Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó üzletet csinált-e az...

Jó üzletet csinált-e az értelmiség, amikor adminisztratíve felszámolta a szocializmust?

Figyelt kérdés

Volt-e a Kádár-rendszerben is menedzserfizetés, P.h.D, bársonytalár aranylánccal, címzetes főtanácsos, meg ilyesmi? Kántálta-e az 50-es, 60-as és 70-es években is a TV és a rádió, hogy keveset keresnek az orvosok?

Hány mérnököt, közgazdászt vontak felelősségre a 80-as évek szabotázsakcióiért? -- A bősi vízlépcsőben (a kis magyar Csernobilban) szétfolyt milliárdokért, a VGMK-s haverok tobzódásáért, vagy hogy behozták az NSZK-ból a lesejtezett gépeket, amiket aztán állandóan javítani kellett...

Érte-e valami hátrány Fekete Jánost, DR. Medgyessy Pétert, DR. Matolcsy Györgyöt, Lengyel Lászlót és a többieket amiatt, hogy az imperialistákkal együttműködve egy közönséges banánköztársasággá züllesztették az országot? https://www.youtube.com/watch?v=xj0GC6p2ZZE vö.: [link]

Mindent egybevetve jól jártak-e az ilyen emberek azzal, hogy szétszabotálták a dolgozók hatalmát, a népi demokráciát, vagy sem?



2016. dec. 30. 12:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#5-re:

Kedves HakapesziM!


Ha nem tűnt volna fel, a magyar dolgozókat ma már ugyanolyan otromba roncsbuszok szállítják az összeszerelő üzemekbe és napszámba, mint amilyenek Dakka munkásnegyedeit róják. Így hát, legyél olyan szíves és ne gyere nekem azzal az ócska dumával, hogy micsoda remek verdával fúrikáznak a Lajtán túl azok, akik oda születtek!


Ha a véleményformáló értelmiség gúnyolódását akarom hallgatni, akkor bekapcsolom a TV-t, felmegyek valamelyik náci, vagy polgári portálra ---, de én most a Te véleményedre voltam kíváncsi.


Úgy kezded: "Dolgozó népünk egyöntetűen mondott igent a szocializmus győztes útjára". --- De én NEM A DOLGOZÓ NÉPRŐL KÉRDEZTELEK, hanem azokról, akik a menedzserfizetésre, P.h.D-re, bársonytalárra aranylánccal, a címekre rangokra, gyomorforgató zsenikultuszra és ami mindezzel jár, az osztálytársadalomra, a tőkés restaurációra -- mondtak igent egyöntetűen -- hogy a szavaiddal éljek...


Megtisztelnél vele, ha arra válaszolnál!

2017. jan. 1. 13:03
 12/14 anonim ***** válasza:
Kerdezz meg egy olyan szemelyt, aki elt Magyarorszagon a ganyban, aztan rajott, hogy csak butulni, behodolni lehet a szocializmusban, es disszidalt, otthagyva a szovjetek segget fenyesre nyalo orszagot.
2017. jan. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Igazából nem tudom, mit értesz azon, hogy szétszabotálták a dolgozók hatalmát, a népi demokráciát.


A dolgozó nép hatalma nem létezett. Hatalma a vezetőknek volt, személy szerint. Hogy hogy lett hatalma valakinek, az változó volt. Lehetett származás szerint, mintegy "kárpótlásként", kaphatta iemeretséggel, még a régi 50-es évekből -akár hozzátéve a családi kapcsolatokat is-, és még akár véletlenül is.


Szerintem, más nevek alatt voltak menedzserek, főtanácsosok, stb. És a pártházban volt irodájuk, meg a népfrontban ültek. Meg a különböző "baráti társaságokban".



Biztos, hogy jól jártak a szétzüllesztéssel, másképp nem csinálták volna, csak haszonért, mint mindig-mindenütt.

2017. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A 80-as évekre már valóban nem sok maradt a dolgozók hatalmából. A Dr. Németh Miklós idejére pedig semmi. De előtte egy emberöltőn át, azért létezett: Ugyanaz a foglalkoztatási szabály vonatkozott a hivatali dolgozóra, mint az üzemiekre. Bárki bérelhetett földet a tanácstól, vagy tanulhatott. Tilos volt büdösszájúprolizni, meg letolvajozni sem lehetett a fizikai munkást. Nem is próbálkoztak a fekete foglalkoztatással, pedig akkor is voltak maszekok. A hatalom többek közt ilyesmiben is megmutatkozott.
2017. jan. 2. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!