Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az igazság az olimpiával...

Mi az igazság az olimpiával kapcsolatban, gazdaságilag megvalósítható vagy káros lenne?

Figyelt kérdés
Nem hiszem, hogy bonyolult lenne ezt kiszámítani. Véletlenül került nagy válságba a magyarnál sokkal erősebb görög és a brazil gazdaság az olimpia után, vagy az olimpia is szerepet játszott benne? Beleférnek stadionok, utak, infrastruktúra megépítése, amelyre később nem lesz szükség vagy ma luxusberuházásnak tűnik, nincs rá pénz?

2017. febr. 22. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem gazdaságos. Az a gond az olimpiákkal, hogy hosszú távon hoznak, nem kézzel fogható profitot, hanem fellendülést a különböző gazdasági ágakban. Ha Magyarország mindenféle probléma nélkül tudná visszafizetni az adósságot ami majd egy Olimpiával jár (Mert pénz a legtöbb beruházásra nincs, szinte mindenre hitelt kell felvenni) akkor nem lenne gond, mert hosszútávon jól jönnék ki belőle. De egyszerűen egy magyar gazdaság nem engedheti meg magának hogy a GDP 1-3%-át fizesse ebbe. Miből lesz pénz minden másra? És ezért káros, mert könnyen beleroppanthat az ország...
2017. febr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Van aki szerint belefér, van aki szerint nem. Egy ami biztos: eddig minden olimpia (vagy talán 1 nem?) a számításokat áthúzta és sokkal többe került. Még a kínaiak is bevalloták, hogy többet költöttek az olimpiára, mint tervezett volt (és mindenki azt mondja, hogy még ezek a számok is ultra kozmetikázottak).


Na most ezt spékeld meg a magyar korrupcióval. Elég látni azt, hogy csak a pályázás a várt többszörösébe kerül, vagy a vizes vb-t ahol a költségek csakugyan a többszörösébe kerültek.


Japán valami 2 milliárd dolárral számolt a 2020-as olimpiával kapcsolatban, jelenleg megelégednének azzal is, hogy ne menjenek 20 milliárd fölé. Abban pedig megegyezhetünk, hogy a japán gazdaság jobban elbír ilyen költségnövekedést, mint a magyar...

2017. febr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2017. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Donald J. Trump ***** válasza:
0%
A görög meg brazil gazdaság nem ment volna jobban olimpia nélkül sem, minimális hatással volt rájuk az esemény. Nem tudnak adót behajtani, magas a feketegazdaság aránya, nagy a szegénységi olló - ezek nem kapcsolódnak ahhoz, hogy rendeznek-e olimpiát vagy sem. Magyarország viszont egyáltalán nincs annyira rossz helyzetben - több éve szufficites az államháztartás, azaz többlet van, amit nem tudnak hova rakni, ezen források lekötésére jó lett volna az olimpia. Valami beruházást úgy is ki kell találniuk, hogy csináljanak valamit ezzel a sok pénzzel, tehát az olimpia bojkottja úgy nagyjából semmire sem jó.
2017. febr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mert az oktatásra és az egészségügyre eleget költünk, ugyhogy ez a pénz mehet olimpiára..
2017. febr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem káros.

Már egy másik kérdésnél leírtam, hogy számomra az a legnagyobb gond, hogy ilyenkor egy csomó új létesítményt építenek, amit utána nem használnak, nincs rá szükség, nem akkorára lenne szükség, nem tudják fenntartani.

Egyébként meg az a szűk egy hónapos olimpiai turizmus nem hiszem, hogy akkorát dobna hosszú távon a gazdaságon.

2017. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

"több éve szufficites az államháztartás"


Végül is miért lepődök meg, hogy valaki, aki Trumpról nevezi el magát, nyilvánvaló hazugságokat mond. Trump is abból űz sportot, hogy csak úgy hazudik, mert épp olyan kedve van.

[link]

Mutasd már meg azt az évet, amikor szufficites volt az államháztartás. Segítek, ha "-" jel van előtte, akkor nem.

2017. febr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Donald J. Trump ***** válasza:
0%

#7: Te a munkanélküliség meg létminimum statisztikákat is a KSH-nél nézed? :)

2015 eleje volt a fordulópont: [link]

2016: [link]

2017. febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

"Te a munkanélküliség meg létminimum statisztikákat is a KSH-nél nézed? :)"


Most nem azért, de az egyik cikked a nemzetgazdasági minisztérium nyilatkozata a boon.hu által. Ami azért nem a megbízható források csúcsa. A másik pedig KSH. Szóval mi is a bajod a KSH-val?

Ami a tartalmi részt illeti, 2015 májusa nem volt több éve. És 2015-ben még deficites volt. Azt írtad, "több éve szufficites az államháztartás". Most gyorsan váltottál arra, hogy az elmúlt egy évben szufficites volt.

2017. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az elméleti költségeket kiszámítani valóban nem nehéz, bár jó sok munka. Nem kiszámítható viszont, hogy mennyi belőle a lopás. Mert ugye, ha túlszámlázunk, ha mellébeszélünk, ha nagy a figyelemelterelés, akkor sokat lehet lopni, ha mindenki erre figyel, számol (elég sokan lennének képesek rá), akkor kevesebb a lopás lehetősége.


A hihetetlenül nagy görög és brazil költségek mindkét országot megroppantották, mert mindkét helyen sokat loptak (de ha mi is rendeznénk, a lopásban mi győznénk). Nem összehasonlíthatók azonban. A görög összköltségvetés kicsi, az ország gazdasága romokban, a brazilok lényegesen nagyobb ország és nagyobb költségvetés, de többet lopnak, trehányabbul dolgoztak.

Ugyanakkor a gazdaságosság erősen függ attól is, hogy mi hasznosítható a létesítményekből. Mindkét országban alig valami, mert olyan kapkodva hozták létre, hogy épp az olimpiát bírta ki. Másfelől a létesítmények zömét általában más világversenyeken használják fel. Ez sem a görögöknél, sem a braziloknál, nálunk meg különösen nem működik, hiszen nincsenek, vagy mesterségesen életben tartottak a szakágak zöme.


Nálunk olyan sok mindent kéne megvalósítani (amit olimpia nélkül is évek óta kellene), hogy nincs is annyi kapacitásunk. Ha külföld végzi a munkát, az még többe kerül.


Egyébként objektív szervezetek (amelyeknek nem érdekük a csalás) régen megállapították, hogy az olimpiai rendezés általában veszteséges, az adott ország infrastruktúrájától, szemléletétől, ipari lehetőségeitől függően eltérő mértékben. Egy német, angol, francia, vagy éppen norvég gazdaság kibírja, mert van tartaléka, tehát ott nem érződik a hatás. Egy lengyel, pláne szlovák, magyar gazdaság belerokkanna, tartalék semmi, mindent akkor kell fizetni. És a fizető mindig az állampolgár. nem az állam. Az állam csak beszedi, hogy továbbadhassa (esetleg közben megsápolja).

2017. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!