Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy diktatúra...

Miért mondják, hogy diktatúra van és nincs sajtószabadság?

Figyelt kérdés

Közben pedig :


1, A netes hírportálok min. 90 %-a baloldali ill. fideszellenes


2, A hozzászólások döntő része a politikai hírek, videók alatt, politikai fórumokon, facebook-on stb. a fideszt és Orbánt szidja


3, Utcán, villamoson, buszon ill. politikai beszélgetésekben is hasonló a helyzet, én még senkit nem hallottam, aki a fideszt dicsérte volna, direkt figyeltem


4, Egyetemi előadásokon, iskolában, tanároktól se hallottam senkit, aki dicsérte volna őket


5, Kiírják mindenhova, hogy diktatúra van és nincs szólásszabadság. Ami paradoxon, mert ha kiírhatod nyilvános helyre, hogy diktatúra van, akkor nincs diktatúra, mert akkor nem írhatnád ki, hogy diktatúra van. (Illetve de, csak másnap már nem fogsz élni.) Számomra pont ez a bizonyíték a sajtószabadságra egyébként.


6, Youtube legnépszerűbb videók: Risitas az olimpiáról, ATV videók, Momentum videók, stb. Hát ezek se dicsőítik épp az állítólagos "Vezért" :D


7, Orbán facebook profilján a hozzászólások. Szerintem az már sok is a szabadságból, mert én még a legádázabb ellenségemnek se kívánnék olyat, hogy kínok közepette dögöljön meg rákban.


Most ez azért van, mert nem tudják az emberek, hogy mit jelent a diktatúra valójában? (Szerencsére) És azt se, hogy mi van tőlünk délre és keletre sok országban?

Vagy azért mert nagy divat manapság ilyen szavakkal dobálózni, hogy diktatúra, tragédia, művész, náci, komcsi, asszem ezek a legnépszerűbbek, amiket már minden(ki)re rámondanak.


Nem érdekelne, de kissé feltűntek ezek a dolgok netezés és buszozás közben..



2017. febr. 26. 16:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Miért, akkor milyen? mno.hu régen fideszes volt, de mióta Simicska összeveszett Orbánnal, az is kormányellenes. kurucinfó jobbikos, origo, hvg, 444, atv, hír24, index mind szokta szidni a fideszt, kihagytam valamelyik népszerű oldalt? Ezzel amúgy semmi baj sincs (sőt!!) akkor, ha normális kritikát fogalmaznak meg, mert ez a demokrácia velejárója. Csak ne mondjuk már, hogy diktatúra van.
2017. febr. 26. 18:13
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

# 11:


A kérdés magyarázatában azt állítod, hogy minden egyes kormánypárti internetes hírportálra 9 másik ellenzéki jut.


Íme 14 kormánypárti internetes portál, elnézést kérek azoktól akiket kihagytam.


Faktor - Origo - Híradó - VG.hu - Ripost - 888 - Tények.hu - Pesti Srácok - Magyar Hírlap - Echo TV - Magyar Idők - Demokrata - Figyelő - Lokál.hu


Most sorolj fel 126 ellenzékit.

2017. febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, én soha nem mondtam, hogy nincs szólásszabadság, vagy hogy diktatúra van. Az más kérdés, hogy mindent megtesznek az ellenzéki médiák megfojtásáért, vagy éppen megszerzéséért és "átformálásáért". Mondjuk, azt nem tudom, hogy a Habony- féle Origo, hogyan kerül a " fideszellenes" portálok közé?
2017. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
61%

Nos szembe kellene tudni nézni a rideg tényekkel. Amikor az MTI nem engedi, hogy a távirati iroda tudósítson valamiről, az marhára nem a sajtószabadság, nem demokrácia, nem normális 2017-ben Európában.


[link]


Ez még nem a kimildzsongun diktatúra télleg? Ez csak a putyini? Ja akkor köszi, ezt sem kérjük. Épelméjű és következetes demokráciát szeretnénk.

2017. febr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14-es: Ez lényeges ám, semmi újat se mond, 20x hallottam a tévében, hogy az unió fúj a kormányra.. Na és most is fenn van a cikk, nem tilttatta le senki. Ha emiatt diktatúra van, akkor viszont sehol sincs demokrácia. Vagy tényleg azt hiszed, hogy van olyan hely, ahol nem trükköznek, nem manipulálnak, akárki kerül is épp a kormányra? Jobboldal, baloldal, dettó. Nehéz ügy ez tényleg. Facebookon is tiltottak le kérdéses dolgokat, USA-ban is hallgattak el kérdéses dolgokat. Churchill megmondta, hogy jó kormányzási rendszert még nem találtak ki. Rosszabb bőven van.


Nem épp tisztességes nyavalyogni, hogy micsoda diktatúra van, mikor Ázsia számos országában embereket gyilkolásznak egy rossz félszó miatt, Afrikában pedig milliárdok halnak éhen azért, mert a király egymaga ráteszi a kezét az ország pénzének nagy részére. Ők az emberiség jó nagy részét teszik ki, hívhatjuk őket a láthatatlan milliárdoknak. Nekik nincs lehetőségük a neten rinyálni, de létezni még léteznek.


Mi pedig autózgatunk, kirándulunk, iskolába járunk, zabáljuk a chipseket, döglünk a kütyüjeink előtt, nem tudjuk eldönteni, hogy a 20 féle cipőmárka közül melyiket válasszuk, ha rossz a kedvünk, elküldjük a búsba az általunk utált politikust, majd leülünk a net elé és kijelentjük, hogy diktatúra és nyomor van, szólásszabadság meg sehol. Ez az én problémám.

2017. febr. 26. 20:59
 16/17 anonim ***** válasza:
79%
Németországban is vannak dolgok, amiket elhallgat a média. Ennyi erővel ott is diktatúra van. Igen, lehet, hogy vannak olyan manipulatív dolgok, amik a diktatúrában is vannak, de az csak azért van, mert a diktatúrában a legtöbb rossz dolog megtalálható. Így ha van valami rossz a demokráciában, nyilván az a rossz a diktatúra alatt is megtalálható lesz. Ha nem, akkor azért nem, mert van helyette valami sokkal rosszabb.
2017. febr. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Muráti Emőke ***** válasza:

", Utcán, villamoson, buszon ill. politikai beszélgetésekben is hasonló a helyzet, én még senkit nem hallottam, aki a fideszt dicsérte volna, direkt figyeltem"


Nah vajh'aztán mé vagyon ez így...

Ennyit az álmodott kétharmadukról, ami úgy 30% (jó esetükben)

2017. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!