Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi jogon követelik a deviza...

Mi jogon követelik a deviza hitelesek, hogy mentsék meg őket?

Figyelt kérdés

Biztos vagyok benne, hogy a szerződésben le van írva, hogy a forint árfolyama befolyásolja törlesztő részleteket, és ezt vállalni kell. Ezt ők ALÁÍRTÁK, tehát elfogadták.

..és most hőbörögnek, minthogy örülnének, hogy foglalkozik velük az állam, ha már ennyire elcseszték.


2010. máj. 7. 19:05
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

13:58:


"Hozzáteszem azokat meg be is perelném veszélyeztetésért,akik még szülnek egy fullhiteles házba 2-3 gyereket."


Igazad, van, majd 20 év múlva vállaljunk csak gyereket, mire lejár a törlesztés a házra! Pont 48 éves leszek, biztos nagy lesz az esélyem a megfoganásra, meg arra, hogy lássam a gyerekem diplomaosztóját!


Ezzel a mondatoddal gyakorlatilag azt állítod, hogy azok, akiknek nincs havi több százezres keresetük, amiből 5-6 év alatt össze lehet gyűjteni a házravalót, azok ne is vállaljanak gyereket. Remélem, egyszer az életedben te is meg fogod tapasztalni, hogy önhibádon kívül munkanélkülivé válsz, és nem lesz szükség arra, amihez értesz, vagy ha igen, akkor is csak fillérekért.

2010. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
9%

Nem azt mondtam,ne költs hozzá.

Azt mondtam,hogy ne vegyen fel az több milliós hitelt,aki keveset keres.

Az menjen albérletbe,aztán gyüjtsön egy egyszobásra,majd cserélhet nagyobbra.

Egy albérlet,ha drága,akkor lehet lejebb adni az igényeket és olcsóbba költözni.A lakáshitelel nincs mit csinálni.

2010. máj. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Egyébként kösz a jókívánságokat,én már "nyugdíjaztam" magamat,úgyhogy ha csak nem tűnik el a föld alólam éhen nem halok és laknom is van hol...
2010. máj. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

20:56:


"Az menjen albérletbe,aztán gyüjtsön egy egyszobásra,majd cserélhet nagyobbra."


Albérlet MELLETT gyűjtsön, miközben éppen az a probléma, hogy keveset keres??? Nem tudom, hol élsz te! Aki keveset keres, az annak is örül, ha a rezsi kifizetése után még ennivalóra is marad pénze, nemhogy albérlet, meg még gyűjtögetés is!


Nem az emberek hibája, hogy bizonyos munkákért szó szerint alamizsnabért fizetnek! Nem lehet mindenki több diplomás, se pénzügyi szakember, mert akkor senki sem töltené fel a bevásárlóközpontok polcait, és gazdagék nem tudom hol vennék a pulykát karácsonyra... Nem lennének eladók, takarítók, pultosok, sem ápolók, sem szociális gondozók, és még sorolhatnám! Nem lenne senki, aki dolgozzon azért, hogy a sok "sikerember" élete kényelmes legyen!


Idejössz, és okoskodsz arról, hogy nem elég megfontoltak az emberek, hogy lúzer létükre gyereket mernek vállalni ahelyett, hogy megfontoltan összeéheznének maguknak előtte egy lakásra valót! Miközben ahhoz egy szavad sincsen, hogy a bankok pont ezeken a nyomorultakon keresnek piszok jól azért, hogy a sok menőnek tudják fizetni a lekötött pénzük után a kamatokat! De sajnos sokaknak esélyük sincsen az otthonra, csak a bankok segítségével! Nem mindenki azért adósodik el, hogy plazmatévét vehessen magának! Nem értem, miért bűn az, ha valaki tisztességes otthonra vágyik!


