Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi jogon követelik a deviza...

Mi jogon követelik a deviza hitelesek, hogy mentsék meg őket?

Figyelt kérdés

Biztos vagyok benne, hogy a szerződésben le van írva, hogy a forint árfolyama befolyásolja törlesztő részleteket, és ezt vállalni kell. Ezt ők ALÁÍRTÁK, tehát elfogadták.

..és most hőbörögnek, minthogy örülnének, hogy foglalkozik velük az állam, ha már ennyire elcseszték.


2010. máj. 7. 19:05
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Nekem is necces ez a dolog, bár nincs határozott véleményem. Ugye az se megy, hogy 1 millió család elveszítse a lakását, tehát ilyen szemszögből valamit kell tennie egy felelős kormánynak. Ugyanakkor egy felelős kormány részéről az is problémás, hogy most már naponta hallunk 2-3 évi több száz milliárdos kihatású ígéretet (lakáshitelek forintra váltása, kilakoltatások leállítása, szuperbruttó eltörlése stb.), és aztán a különböző érdekcsoportok is elkezdik benyújtani a maguk minimum több tíz, de inkább több száz milliárdos számláikat a FIDESZ korábbi ígéretei alapján. ma például azt hallottam, hogy a tanárok követelnek kevesebb óraszámot. Miközben megy az egyelőre csak virtuális osztogatás, a közben a FIDESZ vezetői gazdasági vészhelyzetről, rendkívüli intézkedésekről beszélnek. Hogy lehet egy vészhelyzetben masszív adócsökkentő és kiadásnövelő programokat beindítani?
2010. máj. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

Leírták:

"alacsonaybb kamat, de számolni kell az árfolyamkockázattal."


Ilyenkor mindenki pampog, de figyelmeztették őket. Jó hogy nem ugatnak a cigigyártóknak, ha tüdőrákot kapnak, és várják az államtól a kártérítést.

2010. máj. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
52%

Tudod, kérdező, én amikor felvettem a devizahitelemet lakásfelújításra, konkrétan egy hiteltanácsadóhoz mentem, hogy keresse meg nekem, melyik hitelnek a legjobbak a feltételei. Fizettem neki azért, hogy segítsen.


A válság kirobbanása előtt szűk egy évvel vettem fel a hitelt, amikor már sok pénzüggyel foglalkozó szakember tudta, hogy baj lesz. Mégis a devizát ajánlották, meg sem próbáltak lebeszélni a hitelről... Miért tették volna, hiszen ebből élnek!


A hitelszerződés maga olyan hosszú, hogy fél nap is kevés lenne végigolvasni, nem is szokta senki. Ráadásul jogi nyelvezetet használ... A szerződés "lényegét" összefoglalja neked a banki szakember, majd később a közjegyző is. Aztán aláírsz. Ez így működik...


Félreértés ne essék. Én nem "várom el", hogy bárki kifizesse helyettem a hitelemet. Én csak azzal nem értek egyet, hogy most, hogy a válság hatására a béka hátsója alatt vannak az ingatlanárak, a 17 milliós házamat elvigye a bank a 8 milliós (ami már azóta 10, pedig másfelet már vissza is fizettem) hitelem fejében.


A válság hatása az, hogy sokan elvesztették a munkahelyüket. (Pl. az én párom is.) Akinek pedig nincs munkája, az törleszteni sem tud. A válság kirobbanásában a bankok is benne vannak vastagon, most mégis ők fognak kaszálni a sok tönkrement ember nyomorán. Hiszen az ingatlanárak előbb-utóbb újból emelkedni fognak, de ez már az ő hasznuk lesz...


A korrekt megoldás szerintem a fizetési moratórium lenne. Nem több, csak max egy év, amíg a padlóra került emberek újból emelkedő pályára tehetnék az életüket. (Nálunk pl. a párom új, piacképes szakmát tanul, de ebből leghamarabb szeptemberben lehet törlesztőrészlet.) Így lehetne "szüneteltetni" a fizetést, és egy 20 éves futamidőjű kölcsönből lehetne 21 év. A szüneteltetés alatt is kamatozna a hitel, az aktuális THM-el, amivel a szerződést megkötöttük. Csak nem kellene fizetni.


Még mindig korrektebb megoldás lenne, mint utcára tenni a családokat. Ráadásul aki nem tud törleszteni, az nagy valószínűséggel nem tud albérletet sem fizetni... Másik lakásba 5 évig bele sem kezdhetnek az ilyen családok a BAR-lista miatt, hiszen nem kapnak másik hitelt. Mindenki bátran gondoljon csak bele, hol lehet a kilakoltatás-csúszda vége, ha százezer család szép lassan az utcára kerül.

