Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rasszizmus miért akkora...

A rasszizmus miért akkora nagy baj?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy sokan nem tartják helyesnek.

Viszont, aki rasszista, azt is meglehet érteni.


Amikor gimnáziumba jártam, elég nehezen volt megközelíthető az iskola, vagy tettem egy kerülőt vagy mentem a rövid úton a kisebbségiek negyedén át.Általában a kerülőutat választottam, érthető okokból.

De, voltak esetek, amikor siettem és muszáj volt a gettón keresztülmennem.Nagyon rossz élmények kapcsolódnak ezekhez a gettótúrákhoz

Úgy képzeljétek el, mint az amerikai filmekben, mész és egyszer csak eltűnnek az utcáról a magyarok, csak "olyanokat" látsz mindenütt.

A rendőrség semmit nem csinál velük.


Apám mindig azt mondta,hogy aki nem rasszista az lúzer.Javasolták többen is, hogy iratkozzak be valami önvédelmi sportra.Lányként, engem egyáltalán nem érdekeltek az önvédelmi sportok.Melyik tizenéves lányt érdekli?


Most viszont Budapesten tanulok, a reflexek még itt is megvannak.Ha a metróra felszáll pár "olyan", leszállásuk után egyből ellenőrzöm,hogy megvan-e a pénztárcám.

Ha, már meghallom a hangjukat, jellegzetes ércelődő hangjuk van és nem tudnak rendesen magyarul, akkor már gyomoridegem van.


Szóval, én úgy gondolom, hogy a rasszizmus valamilyen szinten megvédi az embert.Távol tartja a bajtól.



2017. febr. 26. 17:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
Még egy félrenevelt gyerek a jövő generációjából...
2017. febr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Maga a rasszizmus annyit jelent, hogy pl. az összes cigányt utálod, s ezzel elköveted azt a hibát is hogy azokat is bántod, akik közülük ezt nem érdemlik meg. AZaz általánosítasz. Az általánosítás mindig magával hoz igazságtalan helyzeteket. Ez a baj a rasszizmussal. Nem mondom hogy - maradva a például a cigányoknál - szeresd őket mind, de ha veszed a fáradtságot és megválasztod közülük a rosszakat és a jókat, máris eltűnik az igazságtalanság a dologban, azaz a helyükre kerülnek a dolgok. Ha azonban ezzel megvagyunk, már igazából nincs értelme magát a rasszt, a származást beazonosítani, okafogyott. Konklúzió: rasszizmus helyett minden szempontból humánusabb, értelmesebb és hosszútávon mindenkinek jobb, ha az embereket individuálisan kezeljük és értékeljük. Csak hát ez sokkal nehezebb és több energiát és türelmet igényel. Na ezért olyan sok ember gondolkozik inkább felületesen és lesz rasszista (kisebb-nagyobb mértékben).
2017. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
Hogyha szerinted a rasszizmus nem akkor baj, akkor gondolom azt is megérted hogyha majd azt mondják hogy minden magyar alkoholista paraszt.
2017. febr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%

Aki nem cigányok között nő fel, az sose fogja tudni kezelni őket, mert megérzik hogy fél, és ezért támadható.


A rasszista hozzáállás ott kezdődik amikor már semmilyen rasszban nem látsz pozitívumot, teljesen elhatárolódsz és csak a saját kultúráddal foglalkozol.

Pedig ha egy cigány meglop, elver, még van több ezer másik, akik közül találhatnál barátot, szerelmet, társat, férjet.... és ez nem csak rájuk igaz, hanem legyen az arab,fekete,román, orosz, kínai stb..

2017. febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%

"A rasszizmus miért akkora nagy baj?"


ÁÁÁÁÁ semmi..... akkor teljesen renden van amikor határontúliakat, vagy külföldön magyarokat ér diszkrimináció, bántalmazás stb. a nemzetiségük miatt.


A bünözőket meg nemzetiségtől függetlenül el kell itélni. Ennyike.

2017. febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
A rasszizmus természetes dolog, mint úgy általában az előítéletek, mivel ezek segítik a könnyebb boldogulást, a helyes döntés meghozatalát az életben. Ez személyiségtípustól is függ, hogy valaki mennyire kockázatkerülő, hagyatkozik az előítéletekre, illetve mennyire bevállalós. Az emberek többsége általában az előítéletekre hagyatkozik az élet egyéb területein is. Például inkább választ egy jó hírű német, japán autómárkájú autót vásárláskor, mint egy indiait, kínait, pedig lehet az utóbbi is nagyon jó lenne, beválna, a sztereotípiák miatt viszont utóbbiaknak nagy a hátránya, sokszor esélyt sem kap. Hasonlóan lehet ez a társadalmi kapcsolatokban is. Ha rasszista, előítéletes vagy és úgy véled nem barátkoznál cigányokkal, nem szeretnél cigány udvarlót sem magadnak, ha esetleg felsőbb pozícióba kerülsz és döntened kell, hogy a hasonló képzettségű roma, nem roma közül melyiket alkalmazod és te az utóbbit preferálod, akkor a sztereotípiák alapján helyes, kifizetődő döntést hozol, ami nagyobb sikert eredményez számodra az életben. Viszont a másik oldalról nézve az előítéletek igazságtalan hátrányt jelenthetnek. Elképzelhető, hogy egy cigány is jó barát, jó társ lenne, de te a rasszizmus miatt esélyt sem adsz neki, így elszalasztódik egy jó lehetőség. Vagy például egy ügyes cigány munkavállaló a származása miatt nem kap megfelelő munkát az is rossz neki is és a potenciális munkáltatónak és az egész társadalomnak is, mivel kárba vész, hasznosítatlan marad a tehetsége.
2017. febr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
37%

Maga a rasszizmus nem lenne nagy baj, alapvetően azt jelenti, hogy az emberi faj több rasszra tagolódik, akik különféle rasszjegyek alapján meg tudják különböztetni, és be tudják sorolni egymást különféle rasszok alá.

