Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyben hogyan vélekednek a...

Erdélyben hogyan vélekednek a magyokról úgy általában?

Figyelt kérdés

2016. dec. 28. 04:29
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Az erdélyi magyarok nyilván pozitívan. Az oláhok többsége gyűlöli a magyarokat, de azért köztük is akad 1-2 normális, aki nem.
2016. dec. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Erdély teli van hunokkal, ők pedig a testvéreink.
2016. dec. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%

Szép, szép #1 és #2 válaszoló véleménye, de csak vélemény. Érvényességük megalapozatlan.


Egy statisztikai felmérés adhatna komoly választ a kérdésre. Nem tudom, van-e ilyen statisztikára fizetőképes kereslet?


Saját tapasztalatom szerint a mai Romániából ide települt magyarok többé-kevésbé lenéznek bennünket, magukat magasabb rendűnek tartják. Olyanokkal is találkoztam, akik túlzóan, szinte hivalkodóan vetették magukat a vallási életbe. Nem minden cél nélkül. Olyan szerény, normális határon túli magyarral még nem is találkoztam, akiről meg nem mondtam volna, hogy az, ha nem árulja el.

2016. dec. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Parazitáknak tartják őket akik a nagy és dicső atlantiszi dákó-román földön élősködnek. Romaország tele van ilyen frusztrált emberekkel, többsége zsigerből gyűlöli a magyarokat.
2016. dec. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Én nem értek egyet az itt elhangzottakkal. Erdélyben nagytöbbségben székelyek élnek, de románok is, ugyan nem olyan sokan. Egy "nagyon" székely városban élek. Az itteni emberek tisztelik a magyarországiakat és van aki magyarnak valja magát. Ez azért relatív. Tapasztalataim szerint nem mindenki művelt, mégis befogadóak és kedvesek. Nagyobb városokban már más a helyzet. Olyan sokban azért nem különbözünk. :)
2016. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én mint Erdélyi...A válaszokat olvasva az a véleményem vannak olyan emberek akik nem tesznek különbséget és pozitívan állnak a dolgokhoz viszont vannak akik negatívan ! Ez kölcsönös Magyarországi embereknek is vannak rossz megjegyzései az Erdélyi emberekről és ez így fordítva is működik :) Mind különbözőek vagyunk és mindenkinek más a véleménye erről ... A kérdésedre visszatérve van pár Magyarországi ismerősöm és eddig semmi gondom nem volt senkivel .
2017. jan. 3. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tápai Levente ***** válasza:
34%
Az Erdélyben élő magyarok többsége nemzeti érzelmű, származására joggal büszke ember. Általában tiszteli az anyaországi magyarokat (ha nem adnak rá okot az ellenkezőjére). Inkább sajnos azt látom, hogy az erdélyiket nézik le, románozzák le és alázzák meg. A székelyeknek más a mentalitásuk. Szorgalmasabbak, szívósabbak, keményebbek, tudják, hogy mindenért meg kell küzdeniük. Sőt az is igaz, hogy barátságosabbak, segítőkészebbek, jól ki lehet jönni velük. A 80-as évek végén sokan át akartak szökni Magyarországra, akinek sikerült, azt a magyar rendőrök toloncolták vissza aljas módon. Szerinted az ilyen erdélyi mit gondoljon rólunk, amikor a saját fajtája árulja el?
2017. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!