Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebben a kategóriában miért...

Ebben a kategóriában miért akarja a többség külföldre küldeni a még Magyarországon élő magyarokat?

Figyelt kérdés

Ahelyett, hogy az "elüldözésük" helyet olyan útra terelnék a gondolkozásukat, hogy azzal egy élhetőbb országot lehessen teremteni?

Tudjátok, hogy mi lenne, ha most az a közel egymillió kivándorló magyar nem ment volna ki külföldre? Most mind itt lennének munkanélkülien!! Szerintetek nem kényszerült volna arra kormány, hogy még több munkahelyet teremtsen? Szerintetek nem lett volna már rég változás? Mert szerintem DE!! Pont amiatt van ilyen helyzet, mert kivándorolnak a magyarok! ha ezt nem tennék, a politikusok már rég arra kényszerültek volna, hogy sokkal jobb életkörülményeket teremtsenek! Hát épp ezért is van nyugaton jólét! Mert onnan már nem tudnak hova elvándorolni, épp ezért ha valami rossz nekik, akkor kiharcolják a jóértelembe vett változást! nem is kéne semmiféle lázadás, sem forradalom, sem "szabadságharc". Egyszerűen haza utazna az összes kivándorolt magyar, odaülne a parlament elé, és megmondaná, hogy "elnézést miniszterelnök úr, ennyi embernek nincs munkája. ha szeretne miniszterlenné, kérem teremtsen munkahelyeket." Már rég lenne mindenkinek munkája! Ezzel nem azt mondom, hogy mindenki most ezt csinálja meg, hanem azt mondom, hogy az itthon lévő emberek ne utazzanak ki külföldre dolgozni! Igen, mert azzal, hogy itthon maradnak, AZZAL érik el, hogy munkahelyet teremtsen a kormány, AZZAL éri el, hogy növelje a fizetéseket!! Én még mindig hiszem, hogy a politikusok egyszerűen nem tisztelik a lakosságot. Ha bekövetkezne a változás, azzal együtt a politikusok is változásra kényszerülnének! Mindezt meg lehetett volna csinálni az MSZP idején, de talán pont amiért nem tudunk ilyen normális szervezett lépést tenni, ezért érzik úgy, hogy lophatnak a közpénzből! Csak egy tény! Az ember attól lop, akit nem szeret!! A politikusoknak meg annyi pénzük van, hogy már inkább a hatalom kell nekik, mint a pénz! Mégis, akik többre tartják, hogy lejárassák magukat, csakhogy lophassanak a közpénzből, azok nem akarnak hatalmat! Azok lopni, visszavágni akarnak! Jelenleg csata folyik a politikusok és a társadalom többi része között! Ahhoz, hogy változás következzen be, ahhoz alkut kéne kötni! Azaz mind a két részről változni kell! Én változást véltem felfedezni a nép részéről, jóirányba! Épp ezért a politikusoknak is (NEM, nem csak a fideszeseknek!!) is változniuk kéne jóirányba!


2017. febr. 14. 20:07
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Egy minimálisan változtattam a szövegen, így nincs benne annyi hiba.


Miért akar a Magyarországon élő fiatalok többsége külföldre költözni?


Ahelyett, hogy a kivándorlásra késztetésük helyet olyan útra terelnék a gondolkozásukat, hogy azzal egy élhetőbb országot lehessen teremteni?!

