Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik csak zsörtölődni...

Azok akik csak zsörtölődni tudnak, hogy milyen rossz ez az ország, milyen rossz a kormány, a rendszer, az egészségügy, oktatás, közállapotok meg minden, azok miért nem költöznek külföldre?

Figyelt kérdés
Most komolyan, mi tartja vissza őket? Kint bárki megtud élni, mivel a minimálbér 1100-1700 Euro között van, és olyan, hogy munkanélküliség nincsen. Gyakorlatban nincsen, papíron csak azért lehet mert kint még a segélyből is meg lehet élni, és ezért sokan azt választják inkább. De ha értesz is valamihez, akkor nem minimálbért fogsz keresni, hanem szakmával 2000-2500 Euro-t, informatikusként meg 3000-4000 Euro-t. A lakhatás ugyanannyi mint itt, a bolti árak olcsóbbak. Nem értem, hogy a panaszkodógépek miért nem költöznek ki akkor? Inkább minthogy negatívkodjanak.
2017. jan. 1. 18:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
8%

Látom, fögalmad sincs arról, amiket írsz:


"Kint bárki megtud élni, mivel a minimálbér 1100-1700 Euro között van, és olyan, hogy munkanélküliség nincsen.

Gyakorlatban nincsen, papíron csak azért lehet mert kint még a segélyből is meg lehet élni, és ezért sokan azt választják inkább."


Mivel egyrészt VAN munkanélküliség, másrészt igen kevesen keresik meg a "minimálbért", harmadszor igen sokan nem tudnak megélni, ezért amit írtál az hülyeség!


"De ha értesz is valamihez, akkor nem minimálbért fogsz keresni, hanem szakmával 2000-2500 Euro-t, informatikusként meg 3000-4000 Euro-t."


Ez megint csak nem igaz, még informatikusként sem kapsz ennyit, szakmával meg végképp nem keres senki ennyit.


"A lakhatás ugyanannyi mint itt, a bolti árak olcsóbbak."


A lakhatás nem ugyanannyi - legalább is MO-on egy szobás lakás nem 400 Euro= 120000Ft -, a bolti árak meg jóval magasabbak.

2017. jan. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
96%
Végülis, mi az, ami zavar. Hogy még van aki legalább elmondja, ha valami nem tetszik neki? Elhiszem, hogy jobban tetszene, ha mindenki "körbenyalná" a kormányt és a Fideszt, bármit tesznek is , de ehhez sincs mindenkinek gyomra.
2017. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
96%

Utolso elegge elvagy tévedve

Egy festő szakmával mindenhol meg kapja a 2000ezer eurót

De 1800at sicher

Bolti árak meg tenyleg nem drágábbak tej 55cent 160ft kb

Otthon is ennyi plusz-mínusz 10ft

Üdítő masfel liter 90cent 270ft icetea lipton otthon mennyi?250kb? 20ft különbség

Multkor vettem egy üveg rumot...1200ftal olcsóbb volt itt mint otthon...

Az egyetlen ami itt dragabb mint otthon az az albérlet benzin biztosítás meg a tömegközlekedés

Olaszország del Tirol

2017. jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

"Ja, mert Magyarországon 40 év fölött el tudsz helyezkedni csak úgy, mintha csettintenél.

És még te állsz neki parasztozni."



Én, mert én 43 vagyok, tehát a te logikád szerint is jogosan teszem.

2017. jan. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

# 14/14 Időpont ma 21:00


43 évesen illene felismerni az általányos alanyt egy mondatban.

2017. jan. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem, hogy a panaszkodógépek miért nem költöznek ki akkor?"


Mert ha így lenne, akkor már k..vára elnéptelenedett volna az ország.


Másrészt szerinted az a megoldás hogy "fogd be a pofád és tűrj"? Mert szerintem nem.

2017. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Suhanó Puma válasza:

"A lakhatás nem ugyanannyi - legalább is MO-on egy szobás lakás nem 400 Euro= 120000Ft -, a bolti árak meg jóval magasabbak."


nem a francokat nem annyi.


Bpn simán 3000 huf sok bérlakás nm ára, tudod itt mennyi?


10 euró körül van.


Mi a gond?


Hát hogy Bpn 300 eurót fizetnek nekem azért amiért itt 1150 et évente 14 szer.

2017. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ne etessük a trollt!
2017. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy költöznek. Már nem is kevesen.

De hogy az neked miért lesz annyira jó, hogy elmennek innen a fiatalok, azt nem tudom...

2017. jan. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

A jobbosok miért nem költöztek akkor 2002 és 2010 között külföldre, ha annyira rossz volt akkor, mint állítják?


Egyébként kérdező...elég sokan mennek külföldre sajnos, csak a végén nehogy az legyen, hogy nem marad senki, aki dolgozzon is.

2017. jan. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!