Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy át kellene...

Egyetértetek, hogy át kellene venni a francia munkajogokat?

Figyelt kérdés

A franciáknál a munkavállalót védi leginkább a törvény.

Ott nem lehet csak úgy egyik napról a másikra indoklás nélkül kirúgni valakit.


A franciák a munkavállaló barát törvényeket sztrájkokkal, tüntetésekkel harcoltak.

"Nincs béremelés?Nincs kaja pénz?Nincs benzinpénz?"Akkor addig a vonatok egy centit sem modulnak, a repülők nem szállnak fel, egy ceruzát nem emelek fel az íróasztalról.

A törvényeik szerint meg kirúgni meg nem lehet, aki sztrájkol.


A legtöbb /nagyvállalatnak/nemzetközi/multinacionális cégnek van pénze, csak nem akarnak fizetni, nem akarnak maguktól jobb munkakörülményeket biztosítani.Úgy kell kiharcolni.



2017. febr. 5. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Jó a hozzáállásuk, de már kicsit átestek a ló túloldalára.

Pontosan nem ismerem a törvényeiket, de olvastam, hogy kb már ott tartanak, hogy valakit lehetetlen kirúgni.

Azért ez is röhej(aztán jön még pár ilyen hülye, aztán csődbe megy a cég és repülnek a becsületesen dolgozók is).

2017. febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért, hogy akarod átvenni?

A franciáknál azért van ilyen rendszer, mert ott a munkavállalók igénylik, hogy az ő jólétükről szóljon a gazdaság működése.

De hogy veszed át, ha a magyarok nem igénylik a jólétet?

2017. febr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

A francia munkajogi törvények sem véletlenül alakultak pont ilyenre. A munkáltató ott is olyan, mint itt: ha fizetést kell adnia, az úgy fáj neki, mintha a fogát húznák. Legszívesebben rabszolgákkal dolgoztatna némi száraz kenyérért, mert úgy a legnagyobb a profit, de nincs mit tenni, azok a mocsok munkavállalók pénzt kérnek és nem is keveset.

Az, hogy ezt el is tudták érni, annak köszönhető, hogy másképp álltak, állnak a dolgokhoz, mint itthoni kollégáik. Itthon elterjedt a "minimálbér, többi zsebbe", a "megoldjuk okosba" és a "csak be vagyok jelentve, de nem dógozok, megélek a maszekbú" megoldások. Ha valaki pattog, hogy ugyan kapjon már magasabb bért, a többiek vele együtt morognak, de tenni nem mernek semmit, mert jajj, istenkém, hát kirúgnak, mi lesz velem, hát jajj, még ez is jobb, mint a semmi. Esetleg nem is nagyon akarnak erőlködni, mert a munkahely csak amolyan nappali melegedőnek van nekik, ahol lehet intézni a saját bizniszt, ha meg beesik valami zsíros maszek munka, ami egész embert igényel, már rohannak is az orvoshoz táppénzes papírért, aztán két hétig nyomják otthonról az ipart.

Hiába veszed át az ottani törvényi szabályozást, ha a munkavállalók gondolkodásmódja nem igazodik ehhez. Ott azért működik a dolog, mert tudatosult a dolgozókban, hogy nekik ezek a juttatások járnak, itthon meg akkor is tömegével állnak sorba a gyárkapuban, ha a minimálbérükből levonják a munkaruha árát, a bejárást meg önerőből kell megoldaniuk és közben csak papíron vannak 8 órában, amúgy folyamatosan 12 órázni kell. Ha ilyen hozzáállású dolgozók mellé felépítesz egy sokkal több szolgáltatást nyújtó munkajogi környezetet, a munkaadók úgyis meg fogják találni benne a kiskapukat, hogy leépítsék a költségeket.

Arról nem beszélve, hogy a munkabért terhelő költségek óriásiak. A munkavállalótól és munkaadótól levont járulékok majdnem még egyszer kiteszik a nettó bért, tehát egy munkavállalóra már most is jó sokat költ a munkaadó csak munkabérben. De ezek gyakorlatilag nyomtalanul tűnnek el, nem látom semmi eredményét az általam és a munkáltatóm által havi szinten utánam fizetett rettenetes mértékű járulékoknak és adóknak. Ha emelkednek a fizetések, több lesz az étkezési hozzájárulás, a közlekedési támogatás, ezek is emelkedni fognak. Pedig szerintem bőven elég lenne, ha a jelenlegi elvonások mértéke csökkenne. Akkor lenne rá esély, hogy a bruttódból több nettót kapj.

2017. febr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"A legtöbb /nagyvállalatnak/nemzetközi/multinacionális cégnek van pénze, csak nem akarnak fizetni, nem akarnak maguktól jobb munkakörülményeket biztosítani.Úgy kell kiharcolni."


Magyarország nem csak ebből áll, sőt túlnyomó részt nem. A versenyszférában dolgozók nagyobb része kkv szektorban dolgozik. Ott lehet nem ilyen egyszerű kifizetni a kaja és benzin pénzt és a törvény mindenkire vonatkozna.

Pont a nagyvállalatok azok, akik mindenféle plusz szolgáltatást biztosítanak.


"Ott nem lehet csak úgy egyik napról a másikra indoklás nélkül kirúgni valakit. "


Na ezt pont a közszférában szokták alkalmazni, úgyhogy tuti nem hoznák be.


Inkább vegyük át a német adórendszert, mert ott rengeteg munkához kapcsolódó tétel leírható az adóból.

2017. febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon munkaalapú társadalom van, nem jóléti.

Ide nem kell a jólét, ide a munka kell.

Remélem, eléggé világos voltam.

2017. febr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen de inkább úgy hogy francia-német-osztrák mintára így együtt.
2017. febr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, jó lenne, csak azt ki is kellene "harcolni", ahogy a franciák is tették, teszik. Viszont nálunk, nem olyan egyszerű, mert aki fizetéstől fizetésig él, nem biztos, hogy bele mer vágni, márpedig nagyon sokan vannak így.
2017. febr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!