Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi van az emberekkel itthon,...

Mi van az emberekkel itthon, hogy ennyire kihasználhatóak, fillérekért dolgoznak munkahelynek nem nevezhető helyeken, miért ilyen semmirevaló a 20-tól 50 évesig levő generáció?

Figyelt kérdés

Nekünk a héten volt szem elé téve a béremelés, bizakodtam hogy talán most lehet még valami reményem, mikor elém került a papír, olvasva, eljutottam az összeghez, fél percig csak néztem magam elé megkérdeztem hogy ne csináljátok hogy komolyan ennyire futotta, szét tették a kezüket szótlanul, én pedig megkérdeztem akkor hogy ennyi? és mentem öltözni munka idő felénél, nem érdekelt hogy más fogja átvenni a munkámat, vagy a termelés megáll..

Hallottam már hogy ugyanebben a munkakörben amiben dolgozom, kapnak 950et is óránként, ami azért több a 780-nál.


Szóval lehet így is csinálni, csak merni kell lépni, 2 év alatt semmire nem vittem ott náluk, de elvárták hogy minden úgy menjen mintha 1500-as órabérbe lennék...


2017. febr. 5. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Helyes, ezt kell tenni, ha az ember úgy gondolja, hogy talál "jobbat" is. Viszont, akinek nincs jobb lehetősége és családos, az nem biztos, hogy kockáztatni fog. Persze, adott esetben, ezt ki is használják a munkáltatók.
2017. febr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ééés most mi van? Neked nincs munkád, a helyedre meg valószínüleg már másnap nem lesz másik 3..
2017. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A helyzet az kérdező,hogy nem teheti meg mindenki,hogy lép.

Ha pl Kelet-Magyarországon lakik valaki,ott az is csoda,hogy egyszer talált munkát,ha azt ott hagyja,akkor előfordulhat,hogy hónapokig fog keresi másikat és semmi garancia nincs rá,hogy ott jobb helye lesz,közben meg fenn kell tartania magát.

Vagy ott vannak a családosok,azok,akiknek hitelt kell fizetni,ők se tehetik meg,hogy kilépnek a semmibe.

És azt látni kell,hogy nem mindenkinek van olyan végzettsége ,ami most hiány szakma.Sok olyan középkorút ismerek,akinek esélye se volt,mert a szülei nem tudták kifizetni a tandíjat,így elvégzett valami szakmát,ami még a szocializmusban kellett,most meg az nyilván nem ér semmit,de több gyerekkel,akiknek szintén finanszírozni kell a továbbtanulását,már nem tudja magának is fedezni az egyetemet.

Nem azért nem lépnek az emberek,mert gyávák,hanem azért,mert semmi esélyünk nincs ebben a közegben arra,hogy jobb legyen.

Az államot meg amint látod ez nem zavarja,most is pont azok ellen hirdetett háborút,akik egy kicsit is tudtak volna segíteni azoknak,akiknek valamilyen módon megsértették a jogait.

Arról nem beszélve,hogy most már az oktatásnak is az a célja,hogy munkásokat képezzünk,a világunk viszont nem visszafele tart,így ezek az emberek mind olyan papírt fognak kapni,ami ahhoz kevés,hogy ütőképes legyen a munkaerőpiacon,ahhoz meg túl sok,hogy egyszerű munkásként dolgozzon,mert az ukrán/román/kínai bevándorló munkások ugyanazt a munkát fele annyiért elvállalják és nem is panaszkodnak annyit,mert örülnek,hogy itt lehetnek.

2017. febr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért koránt sem igaz az hogy Miskolcon és térségében ne lenne munka. Elég sok ismerősöm van fiataloktól, az idősebbekig és hallom tőlük a helyzetet, lehet munkát találni. Pl valaki anno rühellte a boltot, tavaly oda ment vissza a szakmájába, mert jó ajánlatot kapott.
2017. febr. 5. 15:55
 5/12 anonim ***** válasza:

Sztrájkolni,tüntetni kell szépen.


Majd, ha leáll a termelés, elkezd csökkenni a profit, akkor majd rájönnek, hogy "ja lehet mégsem 3 százalékot kellett volna emelni a fizetéseken, hanem minimum 25-öt."

2017. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Milyen munkakör a tiéd?
2017. febr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Targoncavezető
2017. febr. 5. 16:32
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
#5: Ez is egy lehetőség, meg az is, hogy úgy már nem éri meg nekik és továbbállnak, ha külföldi cégről van szó, vagy épp megszűnnek, ha magyarról. Szóval, szerintem nem lehet egy "masszaként" kezelni a munkáltatókat sem, mert nem egyformák a lehetőségeik sem.
2017. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vigyázz, hogy ne végezd közmunkán
2017. febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát tényleg kevés ha targoncás vagy ha nem. Nekem 10-20 forint híján 1200 -forint az órabérem. Nálunk április elsejétől emelnek. Remélem dobnak még rá vagy 4-5 %-ot. Ja és betanított munkás vagyok egy összeszerelő üzemben. Már régóta itt vagyok a kezdők 1040 forintot kapnak. Állandó az emberhiány
2017. febr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!