Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindenki emlegeti a bérkomment...

Mindenki emlegeti a bérkommentelőket. Tényleg létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Bérkommentelők az Origon, a 444en, a 888on, de még itt a GYIKon is... Sokan emlegetik őket, de tényleg létezik ilyen?

Nekem elég valószínűtlennek tűnik, hogy egy kis netes fröcsögésért valakinek fizessenek..



2016. dec. 17. 13:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Manapság a médiának van a legnagyobb szerepe az egyes dolgok átlagemberre erőltetésében. A tv és a rádió már nem elég ( ehhez nincs elég nézettség és hallgatottság az egyes csatornáknál) és mivel az emberek egy jelentős része az internetről tájékozódik.. Önmagában létrehozni egy oldalt nem elég, mert onnan bármikor el lehet navigálni, viszont ha a saját oldaladon a kommentszekcióban kellő számú megerősítés jelenik meg akkor az emberek hajlamosabbak lesznek elhinni. Ugyanez igaz akkor is, ha ezek átmennek egy másik csoport által fenntartott/támogatott oldalra "trollkodni".


Egy ember oldalanként 4-5-6 álreggel egy 8 órás műszakban már elég rendesen tud darálni :D

2016. dec. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem hiszem,csak néhány ember akkora baromságokat ír,hogy hihetetlen elképzelni,hogy valaki ezt nem pénzért teszi.

Egyébként szvsz szimplán vannak emberek,akik szándékosan hergelnek másokat és arra élvezkednek.

2016. dec. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

A bérkommentelés létező jelenség, de nem elsősorban a politika rovatban, mert aki ebben a témában olvasgat, az viszonylag tudja is magáról, hogy milyen beállítottságú és nehezebb meggyőzni.

Webshop-oknál voltak azt hiszem ilyen ügyek, vagy a tipikus "pénisznagyobbító" tabikat áruló oldalakon, a mai napig. Szóval ahol vásárlásra ösztönöznek, ott van ennek nagyobb szerepe.


Politika témakörben szerintem több a troll, mint a bérkommentelő.

2016. dec. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Nem, nincs ilyen. Bár igaz, ami igaz, Magyarországon elég könnyű pénzt szerezni, de azért nem ennyire.
2016. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Egy ilyen személyt ismerek itt a gyakorin, nevezetesen "george series", alias "Mr. 20%", aki mindig "ballerezik"...
2016. dec. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

pénisznövelő krém alatt én is láttam pár kommentet, de hát egyértelműen nem igazi kommentek voltak..

- egyrészt, mert nem volt lehetőség kommentelni:D Egyszerűen nem volt rá felület

- elvileg facebookos hozzáférésű kommentfelületen volt akine csak egy neve volt, illetve a nevek nem linkek voltak, nem lehetett facebookprofilra kijutni vele

- Központozás, nagybetű használat, jó helyesírás - nem jellemző a kommentekre:D


De ezt nem nevezném bérkommentelésnek, hiszen valószínűleg az oldalt eleve így alakították ki, hogy úgy nézzen ki, mintha lennének kommentek hozzá



1es, a logikáját értem, és látom benne a lehetőséget, de egyrészt, a legvérmesebb kommentelők általában összefüggéstelenül írkálnak összevissza (ha alkalmaznék egy embert, hogy írásaival támogassa az ügyemet, én minimum újságírói végzettségű embert keresnék, aki tud rendesen szöveget írni)

másrészt meg... én nyitott embernek vallom magam, de itt a gyakorin kb egy kezemen meg tudom számolni az eseteket, amikor meggyőztek valamiről:D Egyszerűen itt az ember nem úgy jön a politika kategóriába, hogy átveszi random emberek véleményét. És szerintem ez általánosan igaz a kommentszekciókra, kevesen mondják azt, hogy "hm, igazad lehet, mégis inkább balos/jobbos leszek mostantól":D


És hol hirdetnek ilyen munkát? Ki fizet ezért és mennyit?


Szerintem george nem fizetett, egyszerűen csak fanatikus... bár szívesen venném, ha tévednék..

2016. dec. 17. 14:21
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#5: Napokban lett kitiltva "george series", de itt több olyan van akit ha kitiltanak, visszajön, ő is ilyen lehet. (Beteges...)


Amúgy a bérkommentelők szinte minden oldalon ott vannak, origo-n is van pár aki ősidők óta ott van az a "Jarek" nevezetű.

2016. dec. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Napokban lett kitiltva "george series""


Bár úgy lenne...

De nem csapták ki, mert most tudtam neki írni privátüzenetet :/

2016. dec. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
45%
Akiről úgy gondoljuk, hogy egyedül nem lehet annyira hülye, azt hívjuk bérkommentelőnek.
2016. dec. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%
Neked valószínűtlennek tűnik mert eszed nulla.
2016. dec. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!