Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebben a kategóriában miért...

Ebben a kategóriában miért akarja a többség külföldre küldeni a még Magyarországon élő magyarokat?

Figyelt kérdés

Ahelyett, hogy az "elüldözésük" helyet olyan útra terelnék a gondolkozásukat, hogy azzal egy élhetőbb országot lehessen teremteni?

Tudjátok, hogy mi lenne, ha most az a közel egymillió kivándorló magyar nem ment volna ki külföldre? Most mind itt lennének munkanélkülien!! Szerintetek nem kényszerült volna arra kormány, hogy még több munkahelyet teremtsen? Szerintetek nem lett volna már rég változás? Mert szerintem DE!! Pont amiatt van ilyen helyzet, mert kivándorolnak a magyarok! ha ezt nem tennék, a politikusok már rég arra kényszerültek volna, hogy sokkal jobb életkörülményeket teremtsenek! Hát épp ezért is van nyugaton jólét! Mert onnan már nem tudnak hova elvándorolni, épp ezért ha valami rossz nekik, akkor kiharcolják a jóértelembe vett változást! nem is kéne semmiféle lázadás, sem forradalom, sem "szabadságharc". Egyszerűen haza utazna az összes kivándorolt magyar, odaülne a parlament elé, és megmondaná, hogy "elnézést miniszterelnök úr, ennyi embernek nincs munkája. ha szeretne miniszterlenné, kérem teremtsen munkahelyeket." Már rég lenne mindenkinek munkája! Ezzel nem azt mondom, hogy mindenki most ezt csinálja meg, hanem azt mondom, hogy az itthon lévő emberek ne utazzanak ki külföldre dolgozni! Igen, mert azzal, hogy itthon maradnak, AZZAL érik el, hogy munkahelyet teremtsen a kormány, AZZAL éri el, hogy növelje a fizetéseket!! Én még mindig hiszem, hogy a politikusok egyszerűen nem tisztelik a lakosságot. Ha bekövetkezne a változás, azzal együtt a politikusok is változásra kényszerülnének! Mindezt meg lehetett volna csinálni az MSZP idején, de talán pont amiért nem tudunk ilyen normális szervezett lépést tenni, ezért érzik úgy, hogy lophatnak a közpénzből! Csak egy tény! Az ember attól lop, akit nem szeret!! A politikusoknak meg annyi pénzük van, hogy már inkább a hatalom kell nekik, mint a pénz! Mégis, akik többre tartják, hogy lejárassák magukat, csakhogy lophassanak a közpénzből, azok nem akarnak hatalmat! Azok lopni, visszavágni akarnak! Jelenleg csata folyik a politikusok és a társadalom többi része között! Ahhoz, hogy változás következzen be, ahhoz alkut kéne kötni! Azaz mind a két részről változni kell! Én változást véltem felfedezni a nép részéről, jóirányba! Épp ezért a politikusoknak is (NEM, nem csak a fideszeseknek!!) is változniuk kéne jóirányba!


2017. febr. 14. 20:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Azért, mert a kivándorlás után jobb lesz neki.

Lehet, nem egyszerre, de idővel jobb lesz neki.


Nyugat-Európában egyszer munkával (pl bolti eladó) is meglehet élni.

Magyarországon?Kizárt.

2017. febr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Én nem akarok senkit sehová "küldeni", mindenki oda megy és ott marad ahol akar. A kivándorolt munkaerőnek van haszna is és hátránya is. A haszna az, hogy csökken a munkanélküliség, mert nincs az a túljelentkezés minden állásra mint az MSZP idején volt, hogy egy középiskolai ügyintéző titkárnői állásra (pl. itt Miskolcon) 272 jelentkező volt pár nap alatt. Most már szerencsére nincs ez a munkaerő túlkínálat, mert inkább mennek a jólétbe. Viszont, mivel nem vagyunk rákényszerülve, hogy új munkahelyeket teremtsünk, mert minek, ott van Nyugat-Európa, ott van a jólét meg a lehetőségek, ezért nem is lesz aki kitermelje a nyugdíjat. Bár ez utóbbival úgy vagyok, hogy ha még lenne is aki kitermeli a nyugdíjat, akkor is lenyúlnák a politikusok ebben a korrupt országban, szóval oly mind1 az.
2017. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%
Mert túlnépesedés van. Annyi itt az ember, hogy bármely város főutcáján még éjjel kettőkor se lehet úgy vizelni, hogy ne lássa senki. Menjenek csak kifelé, minek ide ennyi ember?
2017. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Elég sok hibával írtam meg a szöveget, sokkal ütőképesebb szöveg jelent meg a fejemben, de remélhetőleg így is érthető annak a fontossága, amit mondani akarok.
2017. febr. 14. 20:16
 5/17 anonim ***** válasza:
14%

"Tudjátok, hogy mi lenne, ha most az a közel egymillió kivándorló magyar nem ment volna ki külföldre?"


Még a legkisebb falu szélén se lehetne úgy vizelni, hogy ne lásson valaki.

2017. febr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

Hány éve is süllyed lefelé az ország? 15? Na ennyi év alatt, külföldön már megkapja a kivándorolt, az állampolgárságot. Amit dolgozik azt igyekeznek megfizetni, ha valaki vállal másodállást akkor még jobban él. Itthon meg ahhoz kell két munka hogy megmaradjon a lakás, meg a hitel ki legyen nyögve némelyiknek...

Szóval ebben az országban fél évet is eltölteni, akkora idő pazarlás, hogy az ember magától b@***a el a szabadidejét, mert nem lehet egyről a kettőre jutni, csak annak aki vállalkozást vezet, vagy már annyit tanult hogy megkapja érte az 500-600ezres fizetését. Bár az ilyet sem értem hogy minek van itthon, amikor kint tényleg meg is lenne fizetve.


Másrészt külföldön nem kell rimánkodni a kormánynak hogy változtassanak(mert ott maguktól felismerik a szociális problémákat), meg adjanak egy kis pénzt, csak ilyen cigány országokban divat ez mint a miénk.


Ennek ellenére mégsem megy ki a paraszt, hangot adni a gondjainak, elég az a családi adókedvezmény stb.


Nekem az a meglátásom a jövőre nézve is, hogy ugyanez fog menni még 5-10 év múlva is, érdemi ember nincs az ország élére azt is külföldről kéne hozatni hogy tegye rendbe a helyzetet.

24F

2017. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Aki itthon nem tud abból megélni, amit élvezettel csinál, ami nem csak munka, hanem a hobbija is, na... az ilyen embereknek megéri nyugatra menni dolgozni... BÁRMIT!!
2017. febr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%
Mért érné meg? De hát csak hadd menjenek, eddig úgyis az egyetemen meresztették a seggüket ahelyett, hogy valami hasznosat csináltak volna. Legalább mostmár haladjanak és termeljenek!
2017. febr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán ők nem úgy gondolják ezt, mint te. Ők inkább arra apellálnak, hogy az fogja kikényszeríteni a változást, ha a külföldre távozók miatt, már nagyon kritikus lesz a helyzet az országban.
2017. febr. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9 Igazad lehet. De mégis hogyan gondolják ezt? Hiszen pont azok maradnak itt, akiknek jó/jobb! Nyilván pont emiatt nem lesz változás!
2017. febr. 15. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!