Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek mikor értik meg...

Az emberek mikor értik meg hogy rajtuk is múlik a dolog?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre hogy sokan azt várják el hogy legyen egy olyan kormány akit megválasztanak és elhozzák az amerikai meg a nyugateurópai színvonalat miközben ők ölbetett kézel ülnek.

De mikor fogják megérteni hogyha az emberek többsége képzetlen meg csak egy érettségivel rendelkezik vagy egy olyan szakmával,diplomával amivel nem lehet az országba mit kezdeni akkor ne csodálkozznaka ha a gyártósor mellet kötnek ki havi 80 meg 100 ezeért... a külföldi cégek se tudnak ilyen munakerővel mit kezdeni.

Meg így nem jelentem be meg csak ennyire jelentem be az alkalmazottaimat hogy legyen miből tankolni az audit meg a mercit és hogy tudjak külföldre menni nyarlni de azért sírok hogy az országnak semmire nincs pénze meg szidom az aktuális kormányt...

MIkor jönnek rá hogy a társdalmon aza rajtunk múlik hogy mit termntünk meg magunknak!



2016. dec. 30. 15:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Talán nem kellene ehhez olyan kormányt választani,aki a szegényeket kiakarja taszítani a felsőoktatásból,lebutítani az oktatást,már alapjaitól kezdve,hogy a gazdagok buta kölkei lehessenek az elit.
2016. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

# 1

Úgy mondod mintha a Fidesz évtizedek óta hatalmon lenne.

2016. dec. 30. 16:06
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Röghözkötés az ő művük.
2016. dec. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Én elvégeztem egy komoly műszaki tehnikumot, de mivel a tanárok sem, és az oktatók sem adták le rendesen az órákat, nyilván nem értek hozzá. Autószerelő szak. Nem csak én, a húsz fős osztálybl jó ha ketten dolgoznak a szakmában, de ők sem keresnek jobban egy gyári melósnál.
2016. dec. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van.


Szerintem félig mi vagyunk a hibásak, félig pedig a kormány.Azonban a kormányt ismi választjuk, szóval mondhatni h igen, mi vagyunk a hibásak.

Sok szülő a régi rendszerben megszokta h a kormány majd gondoskodik róluk...Na meg tudod hogy milyen sok szülő...Ismerek olyan gyereket, akinek az anyja már a gyereknek alsó csoportban nem tudott matematikából segíteni. Felsőben meg végképp elveszik a világ. A gyerek látja, hogy anya apa sem tudja akkor ő minek is tudna, így nem tanul. Mivel haladni kell az anyaggal, ezért nem is fogják.megtanulni közben még hátráltatják azokat, akik jobb kepesseguek es értik. Itt jönne be az álla feladata, a szelektálás. A jobb képességüket külön csoportba tenni, a rosszabbakár pedig felzárkóztatni. Ezzel mindenki jól járna szerintem. Másrészt sem az iskola, sem sok szülő nem hívja fel a figyelmet a tanulás fontosságára, hisz ők maguk sem tudják.

Azért rendelkeznek eletkeptelen szakmával mert nem kapnak felvilágosítást. Hallani innen onnan ezt azt, hogy ezzel jól lehet keresni, ezzel nem igazán, de nincsen célirányos tájékoztatás arról, hogy ha te elvegzel egy kereskedelmi szakközépet, akkor mehetsz pénztárosnak és kész. Az embereket fel kellene világositani. Továbbá rossz az egész oktatási rendszerünk ami megint az állam feladata lenne. Mindenféle szak indul minden helyen, az egyetemek hazudnak, ok is tudják, hogy nem ér semmit a szak, de nekik kell a fejpenz így hiresztelik. Továbbá ahogy az első mondta, a gazdagoknak van kitalálva a felsőoktatás. Pl mernoki szakokon sokan megbuknak, csúsznak, de a féléves 250-300k-t nem könnyű kifizetni..Honnan ? Sokan belevágni is félnek, mert tudják, hogy ha esetleg nem sülne ki jól akkor nem tudnak kifizetni ... Ezért inkább nem is jelentkeznek...Ausztriában még harmad ennyi az egyetemi tandíj, Szlovákiában is kb felé ennyi, pedig ott még a fizetés is magasabb...


Összességében: amíg nem változtatnak az oktatáson, és amig a szulok azt mondják, hogy nem baj fiam én is kettes voltam matekból, ahelyett hogy biztatnak, addig nem fog változni

2016. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

# 4

Mi a tanulság?

Nem kell ilyen tehnikum elvégezni!

Az is egy nagy hiba az emberekben hogy nekikezdenek a tanulmányaiknak de elötte nem nézenk körültekintően utána hogy azzal amit tanulnak milyen karriert lehet befutni!

2016. dec. 30. 16:51
 7/17 anonim válasza:
0%
A szakma jó lenne, csak nem értünk hozzá. Ki fogja megszerelni a járgányodat, ha senki nem akar azt csinálni?
2016. dec. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Mi a tanulság?

Nem kell ilyen tehnikum elvégezni! "


Van valami nyilvánosan elérhető forrás, amely azt részletezi melyik szakközépiskolában és technikumban milyen színvonalú az oktatás? Mennyire modern és versenyképes?Mennyi tartalmat ad a papír mögé? :D

2016. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#4! " Én elvégeztem egy komoly műszaki tehnikumot, de ....... nyilván nem értek hozzá. Autószerelő szak."

Ez mitöl komoly????? Egyébként az autoszerelés egy jo szakma. Van benne pénz. Megéri egy jo szaki mellé elmenni trogerolni néhány évet, mig tanulsz is valamit. Utána már dölni fog hozzád a lé (HA DOLGOZOL!!!).

2016. dec. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

'Egyébként az autoszerelés egy jo szakma. Van benne pénz.'


Ebben van valami, mert úgy látom, igyekeznek mindenkinek kocsit tenni a feneke alá.

Cáfoljatok meg, ha kell, de úgy érzem, a személyautó egy státusszimbólum lett.

2016. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!