Tudjátok, hogy mi lenne, ha most az a közel egymillió kivándorolt magyar nem ment volna ki külföldre? Most mind itt lennének munkanélkülien!! Szerintetek nem kényszerült volna arra kormány, hogy még több munkahelyet teremtsen? Szerintetek nem lett volna már rég változás? Mert szerintem DE!! Pont amiatt van ilyen helyzet, mert kivándorolnak a magyarok! Ha ezt nem tennék, a politikusok már rég arra kényszerültek volna, hogy sokkal jobb életkörülményeket teremtsenek! Épp ezért is van nyugaton jólét! Mert onnan már nem tudnak hova elvándorolni jobb helyre az emberek, épp ezért ha valami rossz nekik, akkor kiharcolják a jóértelembe vett változást! Nem kéne semmiféle tüntetés, sem forradalom! Egyszerűen haza utazna az összes kivándorolt magyar, odaülne a parlament elé, és megmondaná, hogy "Elnézést miniszterelnök úr, ennyi embernek nincs munkája. Ha szeretne továbbra is miniszter lenni, kérem teremtsen munkahelyeket." Már rég lenne mindenkinek munkája! Ezzel nem azt mondom, hogy mindenki most csinálja ezt meg, hanem azt mondom, hogy az itthon lévő emberek ne utazzanak ki külföldre dolgozni! Igen! Mert AZZAL, hogy itthon maradnak, azzal érik el, hogy munkahelyet teremtsen a kormány! AZZAL érik el, hogy növelje a fizetéseket!! Én még mindig hiszem, hogy a politikusok egyszerűen nem tisztelik a lakosságot. Ha bekövetkezne a változás, azzal együtt a politikusok is változásra kényszerülnének! Mindezt meg lehetett volna csinálni az MSZP idején, de talán pont amiért nem tudunk ilyen normális szervezett lépést tenni, ezért érzik úgy, hogy lophatnak a közpénzből! Csak egy tény! Az ember attól lop, akit nem szeret!! A politikusoknak meg annyi pénzük van, hogy már inkább a hatalom kell nekik, mint a pénz! Mégis, akik többre tartják, hogy lejárassák magukat, csakhogy lophassanak a közpénzből, azok nem akarnak hatalmat! Azok lopni, visszavágni akarnak! Jelenleg csata folyik a politikusok és a társadalom többi része között! Ahhoz, hogy változás következzen be, ahhoz alkut kéne kötnie a két félnek! Azaz mind a két részről változni kell! Én változást véltem felfedezni a nép részéről, jóirányba! Épp ezért a politikusoknak is változniuk kéne jóirányba (NEM, nem csak a fideszes politikusoknak!!)!

2017. febr. 15. 11:02
 12/17 anonim ***** válasza:
A Kormánynak jó, ha kihúznak a fiatalok, mert csökken a munkanélküliek száma, kevesebb embernek kell segélyt adni, plusz küldik haza a zsét a szüleiknek, meg itthon költik el, amitől nő a fogyasztás.
2017. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Az én rokonaim is kint dolgoznak, de nem küldenek haza semmit... Úgyhogy ez nem mindenkire igaz. Ráadásul haza is csak addig küldik a pénzt, amíg a szüleik élnek. Ha meghalnak, akkor már nincs kinek küldeni, egyszerűen megszakítják a kapcsolatot az országgal. Nyugodtan kijelenthetem, hogy jelenleg a magyar nép fejlődőképesebb, mint a politikusai! A gond tehát nem azzal van, hogy a fidesz, vagy az mszp, vagy akármelyik más van-e hatalmon. (Mert akármelyik kormányozhatna nyugodtan!) Hanem az, hogy összességében egyik párt sem nézi a nép érdekeit! A politikusoknak többet kellene átlagemberek közt mozogniuk! NEM! Nem 40+ felettiek között, hanem a fiatalabbak között, akikkel jelenleg éppen a legjobban szúrnak ki! Jelenleg nem engedhető meg annyi korrupció sem, annyi kevésbé jó döntés sem, mint eddig! Ez kicsit olyan mint a naplemente télen! 15:30-kor még süt a nap. 16:15-re meg már korom sötét van! Így van ezzel is! Az ország állapota a kivándorló fiatalok miatt, az elöregedő társadalom miatt, és a kevés fizetésen túl egyéb rossz döntések miatt ROHAMOSAN tönkremehet, olyan drasztikus mértékben, amilyenre a politikusok sem számítanak! 10 év múlva sokkal kevesebb lesz az idős ember, és a jelenleg dolgozó embereket a jelenlegi fiatalok váltják fel, akik AMÚGY IS KEVESEN VANNAK, RÁADÁSUL EZEK KÖZÜL MINDENKI KIMEGY KÜLFÖLDRE!! Ketyeg az óra! Most már nem fogadható el több hiba! Elég sok pénzük van, most már csak a nép érdekeit kell nézniük, és fontossági sorrend szerint, a legszükségesebb dolgokra költeni a pénzt!
2017. febr. 15. 16:29
 14/17 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy igazad is van meg nem is. Mert igazad van hogy milyen rossz helyzet van, de nincs igazad hogy ez a külföldre kiment magyarok hibája lenne, és nem is kéne őket hibáztatni.


Először is, nagyon sok diplomás hagyja el, ők azok, akik végül kinnt is maradnak örökre. De ez teljes mértékben megérthető. Gondolj bele kedves kérdező. Tanulnak 25 éves korukig, és nem kapják meg a kellő fizetést a munkájukért. Persze sokat kapnak, de oda kinnt ennek a tíz szeresét keresik majd idővel. Akkor ne is beszéljünk arról, hogy itthon rengeteg kisebb város lakhatásra alkalmatlan. Mert ne haragudjatok meg, de én nem vagyok képes elviselni annyi neveletlen cigányt mint ami otthon van. Szerintem gusztustalan. Nem azt mondom itt kinnt nincsenek no go zónák, de azért van külömbség, nagyon sok külömbség. Mert ott csak a no go zóna a rossz hely, egyébként nem találkozul velük. Mért maradna egy diplomás ember egy ilyen alulfizetett szerencsétlen helyen?


