Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lenne jobb Magyarországn...

Miért lenne jobb Magyarországnak a Trianon előtti határok visszaállítása?

Figyelt kérdés
Mi értelme lenne ennek, ha a kettős állampolgárságot így is megkapják a határon túli magyarok?
2010. máj. 3. 16:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%
Igen k.-va jó lenne 40%-os kisebbségben élni a saját hazámban
2010. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 bumbi02 ***** válasza:
53%

valószinü lenne elönye is a trianon elötti határoknak, de több lenne a hátránya... trianon elkerülhetetlen volt.. egy idő után h ha nem a trianoni békével akkor kisebb harcokkal, de elszakadtak volna (magyar nemzetiségi politikának köszönhetően, plusz a nacionalizmus éledésének köszönhetöen) hogyha visszacsatolnának mindent, lehet h nagy ipari területek jöhetnének szóba, viszont a magyarság aránya megin lecsökkenne 50% alá, lennének az összetüzések magyarok és nem magyarok közt megin, sokaknak járna a szájuk hogy büdös románok stb... a fejletlenebb területekre nem lehetne pénzt átvonni hisz akkor hasonló lenne mint olaszországban ahol észak olaszország huzza felfelé délolaszországot és emiatt van konfliktus....megosztottság lenne h ha visszaállitanák a régi határokat, és abszolut nem lenne jo, abból kéne gazdálkodni amink van...


etnikai revizió egy értelmesebb ötlet, a felvidéken egy vékony sáv tényleg eléggé magyar lakta, valamint a barcaság vidéke, udvarhely környéke ami h ha jól tudom eléggé magyar tömb, de azt a magyar tömböt elég nehéz lenne csatolni, maximum egy korridorral, de arra is volt már példa...szerbia,horvátország,szlovénia,ukrajna és ausztria, amik még rendelkeznek magyar lakosokkal határ mentén... elég elenyészően rendelkeznek magyarokkal és az is szét szorva, ami megneheziti a etnikai reviziót, egyedül a felvidéken lenne lehetséges az eféle revizio...de még az is elég sokat rontana helyzetünkön külpolitika(h ha azt látják a románok h a szlovákoktól vissazszereztük felvidéket akkor hogy reagálnának? nem féltenék erdélyt?) és belpolitika (akaratlanul is jönnének szlovák lakosok, nemzetiségi problémák,)


szerintem nem azzal kell törödni mi lenne ha, hanem azzal hogy ez van nekünk sajnálatos módon ebből kéne valami jót csinálnunk...

2010. máj. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
59%
Valószínűleg a régi határ nem lesz meg, de magyarlaktára jó esélyünk lesz, ha egy tehetséges kormány vezeti ezt az országot.
2010. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a etnikai alapon kellene a területeket visszacsatolni, így nem lesz probléma a nemzetiségekkel. Egyébként például Szlovákia nem is annyira elmaradott. Igaz, hogy kellene költeni bizonyos dolgokra, de amikor súlyos milliárdok úsznak el itthon korrupció címszó alatt, az nem érdekel senkit...
2010. máj. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
56%
ki az a hülye aki ide költözne ki hagyná ott a házát a rokonát ismerősét meg az emlékeket.unióba élünk oda megyünk ahová akarunk, csak azért jó lenne a 2 állampolgárság hogy ki tudjunk mondni hogy magyarak vagyunk kőnyű nektek mert nektek nem kell harcolni minden egyes nap bizonyítani hogy magyar vagy.Amúgy aki akar dolgozni ahol lakik ott talál munkát.Erdélyből vagyok remélem el gondolkoztak azon hogyha fordított lenne a helyzet akkor hogy gondolkoznál De mind ennek ellenére BÜSZKE vagyok arra hogy magyar az anyanyelvem.
2010. máj. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Az lenne a legjobb ha csak azokat a területeket,városokat csatolnák vissza amelyekben nagy számú magyar él mint pl.: Székelyföld Ettől talán megnyugodnának kicsit,az már más kérdés lenne hogy egyre több területet akarnánk.


Az én egyéni véleményem pedig az hogy igaz hogy szlovákiában alig él magyar de ők viszont megérdemelnék hogy elvegyék az országukat. Túl büzskék magukra. Csak épp okuk nincs rá.

2010. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!