Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány nem érdemelne meg...

Gyurcsány nem érdemelne meg még egy esélyt miniszerelnökként? Biztosan tanult a hibáiból és megbecsülné hogy bizalmat szavaztak neki. Rosszabb nem lehet a mostani bagázsnál

Figyelt kérdés
2017. febr. 23. 23:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%

Nézd, én most úgy fogok szólni hogy nem akarok gyűlölettel beszélni Gyurcsányról.



A beszédét hallottad? A programját olvastad? Érted a pártja kocepcióját?

Biztos vagyok benne

2017. febr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Esélytelen. Egy bejutási küszöbön egyensúlyozó párt jelöltjéből nem lesz miniszerelnök.
2017. febr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

sorry véletlen elküldtem na akkro kezdjüke lőről:

Nézd, én most úgy fogok szólni hogy nem akarok gyűlölettel beszélni Gyurcsányról.


A beszédét hallottad? A programját olvastad? Érted a pártja koncepcióját?

Biztos vagyok benne, nem gondolom azt hogy Gyurcsányra csak hülye szavazhat, vagy őt csak hülye szeretné miniszterelnöknek. De van itt egy két apróság.

Nem hagyhatjuk ki öszödöt.

Nem szsaporítanám erről sokat a szót. Csak annyi, hogy itt nem az volt a probléma, nem azért törtek ki a zavargások, mert ő azt mondta hogy hazudtunk, de ebből elég volt, többet ne tegyük. Hanem hogy egyáltalán kiderült hogy csak hazugság volt minden, hazudott a kampányban hogy megmentse a kormányt ami már széthullásra ítélve született. Itt ez volt a probléma, tehát az emberek be lettek csapva, akármi céllal is nyert.

Medgyessy és utána.

Gyurcsány erősen nem baloldali politikát folytatott, hanem csak megszorításokkal élt, vagy olyan reformokat akart amik nem elég jók, nem megvalósíthatóak, illetve meggondolatlanok, úgy értve hogy borzasztó kidolgozatlanok. Nyílván nem könnyítette meg a kormányok dolgát hogy épp akkor tört ki az utóbbi század legnagyobb válsága. De nem segítette eléggé az embereket, ahogy baloldalihoz illik. Inkább jobboldali a munkássága. (Ezzel nincs is semmi baj, de így a baloldaliságot járatta le, ezzel a jobboldal ölelő kezébe terelve az embereket.)

Ebbe bukott bele, nem csak a karaktergyilkosságba. És én ebben nem vitatom, persze hogy volt karaktergyilkosság. De ezek nélkül semmit sem ért volna. És itt azt sem vitatom hogy nem vezette olyan rossz szándék.

De olyan állapotok lettek ebből amit végérvényesen meg akartak szüntetni az emberek, elég konkrét véleményt mondtak róla 2010-ben. 2/3-ot szavaztak a fidesznek. Ez a lényeg, itt mondtak véleményt róla és kész.

Na most jöjjünk a jelenbe.

Van itt egy sor probléma. Gyurcsány nem értette meg, hogy tévúton járt, nem hazudik róla, nem értette meg.

Az hogy a Fidesz ígéreteivel ellentétben nem felszámolta azt amit leszavaztak az emberek 2010-ben hanem ugyanazt folytatja saját embereivel, és rosszabb mint volt, nem azt jelenti hogy ő mégis csak jobb volt. Csak Viktor ügyesebb ennyi.

És ezért megnőtt a passzívak rétege, mert gyakorlatilag reményvesztettek. Politikai vízióra várnak, jövőképre, amire vágynak már több mint egy évtizede. Változásra, olyanra ami az ő érdeküket figyeli, ahogy baloldalihoz méltóan, segítve a kisembereket, a jobb élet felé. Nem véletlen hogy Sólyom László már akkoriban sokszor előrehozott választást akart. Mert mindez ami a baloldaliakhoz illene nem történt meg. Rossz szociális állapotok, kevés szociális segítség, mélyszegénység, rossz egészségügy, rossz oktatásügy. De sok sok minden a listán. Az hogy most ezek minden eredmény ellenére , rosszabb mint volt, az nem azt jelenti hogy ők jobbak voltak.