2010. máj. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
58%

kedves 19:45-ös!

nagyon jól összefoglaltad a lényeget. hasonlóképpen vagyunk mi is. felvettünk 8 millió Ft-ot a ház korszerüsítésére,bővítésére, gázbevezetésre, nekünk is mindenki a devizahitelt ajánlotta. a törlesztőrészletünk a havi 50 ezer Ft-ról most már havi 95 ezer Ft-ra emelkedett.érdekes, hogy már két és fél éve fizetünk, mégis, ha most egy összegben ki tudnánk fizetni akkor 11 milliót még kérnének.

közalkalmazottak vagyunk a párommal mindketten, kettőnk jövedelme 270 ezer Ft havonta, ebből kifizetünk majd százat a törlesztésre, a többi a rezsi ,kaja, a 3 gyerek nevelése és nem élünk luxusszinten elhihetitek.

amit viszont senki nem mond, hogy a bankok vastagon keresnek ám a dolgon, milliárdos hasznokat könyvelnek el, milliós prémiumokat osztogatnak egymásnak a bankvezetők. miért csak mi veszíthetünk a devizaár emelkedésén??? miért nem lehetne valami törvényt hozni, hogy a bank is vállaljon némi kockázatot?nem lehetne, hogy a törlesztőrészleteket maximalizálják mondjuk a minimálbérben? vagy most akkor a házunkat amiben 25 év munkája fekszik el fogják árverezni, ha nem tudunk fizetni és mehetünk hajléktalannak? most érettségizett a fiam, drukkoljak, hogy ne vegyék fel az egyetemre, mert akkor el tudna menni minimálbérért dolgozni, és akkor egy évig még tudunk fizetni? vagy menjek el külföldre dolgozni? vagy mit csináljak?

2010. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
47%
Alakítsunk félkatonai alakulatokat és gyújtsuk fel a bankokat !
2010. máj. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Hát igen, én is ismerek pár embert, akinek van szuper autója és irigylésre méltó lakása, bazi nagy plazmatévéje, de hitelt hitelre halmoz, hogy törlessze az előző hitelek tartozásait. Közben alig tudja a víz felett tartani a fejét, de a látszat az megvan. Az ilyeneket nem sajnálom.

De szerintem itt igazából arról van szó, hogy kissé élszaladt a bankokkal a ló. Olvastam valahol, hogy a 90-es évek elején, amikor nyugati típusú bankrendszer kezdett kiépülni Magyarországon, nagyon drága volt minden banki szolgáltatás. Gazdasági szakemberek azt mondták, hogy majd ha több bank lesz a piacon, akkor kénytelenek lesznek csökkenteni az árakat a verseny miatt. De nem így lett. A többi bank is magas árakon dolgozott, és a mai napig jóval drágább nálunk minden banki szolgáltatás, mint Európában vagy az USA-ban.

A törlesztőrészletek is aránytalanul nőnek. Hogy lehet az, hogy pl. az Euro 250 Ft-ról 300-ra emelkedik, ami ugye 120 %, addig a törlesztőrészlet akár 200 %-ra? Biztos le van írva a szerződésben, hogy miért, de a tavalyi évben a válság ellenére az OTP-nek nagyobb volt a nyeresége, mint az azelőtti évben. Ez azért sok mindent elárul.

Olyan eset is volt pár hónapja, hogy egy-két bankot megbüntettek, mert a kamatokat nem csökkentették olyan mértékben, ahogy az árfolyamcsökkenés megkövetelte volna (persze az emeléssel lépést tartottak). De még a százmilliós büntetések mellett is megéri a bankoknak sumákolni. Pedig a jegybanki alapkamat sose volt még olyan alacsony, mint most, tehát még erre se lehet fogni.

Egy barátommal esett meg, nehezet tudták fizetni a hitelt, bementek a bankba, mert mindenhol azt mondták, tárgyalni kell a bankkal, segítenek. Válaszok: hitelátütemezés 300.000 Ft. Ha valakinek anyagi problémái vannak, nem tud előszedni ennyi pénzt, ennyiből a hitelt is lehet fizetni. Másik a haladék kérése, 60 nap, de ennek leteltével az elmaradást is be kell fizetni, tehát egyszerre 3 havi részletet.

Épp itt az ideje egy központi szabályozásnak. Már a Bajnai-kormánynak is volt egy halovány kísérlete erre, de annál szigorúbb kell. Szerintem ilyesmire gondolhattak a devizahitelesek, hogy meg kell őket menteni.

2010. máj. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
0%
21:19: Spóroljál. 270-et ezerből ha 100 elmegy havonta még mindig marad 170-en. Sokan még ennyiből sem élnek...
2010. máj. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 jamesbond ***** válasza:
A diviza hitelesek még így is sokkal jobban jártak. Én sem hőbörögtem évekig a forint hitelemmel, hogy miért fizetek többet náluk. Vállaltam, kifizetem. Eddig ők jártak sokkal jobban, most kicsit kevésbé, de ez is fog változni.
2010. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: te talán élől le tudsz perkálni egy házat? Azért veszünk fel hiteleket, mert van amire egyszerűen nincs annyi pénzünk ott és akkor, amennyi kéne. Az viszont tisztességtelen dolog, hogy valakinek egy hitel másfélszeresét, kétszeresét kell visszafizetnie, mert szenyózik vele a bank.
2010. máj. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
50%

Nos jobbikos vagyok,méghozzá akkora,hogy anno forinthitelt vettem fel(igazából azért,mert akkor bankszektorban dolgoztam és tudtam eladósodni abban szabad ,amiben a fizut kapja az ember,ráadásul a 10 %-nál több hitelből nem szabad házat venni)

Szóval az,aki nem forintba vette fel a hitelt,az most így járt.nem volt kötelező devizában eladósodni.

Az meg nem indok,hogy a forint alapúnak nem tudta volna a részleteit fizetni,mert akkor nyilvánvaló,hogy nagyon is tisztába volt akkor,hogy túlvállalja magát,csak szärt minderre.

Hozzáteszem azokat meg be is perelném veszélyeztetésért,akik még szülnek egy fullhiteles házba 2-3 gyereket.

2010. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!