Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagy öngyilkossági szám jó...

A nagy öngyilkossági szám jó vagy rossz a nemzetnek?

Figyelt kérdés

Nézegettem a statisztikákat, amiben mindíg is élvonalban voltunk, viszont észrevettem, hogy Japán most mögöttünk maratt egy kicsivel.


Erre elgondolkoztam, hogy mennyien hozzák fel azt, hogy milyen rossz az, hogy ilyen sok az öngyilkos az országban.


De ha objektíven belegondolunk, akkor végülis nem jobb, ha minél több az öngyilkos?

A legtöbb öngyilkos ha megnézzük a fiatalok közül kerül ki, azok közül is a legnagyobb ok a kiközösítés.

Nos akit kiközösítenek, az már alapból nem illik bele a társadalomba, szóval a gyerekek már alapból eltávolítanak egy potenciális életképtelen ember a rostából.


Ha valaki életképtelen, sosem tud megtermékenyíteni egy lányt és munkahelyet sem fog tudni szerezni, mivel nincs meg az önbizalma, csak nettó veszteség a tanítása és eltartása az államnak.


Természetesen a családnak lehet rossz, de a

Többség > Egyén elve érvényesül egy nemzetben, így nézve már hasznos a tette.


Arról nem is beszélve, ha megnézzük, mi magyarok sokkal keményebb nép vagyunk, hisz aki túléli a kiközösítéses iskolákat mert erős lelke volt, vagy nem tette magát célponttá, az már sokat tehet, sok benne a potenciál.


Erről persze csak úgy lehet rendesen beszélni, hogyha most eltekintünk a moralitástól, de a pénz nem a moralitásból és lelkiismeretből születik, márpedig mi magyarok szegények vagyunk, miért szegényednénk le jobban a többi államhoz képest?


Ha tudtuk negatívumot erre, azt is szivesen meghallgatom!



2017. febr. 18. 16:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

"Mi is közösítettünk ki gyereket, de ő életképtelen is volt és lett is. Most jelenleg a pszichiátrián kezelik mivel dührohama vannak vagy 4-5 éve és veszélyesnek lett kinyilvánítva miatta"


Akarod mondani a lelki terrorral egy életre megnyomorítottatok egy embert és még az esélyét is elvettétek tőle,hogy boldog felnőtt legyen belőlle.

Tudod kétféle ember léteik,az egyiknek ha baja van máson tölti ki,a másiknak ha baja van saját maga ellen fordul,mert mást nem képes bántani...


Hogy tudsz ezek után nyugodtan aludni?

2017. febr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Nem mentség tudom, de én csak a többiekkel mentem. Nem én kezdtem el, egyszerűen csak amikor mindenki röhögött a poénokon, akkor nekem is muszály volt nevetnem, különben rám is rámtámadtak volna. Én bevallom őszintén, nem hiszem, hogy elég erős lettem volna ahhoz, hogy egy egész osztály kiközösítését bírjam több mint 6 éven át, főleg nem úgy, hogy egy számomra teljesen idegen emberért, ezért inkább csatlakoztam.


De nem is nekem kellett volna kiállni mellette mint valami hős, hanem a többit kellett volna leállítani a tanároknak, szülőknek. De sokszor még a tanár is kigúnyolta (beszédhibás volt nagyon). Ezek után mit vársz egy általános iskolástól? Mentem volna mindenkivel szembe? Te nekimentél azoknak, akik kiközösítettek valakit? Azt nem hiszem el, hogy nálatok senki se volt, olyanról még nem hallottam, maximum ha ilyen nagyon kis létszámú az osztály és a csillagok összeállnak.


Felnőttként már én is máshogy gondolok vissza rá, de akkor mindíg rájövök, hogy akárhányszor visszagondolok, a nagyok péppé vertek volna verbálisan és fizikálisan is gyerekként, nem hiszem, hogy más döntést hozhattam volna.


Talán nem inkább bekéne tíltani az olyanokat, mint Éjjel Nappal Budapest, meg ezt a youtube csatornát:


https://www.youtube.com/channel/UCEmKk5ViB96JFatP3hOe2jA


Mindkettő arról szól, hogy mindíg van egy lúzer akit ki kell közösíteni és ezt több százezer gyerek nézi és sajnos tekinti is normálisnak.


Ezek ellen miért nem akartok annyira tenni, mint engem szídni, aki már nem is tesz semmi rosszat és próbálja megbánni amit tett?

2017. febr. 18. 17:31
 23/36 anonim ***** válasza:
Azért, mert ezeket nem nézi senki sem.
2017. febr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, am neked miféle emberekből állt az osztályod? Leírásod alapján olyanokkal voltál körülvéve, akik élvezték, ha zsarnokoskodhattak valaki fölött.
2017. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

'Jó, mivel a túlnépesedést csökkenti.'


Most mondjam azt, empátiaérzék = 0? :P

2017. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező eleve az a gond ezzel a gondolkodással,hogy kommunista.Nemzeti kommunista.


Képzeld voltak emberek,akiknek sosem volt gyerekük,nem mentek a többi birka után,nem alapítottak családot,mégis többet köszönhet nekik az emberiség,mint azoknak az embereknek,akik csak mentek a csorda után.

2017. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkosságnak amúgy semmi köze a népesedéshez.

Mivel,ha valaki nem lesz öngyilkos az sem garancia arra,hogy lesz gyereke.

Másrészt a túlnépesedést lehet emberbarát módszerekkel is csökkenteni.

Pl fogamzásgátlás,felvilágosítás.


Sajnos pont az ilyen népszíporítók miatt születik ennyi sérült ember,vagy válik azzá,mert sokan vagyunk.

Ezért nem kellene propagálni a sokgyerekes családokat,hogy "jaj milyen aranyosak",mert minél több gyerek van,annál nagyobb az esély,hogy a szülei nem fognak vele foglalkozni.


Nem a mennyiségre,hanem a minőségre kellene törekedni,és arra,hogy az emberek stabil környezetben nőjenek fel.

Ne pedig egy olyanban,ahol egymást cseszegetik.Ez a család után az iskolában,munkahelyen is folytatódik.

Mindenki ott éli ki ezeket ahol tudja,sajnos.

2017. febr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Ja,és az emberi fajt az különbözteti meg a többitől,hogy van empátiája.

Már akiknek.


Szerintem sokkal nagyobb veszélyt jelentenek a társadalomra a náci elvet valló emberek,lásd a történelemben volt rá példa is.

2017. febr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,őszintén,nem azzal van a gond,hogy anno beálltál a birkák közé,hanem azzal,hogy ma délelőttig úgy gondoltad,hogy a kiközösített gyerek hibája volt,mert ő életképtelen és beteg.

Sőt talán még most is így gondolod,csak megijedtél,hogy ennyien egy véleményen vagyunk,és most próbálsz terelni és minket hibáztatni a statisztikák miatt.

2017. febr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként kérdező volt más választásod,csak téged saját magad érdekelt,nem a másik szenvedése.

Pont ezért a magatartásért vannak a mai napig háborúk,és gazdag milliárdosok,akik a szegények hátán taposnak.

Sőt,pont ezért a magatartásért tehetnek meg bizonyos emberek bármit a másikkal,mert a többinek könnyebb elfordulni

És ebbe nem kell az evolúciót belekeverni,mert az állatok nem gyilkolják halomra egymást a hatalomért,ők csak a túlélésre mennek,az ember viszont nem.

2017. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!