Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok hozzá, ha lenne...

Mit szólnátok hozzá, ha lenne az országban egy külön, gyerekek számára fenntartott pénznem, ami elősegíti a pénzügyi ismeretek elsajátítását, és amivel csak olyan dolgokat vásárolhatnak, ami nekik való?

Figyelt kérdés

14 éves kor alatt kapnák a gyerekek különféle munkákért pl. újsághordás, illetve 14 év felettiek válthatnának Forintot fel ilyenre, hogy zsebpénzként adják a gyereknek, de vissza Forintra már nem lehet váltani.


Elindulna egy Nemzeti Dohánybolt-szerű állami bolthálózat gyerekek számára, ez iskolákban csakis egészséges ételeket és tanulást elősegítő játékokat, segédanyagokat áruló Büfék képében manifesztálódna, de az utcán is pár helyen jelen lenne. Itt tudnák a gyerekek elkölteni a pénzt.


A neve lehetne mondjuk Forintinó, 1 Forint 10000 Forintinó-t érne, így a gyerekek egyszerre tanulnak meg nagy számokkal matekozni és többre fogják értékelni a soknak hangzó pénzüket (pl. "egymillió Forintinót gyűjtöttem!")


A bankjegyeken népszerű mesefigurák lennének Dr. Bubó, Mézga Aladár stb.


Mit szóltok az ötlethez?



2017. jan. 16. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Tökön szúrnám magam. És vélhetően Matolcsy ellen is merényletet kísérelnék meg távcsöves flintával.
2017. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Figyelj gyerekként az a legjobb ha azt tanulod meg, hogy gyerekként mennyit keresel és mire költve hogyan fogy el. Szerintem minden egészséges gyereknek nagy gond alapból az is hogy egy csomó dologról utólag derül ki az igazság, mert ki kell puhatolni, ugyanis amit mondanak róla az nem, vagy csak részben igaz. Gondolj bele akkor is mi lenne, ha a nagybetűs élettel együtt még rájuk szakadna egy olyan vásárlási szokás is, amely ellentétes a neveltetésükkel: HÁT A LEHETŐ LEGSZÉLSŐBB RADIKALIZÁCIÓ. Annyira ki lennének már éhezve az igazságra, hogy már a FUNDAMENTALIZMUS is élhetőbb/halhatóbb választásnak fog tűnni, mit a megkeresem/fogyasztok című kiüresedett életmód.
2017. jan. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Jólvan 1-es csak kíváncsi volt inkább oszs meg a véleményed a témáról, mert amit leírtál az csak azt jelenti, hogy ez frusztráló, de pontosan az a kérdés h menyire, mert nem akar bakot lőni a lóvés zsák helyett. Ugye akkor lőné a lóvés zsákot, ha kinevelhetne egy a pénzzel felelősségteljes generációt, de sztem ez veszélyes mód. És eredménytelen.
2017. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy olyan fogalmakkal nem ismerteti meg őket, mint az infláció, a kamat, az árszínvonal, nem ismeri a gazdaság mutatóit a GNI a GDP-t meg a többit, aztán meg felnőttként ha valami nem úgy alakul, ahogy ő azt tervezte akkor már rázza is az öklét az orbánra meg az oligarchákra.


Pl a 20 milliós házára nulla% önerőre adtak neki hitelt svájci frank alapon. Ráadásul a jóságos miniszterelnök is úgy fogalmaz (aki egyébként közgazdsázkén végzett innentől már nettó foglalkozás körében elkövetett gondatlanság), hogy akinek egy szobája van kettőt akar akinek kettő az meg családi házat...


Na ezt sosem fogja átlátni a forintítóval. Épp csak a lényeget.

2017. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2017. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lenne egy beragasztott valutánk? Miért ne lehetne egy törvényes fizetőeszközt más valutába átrakni. A gyereknek is majd Dollárba euróba és forintba kell számolnia. Jobb azt megtanítani nekik
2017. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Donald J. Trump ***** válasza:

Ja, hát gyerekkoromban engem is marhára motivált volna, ha spenótfőzeléket meg idióta készségfejleszőket vásárolhattam volna - de legalább büszkélkedhetek, hogy saját zsebből.

By the way a gyerekmunka még mindig büntetendő akkor is, ha az újságkihordás (amúgysem fog újságot olvasni senki, mire egy ilyen ötletből valóság lesz).

2017. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Persze,sőt szerintem építsünk a gyerekeknek külön országot az országon belül,úgy még jobb lesz.......
2017. jan. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kovpet ***** válasza:
A sima forint miért nem jó arra, hogy megtanulják a pénzzel való bánást?
2017. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

"Persze,sőt szerintem építsünk a gyerekeknek külön országot az országon belül,úgy még jobb lesz......"


Van ilyen is. A Független diákparlamentben a legbefolyásolhatóbb sorospurdékat nevelik ki, akik elmondják kritika nélkül a legnagyobb kormányellenes baromságokat, majd megsimogatják a buksiját, hogy jóóólvan :).

2017. jan. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!