Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó ha robotokat...

Szerintetek jó ha robotokat alkalmaznak a gyárakban?

Figyelt kérdés
[link]
2017. febr. 10. 21:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
a kép mindent elmond.
2017. febr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, a gyári munka amúgyis rabszolgamunka, hosszútávon tönkreteszi a pszichét meg mindent, végezzék csak robotok.
2017. febr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
Lehet hogy robotmunka de enélkül meg éhenhalnának az emberek
2017. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen. A cél az, hogy az emberek a lehető legjobban kihasználják az adottságaikat, ne pedig gyárakban gürizzenek robotmunkával. Persze ehhez megfelelő oktatást kell biztosítani. A robotizálás ebbe az irányba kényszeríti az emberiséget. Hosszú távon. Akit kirúgtak, annak nyilván szívás.
2017. febr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Igen.


Gyakorlatilag azért harcolnak az emberek,azért tanulnak,nyomják el egymást,hogy ilyen munkát ne kelljek végezniük,mert ez pontosan nem embernek való,hanem robotoknak.

2017. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az a gond hogy a magyarok még ebbe is belekötnek, hol ott csak azért csinálják még emberek a Bosch, Audi, Mercedes gyárakban a különféle folyamatokat, mert egyrészt nem lenne a sok szocializmusból kikerült 40-50 évesnek melója, másrészt egy ilyen intelligens robotizált munka még nem mindenhol megoldott, csak ott ahol valóban nélkülözhetetlen, pl nehézipar, ahol hegeszteni, illeszteni kell.
2017. febr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Azért az embert nem lehet kiváltani teljesen. Ezek a robotok is elromlanak megállnak. Nálunk is vannak ilyenek emberek nélkül nem üzemeltethetőek ezek se
2017. febr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Produkcio szempontjabol jo.

De ezzel parhuzamosan tobb millio embernek veszed el azt a keves kenyeret. Persze be fogja nyogni valaki hogy tanulni kell, meg elvegezni 66 egyetemet, de a hajadra kenheted a papirjaid, mernokbol sem kell 200 egy gyarhoz peldaul.

2017. febr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez így van Nálunk a négy gyárra van vagy két számítógépes szakember ha aki rendbentartja a számítógépeket. A szaéag mellett meg 50 informatikus
2017. febr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

A kérdés az, hogy honnan nézed.

Én egy ideig néztem a melós szemszögéből. Ördögtől való a robot, szörnyűség! Itt van, csinálja, hajnal 2-kor ugyanúgy, mint délelőtt 10-kor. Én már nem is kellek, a másik két váltótársam sem, csak egy karbantartó mérnök, aki egyszer felprogramozza és ha nagy ritkán megkotlik, helyrerázza és újraindítja. Szörnyeteg, elveszi a munkámat!

Aztán továbbléptem, vevői reklamációkat kezeltem. Tudod, mit kívántam? Azt, hogy bárcsak több munkát végeznének robotok! Nem azért, mert lenéztem vagy gyűlöltem volna azokat, akikkel egykoron egy követ fújtam, hanem azért, mert ma már tudom, hogy hibátlanul csak gép tud dolgozni. Annak nincs éjszakás műszak, ebédszünet utáni "emésztős" tízperc, az simán hozza az egyszer beállított paramétereket éveken át, ha valami meg nem zavarja - de akkor inkább leáll, nem gyártja a rosszat "mindegy mán, csak menjen a sor" jelige alatt.

Ha tetszik, ha nem, ez a jövő. Neked, mint vevőnek egy elvárásod van: a tökéletes minőség. Ezt pedig csak robotok tudják produkálni, emberek nem. Ebből a szempontból jó robotokkal dolgozni. A betanított melósok szempontjából nem, de volt már ilyen az ipari forradalmak során.

2017. febr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!