki nem akarja elolvasni, mert náci és háborús bűnös zsidó mosdatással foglalkozik és a nem kivánatos részleteknek a szűrése az érdeke...

Nyilván az a zsidó aki lepaktált a nácikkal szálasira próbál kenni mindent. Ahogy tették 45-ben is. Persze ez teljesen érthető is. Nem azért árulta el a saját fajtáját hogy 45-ben ők végezzék ki. Hogy Rákosinál ennek mi értelme pontosan nem tudom, de az megintcsak köztudott, hogy 45 után nyilasokból lett rengeteg "elvhű" kommunista. ezt megintcsak az nem tudja aki nem akarja tudni. és az ilyen embernek mindig kell bűnbak. és hiába adom meg neked azt ami a google első találata. ha tényleg a tájékozódásra lennél vevő már rég elolvastad volna. de ami a valószínűbb, hogy már rég el is olvastad, csak ferdítened kell.

mindenesre akit tényleg érdekel ez a téma, az beirhatja a googlebe hogy szálasi és elolvashatja. akiknek meg bűnbak kell azok mehetnek hozzád.

2016. dec. 18. 13:59
 19/24 anonim ***** válasza:

# 18/18 Időpont ma 13:59


Igen-igen, ez a kamu "keresd ki magad" szöveg, ez a tipikus mosdatás. "Nem mondom el miért van igazam, bibibííí". Leginkább azért, mert nincs.


szálasit meg ne sajnáljam már, bűnbak persze. Nem is ismered a szó jelentését. Add be másnak a hülyeséged, hogy nem tudott semmiről, meg senkiről.

2016. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
ugy látom te nem ismered a bünbak szó jelentését. nem azt jelenti hogy feltétlenül ártatlan. hanem pl. azt hogy más büneiért is elviszi a balhét. amennyiben valaki ügyesen kihasználja, hogy bünös és rákeni más büneit is. ahogyan most te kened rá egyes áruló zsidók büneit. mindenki elgondolkozhat rajta vajon miért teszed. vagy elfogadja azokat a gondolatokat amiket te kreáltál nekik. akad erre is követő mert kényelmesebb kész gondolatot elfogadni mint sajátot hozni létre. ez a hozzád hasonlók tevékenységének az egyik lényege. ugyanazt a módszert használta Szálasi, de még maga Hitler is. Csak a jelzés más a karodon, de a módszer ugyanaz.
2016. dec. 18. 16:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!