A baj az, amikor bizonyos rasszok tagjai általánosan rossz tulajdonságokkal ruházzák fel egy másik rassz tagjait, és nem az egyes ember tettei és erkölcsisége alapján ítélnek meg valakit, hanem a rasszjegyei alapján. Ekkor már nem rasszizmusról, hanem fajgyűlöletről beszélünk, ami azért is elítélendő, mert nem igazolható semmivel. Ha embereket nem a tetteik alapján, hanem a faji hovatartozásuk, rasszuk alapján ítélünk meg kollektíven, nem születhet objektív és igazságos megítélés.

Normális társadalmakban ezért ítélik el a fajgyűlöletet (tévesen rasszizmust) mert alapvetően igazságtalan!


Kérdéseddel kapcsolatban viszont azt tudom mondani, hogy az óvatosság még nem feltétlenül fajgyűlölet. Ha kikerülöd őket, mert nem tudhatod, hogy veszélyesek lehetnek-e számodra, nem azonos azzal, amikor faji hovatartozásuk miatt bántod őket.

2017. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

Első válaszoló, szívesen lennék a helyedbe, akkor nem lennék ilyen frusztrált és félős.


Az a helyzet kedves kérdező, hogy a rasszizmus az olyan fejekben van akik autóval járnak, elit iskolába jártak és soha nem jártak olyan utcába mint Te vagy én.

Nekem naponta azt kell átélnem, hogy aláznak,kárt tesznek értékeimben az integrálatlan, kirekesztett tanulók. Csomószor voltam látleletet vetetni, sérülésem után... mindig az én szavam állt ellen 5-nek... az ügy után az iskola kapujába kaptam rendesen a kirekesztő fejemre... nem roma magyarként egy mások által szegregáltnak mondott iskolába nehéz.

Javaslom ha Te is azt érzed, ohgy rasszista lehetsz, tedd azt amit én, zárkózz be, és soha ne olvass híreket, politikával ne foglalkozz és lehetőségeidhez képes próbálj meg egyénekben gondolkodni... ez vár azokra az emberekre akiket bántottak csak azért mert.... ,,,,,,.

Én már érettségi óta nem voltam utcán, gyalog.. (csak a járgány körül, meg reggel a boltba... sofőr vagyok így nem találkozom sok emberrel, vagy ha igen, a lengyelek ,ők nem bántanak..

2017. febr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

Az a baj a rasszizmussal hogy mindig a normálisak szívják meg.

Pl utálják a négereket de egy kigyúrt gettós bandához senki nem mer odamenni ezért a "gyengébb" normálisakhoz mennek oda és szólnak be nekik vagy verik meg, mert annyit látnak hogy fekete-fekete, a többi nem számít, az illető lehet hogy egy orvos és reggel épp egy gyerek életét mentette meg, egyesek csak annyit látnak hogy ő is ugyanúgy néger mint xy aki pár éve megverte.és ennyit is ér nekik.

Persze nem ítélem el kapásból ha valaki nem szeret egy fajta embert, pl amiért kérdező te a cigányokat, igen, sokan bűnöznek, ingyenélők stb, és az ember emiatt természetesen minden cigánytól kicsit tartani fog (ha egy oroszlán letépte az arcod nem fogsz utána egy másikhoz bemenni mert "jaj de ő tuti más") de az elvakult gyűlölet értelmetlen. Ha elmegy mellettem egy cigány, igen, kicsit arréb húzódok, megfogom a táskám (bár ha túl közel jön fehér embernél is) tehát van bennem egy alap tartózkodás de ha elkezdek beszélgetni egy cigány származású illetővel aki teljesen kulturált, barátságos illető és ha nem látnád a bőrszínét nem mondanád meg mi, vele nyilván úgy fogok viselkedni mint bárki mással, a lényeg hogy tudni kell hol a határ, hogy ne a pozitív kivétel szenvedje el a többi okozta ellenszenvet.

2017. febr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%
Az álltalánosìtás nem jó,de van amikor nincs más választás,mint jelenleg a migrikkel van. Megy a duma,hogy csak kis rèszük terroorista(80%uk az èletbe nem fog dolgozni,csak a segìlyt veszik fel),a tobbi az nem. Most viszont kerdem en, engedjuk be oket azzal a tudattal hogy minket fognak gyilkolni,csak mert nem az osszes fog? Nem fair de èp eszű ember nem áldozza fel magát teljesen idegenekèrt akik aztan megerőszakoljak a lanyat,testveret....
2017. febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!