Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg nem biztonságos...

Tényleg nem biztonságos magyarországon maradni?

Figyelt kérdés

25 éves korosztályból vagyok és kivétel nélkül mindenki azt mondja, hogy itt nem maradna. ÉN ENNEK ELLENÉRE még mindig itt vagyok és minden követ megmozgatok, hogy valahogy sikerüljön tisztességesen érvényesülnöm.


Azon is gondolkodtam, hogy veszek a zalai dombságban, vagy a balaton felvidéken (utóbbi kicsit drágább) 1-2 millióért egy kis házat és átállok az önellátásra. De úgy érzem minden erő ellenem van.


Legutóbb még közmunkára is megbüntettek egy utcai balhé miatt amit nem is én kezdtem, hanem ki akartak rabolni csak hazudtak a rendőrségen és hiába mondtam h konkrétan ott késsel fenyegettek engem is elítéltek garázdaság miatt mert védtem magam.

Ha nem megyek közmunkára le kell ülnöm. (40 nap) az egyébként tudja valaki, ebben az esetben (fogda) beleszámít az erkölcsibe? Mert már azon gondolkodom, hogy inkább leülöm azt a 4 hetet, mint hogy 2 éven át minden hétvégén söprögessek a romákkal.


Még beszélek majd holnap az illetékes munkafelügyelővel, de elképesztőnek tartom, hogy nem engedik kifizetni (még részletekben sem) Kb 150 ezer forint büntetésről lenne szó.


Egyébként tisztességes szakmám van, dolgozom. De a családommal nem tartom a kapcsolatot. Minden rokon elküldött, albérletben tengődöm, egyedül, a nők sem állnak velem szóba mert szerintük egy "lecsúszott" alak lettem. (25-ös korosztály vagyok, ahol a korombeli nők mesés nyugati gazdagságról álmodoznak nem zalai szőlős kertekről)


Mégis mit tegyek?

Külföldre nem akarok menni, mert SZERETEM ezt az országot, de a politikai beállítottság nem tetszik.

Ha elérem a részleges önellátást vajon tényleg békén hagynak? Vagy majd jönnek oda az ügynökök különböző kis rendeletekkel, hogy szereltessem le a napelemememet meg fessem narancssárgára a csirkeólam tetejét a nagy vezér tiszteletére, ha nem akkor közmunka?


De itt legalább lehet olcsón egy házam.

Mire számíthatok?


2017. jan. 18. 08:42
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egyébként maszek villanyszereléssel foglalkozom, van kocsim, a vállalkozóit is kiváltottam, de saját házam még nincs, eddig rokonoknál tengődtem. Most még nem tart ott a vállalkozás, hogy egyedül ki merjek venni egy albérletet.
2017. jan. 18. 08:43
 2/18 A kérdező kommentje:

---> "Legutóbb még közmunkára is megbüntettek egy utcai balhé miatt amit nem is én kezdtem, hanem ki akartak rabolni csak hazudtak a rendőrségen és hiába mondtam h konkrétan ott késsel fenyegettek engem is elítéltek garázdaság miatt mert védtem magam. "


3 rabló tanúskodott ellenem, hogy én kötöttem beléjük!

2017. jan. 18. 08:44
 3/18 A kérdező kommentje:
a bíróságot "_______nem érdekli_____" közmunka, vagy leülöm.
2017. jan. 18. 08:44
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

Hogy leszel önellátó a zalai birtokodon?

A 21. századi élethez azért kell egy és más, amihez meg pénz kell, nem is kevés. Ha áramot akarsz magadnak termelni és - tegyük fel - napkollektorokkal oldanád meg, akkor az már magában milliós összeg. Többe kerülne, mint a házad. Aztán azok sem tartanak örökké, cserélgetni kell őket, javítani, stb.


Azt ajánlom, hogy lépj le Magyarországról. Én is megyek és még nagyon sokan rajtunk kívül. Nincs ebben semmi.

2017. jan. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Első vagyok! Én már 2 éve leléptem, de ide Skóciába ne gyertek! Van már itt épp elég hül.ye magyar!
2017. jan. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

És a közmunka pl?

Simán kiadják a nemzetközi körözést ha kimegyek a büntetés ledolgozása nélkül.


Ha meg leültetnek miatta 1 hónapra fogdán azt még ki is lehetne bírni, de utána tuti nem kapnék vízumot európán kívülre.


A zalai birtokon az önellátást úgy képzeltem, h ültetnék szelídgesztenyefát, olajbogyófát (fagyvédett területen, van már olyan faj ami bírja, esetleg a ház köré futtatnám fel az ágait) mindenféle (ellenálló, magyar gyümölcsfákat) egy fa akár 100 kiló gyümölcsöt is lehozna.

A fűtést fatüzeléssel oldanám meg ami a környékbeli erdőkben bőven akadna fa. A balaton felvidék ilyen szempontból jobb mert sok gazdag csak nyaralónak használja a telkét így senkit se háborgatnék ha néha összeszednék valamennyi fát. főzni modern sparhelten főznék és a vizet is fával melegíteném. A víznél az esővíz lenne összegyűjtve földbe ásott ibc tartályokba, vagy kialakított ciszternába. ha pince van azt élből le lehet fóliázni ciszternának. a napelemeket főleg csak akkor használnám ha direkt napfényt kapnak.

Közlekedni meg egy jó terepjáróval.


A házat néha 1-2 hónapra ott hagynám, addig a városokban keresnék pénzt, vagy külföldön, utána persze visszatérnék.

2017. jan. 18. 09:07
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

"Csak az életképtelen naplopók mennek ki."


Te mekkora egy szerencsétlen vagy! :D


Hallod, 28 éves vagyok, de már saját lakásom és kocsim van. Amúgy 3 éve élek kint. Neked mid van saját erőből otthon, magyarországon? :D

2017. jan. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
Előző vagyok. Ismerek olyan lengyel csajt aki most 22 éves, 2 éve van kint, és most vett szintén lakást. Te? Megvetted már a tiédet? (Ez annak szólt aki naplopózott).
2017. jan. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem az égész kérdés nagy kamu. Ha mégsem akkor meg nagyon szánalmas életed lehet. Jó sz.r villanyszerelő lehetsz ha 150 ezret nem tudsz farzsebből kivágni. Ez még nekem is menne pedig csak egy sima melós vagyok . Ha te egy normális jólmenő villanyszerelő vállalkozó lennél le se tudnád vakarni magadról a nőket. Javaslom nem menj külföldre mert éhenhalsz. Meghát ilyen kalandba 1 milla induló tőke nélkül bele se kezdjen senki. Nyilván nem véletlen nem áll szóba veled a család és a rokonság. Azt meg csak úgy mellékesen kérdezném hogy gondolod hogy más erdőből lopnád a fát tüzelés céljára . Ha lenne erdőm és rajtakapnálak hogy lopd a fát fejszével csapnám szét a fejed. Nem azért dolgozik vele senki hogy te ellopd. Azért mert te ilyen szerencsétlen vagy még nem a kormány a hibás.
2017. jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18%

#9


Jól van, mi elmegyünk innen, ti meg élhetitek Magyarországon a felsőbbrendű, tökéletes életeteket.

Így szerintem mindenki jól jár.

2017. jan. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!