A vízió amire vágynak az emberek, egy új világ, egy jobb élet, a lehetőségek kora. Ahol a baloldali baloldalihoz méltóan viselkedik. Ahol megkapják azt amire oly régóta vágynak.

Na most:

Gyurcsány beszéde egyet bizonyít: ő ezt nem fogta fel, nem értette meg, így nem tudott tanulni a hibáiból ahogy írod. Ilyeneket mond, hogy Orbán előtt jobb volt. Egy túróst. Leírtam, megváltoztak a dolgok, de az emberek életébe egyik sem hozott igazi változást, amit akarnak. A programjukat például olvastam, meg kell mondjam használhatatlan, mert nincsenek benne igazi törekvések, egy rakás oldalas, vagy 80, de az LMP 30 oldalasa több olyat tartalmaz mint az. Mert nem akarja felszámolni a régi időt, amiről mint mondtam elég hangsúlyos vélemény mondás volt a 2010-es választás.

Ezért van az hogy Botka 40 perc alatt felkínált olyan dolgokat , amikre vágyhatnak az emberek, akik azért nem vágynak politikára mert senki nem kínált nekik olyan politikát amire vágyhatnának.

Csak hasamra ütök, három oylan amit Gyurcsány nem ért meg:

újbaloldal, sociális védőháló sűrűbbre szövése(ami nem a 13-havi nyugdíj), pénzügyi szektor megregulázása, felszámolni az orbán rezsimet de azt sem visszahozni ami előtte volt. Csak hasamra ütöttem ilyesmiről beszélt Botka, amire végre legalább egy nemet tud mondani az akinek nem tetszik eléggé, de arra amit Mesterházy kínált, arra amit Gyurcsány a programjában kínált, még egy nemet sem mondanak nem hogy igent, mert az egy nemhez kevés.Gyakorlatilag csak vissza akarja hozni azt ami volt 2010 előtt. De hát ez a gond!!

Ha bonyolultan is vázoltam fel, értelmesen elmondtam mi a probléma azzal hogy ő még politizál és a baloldalon politizál, hogy miért nem lesz sosem esélye győzni. Nincs víziója, ez nem vízió hogy Orbán takarodj, ahogy az sem hogy de előtte nem volt annyira rossz. Minden politikusnak ez a gondja, hogy nem érik ezt fel ésszel, nem Orbán ellen akarnak szavazni, hanem valamire. Gyurcsány ettől messze van, nem érti, nem hülye, de nem érti. Azt sem hogy a kormányzása mit okozott, biztos tudta mit csinál de egy alkalmatlan párttal, és egy alkalmatlan tervvel, elnagyolttal, ami ezt hozta kész. Nme tudja visszacsinálni de az a baj hogy nem is akarja. Ezért esélytelen, nem azért mert gyűlölet van iránta. Nem tom világose.

2017. febr. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Én a beszéde után még bírtam, de most már egyre jobban haragszom rá. Fel kell ismernie egy politikusnak, ha nincs rá kereslet, ha többet árt, mint használ. Viktor leváltásához az első lépés az lenne, hogy eltakarodjanak a bajoldalról a régi leszerepelt arcok, élen Gyurcsánnyal. Bokrost nagyon jó szakemberne tartom, de az emberek nem kérnek belőle, ez volt a helyzet Bajnaival is, de ő már eltűnt. Sokan most azért nem szavaznak, mert a baloldalon ilyen hitelüket vesztett emberek vannak. Ja és az MSZP-t egy az egyben fel kéne számolni, hadd jöjjön valami új.
2017. febr. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
NEM!
2017. febr. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Na azt már nem!
2017. febr. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Jáááj tesókáim, csak aggyatok még egy esíjt!
2017. febr. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én 2018-ban a DK-ra szavazok. A youtube-on meg én osztom az észt Gyurcsány Imádó néven.
2017. febr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. febr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
Aki hosszan ír azt meg leppntozom. Az ilyennek fene a száját. Hát nem fogom én ezt végigolvasni!
2017. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!