Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs diplomás minimálbér?

Figyelt kérdés
Minden tiszteletem a szakmunkásoké, de azért be lehetne iktatni egy 3. lépcsőfokot is. Különben miért tanultunk?

2017. febr. 6. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Azért tanultál mert Te akartál. De pont ez a gond hogy mindenki tanul mint a barom, de lövése sincs arról mire fog menni vele 10 év leforgása alatt, egy ilyen országban.

Én azt vallom, ilyen moslék országban bőven elég egy minimális szakma, mert bár az alsó, és közép rétegben semmilyen végzettség nincs megfizetve. De legalább nem is pazarolja az ember a tanulásba ölt éveit.


Mivel ezeknek a szemétládáknak nem is érdeke hogy normális, Uniós szinthez méltó fizetéseket állapítsanak meg minden ágazatban, ezért munka és fizetés arányosságát nézve, külföld a járható út.

24F

2017. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
2017. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
van.
2017. febr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkedet, de sajnos hivatalosan nem létezik, ezért akár szükséges a munkakörömhöz dipi, akár nem, akkor sem köteles a munkáltató 161e-nél többet adni. De talán jobb is, hogy nincs pl. 300e dipmin, mert akkor 4 órában foglalkoztatna (papíron)...
2017. febr. 6. 18:18
 5/12 A kérdező kommentje:
#3 Hol? Külföld? Sajnos, nem tehetem, hogy kiugráljak, nem az Őrvidék határán lakunk, illetve kicsik még a gyerekek.
2017. febr. 6. 18:20
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Azért tanultál hogy ne a napon kelljen izzadni meg ne a gyárban ácsorogni a szalag mellett. Meg pl egy szabadbölcsész aki elmegy a mekibe burgert forgatni miért érdemel többet mint a többiek?
2017. febr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Okleveles közgazdász vagyok, aki lehet, hogy hülyébb, mint egy mérnök, de okosabb, mint egy büfé-ruhatárszakos lovári nyelvvizsgával. (Bocs!) Azért tanultam, mert szeretem és érdekel; de azért jól esne, ha Viktorék valahogy ezt is megbecsülnék. :(
2017. febr. 6. 19:24
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha olyanjó közgazdász vagy akkor valószínűleg most is többszörösét keresed a garantált bérminimumnak, ha meg nem akkor megint ott tartunk hogy miért érdemelnél többet? Az hogy anyádék kitartottak 10 évig te meg jót elbulizgattál meg kőzben nagy nehezen végig bukdácsoltál az továbbra sem indok a magasabb fizu mellett.
2017. febr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%

"Okleveles közgazdász vagyok"


Magyarul nem értesz semmihez. Én diplomásoknak még a közmunkásbért se adnám meg.

2017. febr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
3 év alapszak, majd 2 év mester, de az utóbbi már család és munka mellett. Nem keresek rosszul,a kérdésem inkább elméleti. Hogyha nem ismersz, miért írogatsz 10 év alkoholizmust? Szüleim tartottak el? Még magukat is nehezen tudják... Semmihez sem értek? Akkor végezd el.... Ne felejtsd, nyelvvizsga is kell.
2017. febr. 6. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!