Még csak annyit, hogy aki albérletben lakik, azt ugyanúgy utcára teszik, ha nem tud fizetni. Lehet egyre olcsóbb albérletbe költözni, (bár maga a költözés is egy kisebb vagyon, a kaucióról nem is beszélve), de az soha nem lesz a tiéd, tehát még a gyerekednek sem lesz soha saját otthona, ha albérletben éled le az életedet.


Örülj neki, ha a te életed rendben van! Biztos vagyok benne, hogy ezt egyrészt magadnak köszönheted, de abban is, hogy nem a nulláról, egycsapásra, szülői és egyéb segítség nélkül jutottál el idáig. Ha mégis, akkor nagyon nagy szerencséd volt, vagy tényleg egy különleges kivétel vagy. Jó lenne azonban, ha a saját kis világodon kívül azt is észrevennéd, ami mellett naponta elmész. Embereket, akik nem rosszabbak, mint te, csak kevesebbet keresnek. Ha van munkájuk egyáltalán.

2010. máj. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
24%

19 évesen kezdtem dolgozni és ezzel együtt albérletben élni.

Aztán szépen dolgozva,néha két munkahelyen is,megteremtettem mindent egyedül,amire szükségem van.

Ja,nem mindent akartam egyszerre.

Közös albérleti szobából egyszobás lakásba,majd kétszobásba,végül minimális hitelből egy házba költöztem.

Persze megtanultam toleránsnak lenni a lakótársammal és a tulajjal,elvállaltam másodállásba olyan munkát,amire mások fujjogtak és bizony azt láttam,hogy a "szegény emberek" közben kivették egyedül a főtéri albérletet,hitelre vetek egy kocsit,majd hitelre új lakást,mert ugyanannyi úgyis,mint az albérlet...másodállás nem vállaltak,mert ugye nem azért élnek,hogy gürizzenek ,meg nem azért tanultak...holott 10 évnyi kemény melóval elő lehet teremteni,azt ami kell,mellette lehet művelődni a könyvtárból,szórakozni az erdőben sétálni,nyaralni menni biciklivel a közeli tóra.

Viszont 10 év és utánna nem kell sírni,hogy nincs miből fizetnem és viszi a bank.

Körülnéztem igen és nem tudom ezeket az embereket sajnálni.Azt kell mondanom megérdemlik,de nagyon.

2010. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

12:54:


Ott a kulcsszó abban, amit írtál: az új lakás törlesztője "ugyanannyi, mint az albérlet". És nem szól bele senki abba, hogy mit csinálsz, mikor mennek fel a barátaid, stb.


Ha te tudtál gyűjtögetni az albérlet mellett saját lakásra is, akkor gondolom, kerestél annyit, amiből egy magasabb törlesztőrészletre is futotta volna, már sokkal hamarabb is. De te az albérletet választottad, és így évek alatt kifizettél egy rakás pénzt a semmire. Én nem hinném, hogy ez a követendő példa, legalábbis számomra nem. Te saját akaratodból, évtizedek alatt buktál annyit, amit mások buknak azért, mert hitelre veszik a házukat.


A probléma nem a hitellel van, hanem azzal, hogy irracionálisan magasak a törlesztőrészletek, a kamatok (és sajnos a megélhetési költségek is) az átlagos fizetésekhez képest.


Még annyit kérdeznék: szerinted egy eladó, vagy pultos, aki napi 12-16 órákat dolgozik, az hogyan vállaljon másodállást? Azt se mondd nekem, hogy ha valaki éjjel-nappal dolgozik, annak van ideje biciklivel lemenni a tóra, vagy kirándulni!


A hitelre vásárolt új autó az egy másik történet, ne keverjük ide. Autó nélkül lehet élni (sőt, még több éves, használt autóval is lehet járni, magam is ezt teszem), de lakás nélkül élni eléggé nehéz.


