Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meg lehet azt csinálni, hogy...

Meg lehet azt csinálni, hogy visszavonják az olimpiai pályázatot és nem lesz népszavazás róla?

Figyelt kérdés
Most, hogy a momentum valószínűleg összegyűjtött elegendő aláírást, olyan interpretációt is olvastam, pl. a 444-en, hogy talán a polgármester visszavonja a pályázatot. De ez azért nagyon durva lenne. Ezzel a ló másik oldalára esnének. Ha így tennének, az megintcsak a demokrácia cserbenhagyása lenne, ez hogy jut eszükbe? Azért gyűjtöttek, hogy szavazás legyen róla, nem azért, hogy ne legyen. Persze ennek a momentum örülne, és a Fidesz is, mert így a veszett ügyet hamar rövidre lehet zárni, de közben egy csomó ember demokratikus jogai meg sérülnének, mert sokan meg szeretnének olimpiát, és ha nem is lesz, de legalább szavaznának róla, hiszen eddig erről volt szó legjobb esetben is.

2017. febr. 18. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Demokratikus jogok?

Ugyan kérlek.


Majd szépen be lesz csomagolva, hogy ez volt a mozgalom célja és ezt akartál az emberek, meg a Gyurcsány, meg elmúltnyolcév és ők a rendesek, meg hát akkor már visszavonták, ha senki nem akarja....

2017. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg. Ez lenne a legjobb,mert nem kellene költeni se olimpiára, se népszavazásra.
2017. febr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pontosan az lesz amit leírtál. A kormány kihátrál minden olyan civil szintről jövő kezdeményezés, népszavazás elől ami fehéren-feketén kimutathatná hogy nem az ő pártján vannak az emberek. Kizárólag olyan népszavazást hajlandók végigasszisztálni amelyben a saját álláspontjukat tudják a szavazók által igazolni. A vasárnapi zárvatartás-ügyben is ezerrel nyomták hogy akkor is ez a jó irány, majd amikor világossá vált hogy leszavazná a nép, azonnal hátraarc és kihúzták a talajt a választás alól és megszüntették a zárvatartás rendeletét. A "migránsozós" szavazáson olyan kérdést tettek fel amire épeszű ember nem mond igent még akkor sem, ha szociálisabb érzelmű. Kábé annyi értelme volt a kérdést feltenni és végigvinni a szavazást, mintha azt kérdezték volna: "Egyetért-e ön azzal, hogy az Brüsszel a beleegyezésünk nélkül bubópestis járványt juttasson a magyar ivóvízhálózatba"... Nyilván nem a válasz (kicsit mondjuk sarkítottam, bocs...)


Szóval most - mentve a menthetőt - a kormány azonnal rácseszte a sz@ros lepedőt a Tarlósra, hogy ez az ő kompetenciája, majd visszavonja oszt jóvan. Érdekes hogy eddig az ország, sőt a Nemzet ügye volt és teljes mellszélességgel nyomta az olimpiát a Fidesz. Igazából a legszánalmasabb emberi tulajdonságokat vonultatják föl nap mint nap az ilyen attitűddel. Kegyetlen, soha nem látott alacsony szintre süllyedt a politikai morál.


Eljutottunk oda, hogy ha a nép egy része népszavazást akar, az hazaáruló és ez gyakorlatilag a kormány részéről szóvá lett téve (!). Hölgyeim és Uraim, a demokráciának ezennel vége. Addig amíg újat nem épít magának a magyar nép.


Na de amúgy mindegy mert már most sok-sok milliárd elment a pályázatra, ami azóta már a haver cégek zsebében. Rogán szomszédjának plakátfelületei is szépen hoznak a konyhára. Szóval így is úgy is jó buli az olimpia.

2017. febr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De én jogilag kérdem. A Momentum népszavazásra gyűjtött aláírást. Ha visszavonják a pályázatot, ha nem, a Momentum által kezdeményezett népszavazást meg lehet tartani, nem tudom jogilag kötelező-e, a Momentum visszavonhatja-e? Az a kormány szuverén döntése, hogy visszavonja-e, abba nem lehet beleszólni. A kérdés lényegében az, hogy a Momentum ragaszkodni fog-e a népszavazáshoz, azaz a demokráciához, vagy nekik jó lesz, ha visszavonják? Mert ők nem akarnak olimpiát, viszont nem a NEM-re, hanem a szavazásra gyűjtöték az aláírást. Szóval ez most a Momentumon múlik szerintem.
2017. febr. 18. 17:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, simán. Az, hogy a Momentum erre gyűjtött aláírásokat, aligha kötelezi a politikát arra, hogy nem vonhatják vissza a pályázatot, amíg nem volt népszavazás.
2017. febr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!