Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit gondoltok a Nolimpia...

Ti mit gondoltok a Nolimpia kampányról? Ki áll mögötte? És kell egyáltalán bp-re olimpia?

Figyelt kérdés
Láttam fbn ezt a honalpot: [link] De mi ez a momentummozgalom?

2017. jan. 15. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Pontosan a Momentumom mozgalom áll mögötte.

Új, függetlennek mondott, népjóléti politikai mozgalom, ami nem akar párt rendszer jelenlegi tagja lenni. Egy újfajta baloldal, ami a jelenlegi baloldallal nem ért egyet és sokkal építőbb terveik vannak.


Fontosabbnak tartja a kiszámítható jövőt, a tervezhető Magyarországot, a fiatalok lehetőségeit és ellenzi azokat az üzleti befektetéseket, amik csak szűk réteget segítenek, de többségnek kárt okoznak. (olimpia, ingatlan trösztök, stb)


Pont a Facebook oldalukon és azon belinkelt cikkeken keresztül lehet őket megismerni.


Jelenleg a NoLimpia az első, befutó, marketing kampányuk. És nem akarnak más politikai részbe beleszólni. Még. De ha ez lemegyek, és lesz nekik egy hívői szintű követői bazisuk (amire számítanak), akkor akarnak indulni a választásokon is.


Ez egy civil szervezet. És mivel az adó ügyeiket nem sunnyogják el, nem kell nekik tartani attól, hogy még lesznek szüntetve.


Persze az média itt is baromira felnagyít mindent, amit csinálnak, és emiatt nem biztos úgy jön le a kép róluk, ahogy akarják. De mindenképpen egy érdekes kezdeményezés, amit kellő figyelemmel illik követni azoknak, akik valódi újdonságot akarnak az elmúlt 24 év politikai mókuskereke után.



Kezdeményezésük mindenképpen jelentős lesz a politikai életre. Még az is lehet, sikerül a kevésbé agresszív magatartásukkal meggyőzni sok olyan potenciális szavazót, aki úgy érzi, eddig cserben hagyták őket a jelenkori, magyar politikusok. Azaz a nem szavazók egy táborát jó eséllyel vissza tudják csábítani.


Csak kérdés, hogy a remény keltés mögött mekkora és milyen csapat áll, amit nem látunk.

2017. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Néhány autokorrektoros elírásért szóljatok be nyugodtan, nem zavar. Akinek van esze tudja olvasni, amit írtam.
2017. jan. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Elnézve az egészet, meg 1-es válaszoló naivitástól csöpögő -baloldali, de új baloldal, meg új erő és egyéb marhaságok- írását, egy új Milla/4K/Szolidaritás szintű "komoly" csoportosulásról van szó, ami szerintem még akkora nyilvánosságot sem fog kapni, meg ezeknek is mi lett a végük? Beálltak az Együtt-be ami mostanra, gyakorlatilag egy 1-2%-os támogatottságú törpepárt. A Momentum meg mifene még szerintem ennyit sem fog elérni.
2017. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Tetszik a kezdeményezést, de Népszavazási Ilonka néni egy olimpiaellenes népszavazást már elkaszált, a többit is el fogja. Törvényes eszközökkel már nem lehet megakadályozni ezt a lopást, csak Orbán Viktor eltakarításával. Ettől függetlenül persze érdemes csatlakozni a kampányhoz, legalább plusz egy alkalom lesz a maffiaállam leleplezésére, sok időt és energiát pedig nem veszítünk vele.
2017. jan. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

#3 teljesen politika ellenes vagyok. Engem ugyan úgy utál a jobb oldal, mint a bal és egyik oldal sem képvisel, mindkét oldal csak árt. Ha csöpögő bal oldali lennék, én is elárulnám a házam, mint a Ferike.


Nem mondom, hogy elhiszem, amit egy politikus állít, mert számomra az mind hazugság, ami ebben a témában folyik. És említettem, hogy marketing kampány = reklám = hazugság, beetetés. Írtam, hogy nem tudni, ki áll VALÓJÁBAN mögöttük. Azaz a bizalmat nem szavazom meg nekik.


DE! Hosszú ideje az első, valóban a jövővel és a polgárok jövőjével foglalkozó programot hirdetnek (hazudnak). Jó lenne, ha működne. Persze. De én hosszú távon nem hiszek magyarokban. Magyar magyarnak nem csak farkas, de önmagát is romboló, önpusztító ellenfele. Az a szintű agresszió, ami a politikában van az csak a másikat akarja rombolni, és nem épít.

Momentumom építő jellegű szándékai megfontolandóak.


Az, hogy a fiatalok nem mernek CSALÁDOT vallani, mert bizonytalan a jövő. És más hasonló JÖVŐKÉP nélküliség, ami jelen van, az jelenleg jobb és bal oldali politikusoknak is köszönhető.


Bárki, aki ezt meg akarja változtatni, az figyelmet érdemel.


És most az egyetlen, aki ezt észre veszi az a Momentumom.

2017. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem, ilyenre is szükség van. Viszont neken, az olimpia rendezéssel sem lenne bajom, ha el tudnám hinni, hogy valóban "gazdaságos" lenne és nem csak a kiválasztottak további gazdagodását eredményezné, közpénzből. De nem megy... Meg persze, ha el tudnám hinni, hogy "Magyarország jobban teljesít" és ezt is elbírja. De ez sem megy...
2017. jan. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudok egy jó módszert, hogy megtudjátok ki áll mögöttük. Gyertek el aktivistának. Tök ingyen van:

[link]


Kell-e olimpia? Röviden, No.


A demokrácia csak akkor működik, ha az állampolgárok aktívan részt vesznek benne. Ezt nem lehet annyival letudni, hogy 4 évente elmész szavazni. Akkor annyira is fognak komolyan venni. Majd kapsz néha egy erzsébet utalványt, amiért eladhatod a szavazatod. Az sem állapot, hogy csak az áll politikusnak, akiben tombol a hatalomvágy.

2017. jan. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokmindent nem tudok róluk, de nagyon szurkolok nekik!!
2017. jan. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól függetlenül, hogy támogatom-e az olimpia megrendezését vagy sem és attól függetlenül, hogy tetszik-e a Momentum vagy sem, de


fontosnak tartom, hogy egy ilyen kérdésben legyen népszavazás.


Vagy az olimpia kevésébé fontos, mint a 300 Ft-os vizitdíj?

2017. jan. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!