Arról nem is beszélve, hogy azért a jelenlegi helyzetben benne van a válság kirobbanása is. Sokkal több ember veszítette el a biztosnak látszó munkahelyét, mint ezidáig bármikor is. Ez egy olyan szituáció volt, amire legfeljebb az számított előre, aki gazdasági szakember. Hogy a válság pedig számunkra a munkanélküliség mellé még emelkedő árakat, megszorításokat is hozott, az már csak hab a tortán.


Elítélhetsz, hibáztathatsz te másokat, de senki nincsen bebiztosítva anyagilag. A te sorsodban is lehettek volna olyan buktatók, amikre nem számíthatsz előre. Való igaz, hogy vannak felelőtlenül költekező emberek is, de az igazság az, hogy ezért mind a bankok, mind a médiából áramló folyamatos fogyasztási ösztönzés felelőssé tehetőek.


A magam részéről ezt a vitát befejezem, mert úgy gondolom, nincsen sok értelme. Kicsi keserűséget érzek ki a szavaidból, hiszen te meggüriztél azért, hogy legyen valamid, mások meg nem. Azokat az éveidet neked nem fogja visszaadni senki sem. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy kárörvendeni kellene azon, ami most a lakáshitelesekkel történik, mert nincsen benne semmi felemelő. A valódi nyertesek most is a bankok.

2010. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
30%

Nem értesz te semmit.

A kulcsszó csak neked az,ha értenéd,akkor rájönnétél volna,hogy igen egy drága albérlet,az annyi mint egy többmilliós törlesztőrészlet,viszont egy közös albi,óccsó és mozgalmas:-)

Nem tudom miért is kellene keserűséget éreznem,igen,stzörnyű,hogy 32 évesen saját házam lett,olyan barátaim,akikkel az együttélés alatt testvérekké nöttűnk össze szinte,sőt a házinéni később is visszahívott magához minket sütire,kávéra,a gyermekeimet meg elvitte oviba,amikor nem voltam itthon,mert olyanok vagyunk a szavai szerint,mint a lányai....holott akkor már nem voltam az albérlője.Nagyon keserű....

Egyébként tévedsz,20-25 évesen olyan energiákkal rendelkeztem(tünk)hogy 12-14 óra meló után eltekertünk 10 km.-re a bányatóhoz éjjeli fürdésre..megegyébre.A szabad hétvégéken meg fesztiválokra,koncentekre jártunk szigorúan vonattal,meg stoppal(21 évesen tűzpiros jaguárral utaztam a Balcsira,ráadásul kaptunk egy fagyit)Nem hinném,hogy a fiatalság éveiből mármit kihagytam,ami miatt keseregnem kellene.Az,hogy nem szórtam felelőtlenül a pénzt,hogy egy gyertyafényes kártyaparti remek szórakozás számomra,az azon múlt-múlik,hogy nem vagyok olyan besavanyodott,mint te,hogy mindenbe a rosszat látom.

Egyébként meg legyen igazad!Mennyivel jobb a szomszédtól netezni,amikor már gyermeke is van az embernek,mint lemondani fiatalon pár dologról,ami nem is olyan fontos és könnyen pótolható...

2010. máj. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

10:46:


Laktam én is közös albérletben, tehát olyasmiről beszélsz nekem, amit ismerek, nem kell részletezned. Azonban az ember nem élheti le az egész életét közös albérletben. A lemondás, amiről írsz, szintén nem újdonság. Tudod, van, aki még lemondások árán sem képes félretenni pénzt, annyira keveset keres. Mindegy is, szerintem erről kár vitázni, mert nem ugyanabban a világban élünk... Van, aki 30 éves koráig otthon lakik a szüleivel, semmilyen albérletet nem fizet, nemhogy drágát, mégsem tud összekuporgatni egy házra valót. Ha egy átlagos 80-100 ezres fizetéssel számolsz, ugyan, kalkuláld ki, hány év kell csak az önerő összespórolására, nemhogy egy egész házra!