Akkor ott vannak a szakmunkások. Beszéljünk mist egy festőről. Ha értesz a munkádhoz, akkor kegyetlenül megfizetik a tudásodat. Ugyan így bármilyen más munkában. Itthon is megfizetik azért ha értesz valamihez, de az eltörpül a kintihez képest.


Akkor most beszélgessünk arról, mért nem haladunk előre, és mért nem jön például magyarországra egy külföldi? (Itt az olyan külföldiket értem akik nem rabszolga munkát akarnak adni nektek)

Mert itthon, egy nagy sz*r bürokrácia van. Mindent 625372626 év elintézni.Beszélgettél valaha itt élő külföldivel? Mindegyik azt mondja majd hogy szörnyű, ezért nem jön ide senki.


Miért jönnénk mi haza a megkeresett pénzünkből? Rengetegen vagytok még otthon. Szépen kimentek tüntetni, és nem békésen. Akkor lesz csak változás. Nem tesszük mi tönkre az itteni felépített életünket. Ide kinnt is ugyan olyan emberek laknak mint amilyenek mi vagyunk magyarok. Csak nekik más a felfogásuk. Ennyi a külömbség.


Egyébként nagy Magyarország címere van rá tetováltatva a bal vállamra. Minden válogatott meccsen kint voltam. Büszke vagyok magyarországra, a történelmünkre. De csak mi tehetünk róla hogy élhetetlen hely lett. Régen én is ilyen voltam mint te. Hogy nagy nemzet, meg oldjuk meg a problémákat. De ez nem működik. Magyarországon szégyen ha szereted a hazád. Mindenhol máshol jó szemmel nézik, de nálunk nem. Szóval nincs miről beszélnünk. A 9 millió emberből maximum ha 1millió van, akikért szívesen tüntetnék, és próbálnám támogatni az országot. De a maradék 8 felőlem éhen halhat. Akinek nem inge ne vegye magára. Akinek meg inge az pontozzon le. Szeretem a hazám, de nem a mostani embereket akik "magyarok". Nagyon kevés jó ember él már otthon.

2017. febr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem értek veled egyet. Ráadásul teljesen félrekezeled a helyzetet. Szerintem te sem gondoltál mindent komolyan abból, amit leírtál. Te jó ember vagy. Kérlek ne láss bele látatlanba más emberekbe más személyiséget. (Ezen most kérlek jól gondolkodj el!) Nem tudom hány ember van jelenleg az országban, és hányan vannak külföldön. De bizton állíthatom, hogy a legtöbb ember igenis rendes! Aki ezek után ócsárol másokat, az már csak félrekezeli a helyzetet, csak még nem tudja! Az én célom a változás, nem pedig az, hogy bármit is vissza bosszuljak. Kérve könyörgöm, te is így állj hozzá!
2017. febr. 15. 23:59
 16/17 A kérdező kommentje:
Bármi is történjék, te sose keseredj el! Ha valami rossz ér téged, annál nagyobb lendülettel legyél jó! Ez a két dolog az, ami elősegíti a változást! Ha valaki egy elkeserítő helyzetben elkeseredik, akkor nem fog tudni változtatni! Ha valaki nem képes jó lenni akkor, amikor rossz dolog éri, akkor az nem képes változtatni! Te mindig legyél jó! Lehetsz indulatos, lehetsz mérges, de a jó cél vezényelje a indulatod! Akármi is történjék, akármit is látsz, és bármennyire is lehangoló, te ugyanakkora erőbevetéssel legyél jó és rendes!
2017. febr. 16. 00:24
 17/17 anonim ***** válasza:
Buták mint a tök. A kétmillió fideszhű tényleg azt hiszi, ha elkergeti innen a boldogulni nem bíró fiatalokat akik nem jutnak mutyihoz, vagy nem tudnak részesülni a zsíros egykulcsos adóból és csak jobb jövőt szeretnének ennek az országnak, nem a csócseszku rendszert, ők kétmillióan elegen maradnak félázsiaiakkal benépesíteni Magyarországot. Tényleg ennyire egyszerűek. De kell is hogy egyszerűek legyenek, Orbánnak pontosan így használhatóak.
2017. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!