Volt itt még valami, amit még régebben írtál:


"anno forinthitelt vettem fel(igazából azért,mert akkor bankszektorban dolgoztam és tudtam eladósodni abban szabad ,amiben a fizut kapja az ember,ráadásul a 10 %-nál több hitelből nem szabad házat venni)"


Ez szintén elég beszédes hozzászólás. Tehát aki a bankszektorban dolgozik, az tudja, hogy max 10%-ig szabad megterhelni a házát, és nem jók a devizahitelek. Vajon ezt a klienseikkel, akik hozzájuk fordulnak hitelért, miért nem közlik akkor??? Elárulom, azért nem, mert ők ebből keresnek piszok jól.


Részemről lezárom veled a vitát. Nem érzem magam besavanyodottnak, nem hiszem, hogy ezt pont te tudnád megítélni, hiszen nem ismersz sem engem, sem az életemet. Az, hogy mégis megítélsz engem, és másokat is, így ismeretlenül, az téged jellemez. Örülj neki, hogy a fiatalkori stoppolásaid alkalmával egyszer sem erőszakoltak meg, lehet, akkor kissé másképp látnád a világot. Mindegy, a te dolgod, nem érdekel. Úgy állítod be magad, mintha mások csupa vadi új sportkocsikkal jártak volna huszonévesen bulizgatni, és ezért kell nekik most a devizahitelük miatt utcára menni a gyerekeikkel... Ebből gondolom én azt, hogy valójában fogalmad sincsen a helyzetről, csak saját magaddal példálózol anélkül, hogy ismernéd az eladósodottak saját történetét.

2010. máj. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%

Miért,Te milyen világban(akarsz)élni?

Ahol azok,akik előrelátóak,kifizetik azoknak a tartozásait,akik nem akarnak kleseregni hogy"kimaradt" valami?

Itt sírsz-rísz,attól várod a megoldást,hogy a férjed továbbtanul(már megint véletlenül se saját magad akarsz tenni valamit magadért...majd más)


Egyébként engem is le akartak beszélni a forinthitelről,annyit kérdeztem,hogy gyorsan döntsék el,adnak-e,mert különben megyek a szomszéd bankba...

Az meg szerintem evidens,hogyha veszek egy házat mondjuk 10M-ért,akkor abból max 1M a hitel,mert ha úszik a hitel,akkor max.eladom,kifizetem amit kell és megyek egy panelba,amíg össze nem szedem magamat.Ehhez nem hinném,hogy különleges tanulmány vagy munkahely szükséges.

Egyébként igen el lett mondva sok embernek,majd egyszer állj be egy bank elé,a sok anyázó ember,aki kijön,azok akik nem kaptak hitelt....az hogy berángatták utánna nagymamát/nagypapát/sógort/komát stb,hogy vegyen fel nekik hitelt,arról meg megint nemá' más tehesen.

2010. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Elolvastam minden egyes betűt és azt kell mondjam,hogy te kedves utolsó hozzászóló nagyon nem vagy képben.Azt hiszed,hogy megváltottad a világot mert neked sikerült valami..Ugyan már,hiszen totál nevetséges vagy.Csupa nagyképűség árad a szavaidból,lenézel 1 millió családot.

KÉRLEK!Ülj le egy percre és gondolkozz el.Te magad elhiszed amit írsz?Őszintén...Gondolod,hogy 1 millió család mind elpazarolta a pénzt?Hogy ennyi ember ilyen felelőtlenül cselekedett?Mindenki a legjobbra törekszik,nemde?Én ha egyszer felnövök és remélem kézhez kapom az orvosi diplomám(habár sok idő van még addig de jó úton haladok)bízom benne,hogy tudok valamit kezdeni azzal a kevés pénzzel amit kapni fogok(24évesen mindenféle vagyon nélkül,90ezer forinttal).

Addig is ha Isten úgy szeretné,édesanyámnak és 3 testvéremnek nem kell majd azon gondolkozni,hol fogunk lakni.Most viszont sajnos...nem így tűnik:(

2010. máj. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!