Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálja sok magyar az...

Miért utálja sok magyar az osztrákokat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy irigylésre méltó, ahogy ötször annyi pénzt keresnek ugyanazzal a munkával, minden szakmai és betanított területen. De ha Ausztria nem lenne itt mellettünk, akkor Albánia vagy más harmadik világbeli ország szintjén élnénk. Az a szerencsés aki ki tud járni dolgozni Ausztriába, a többi magyar meg mélyszegény. Akkor meg mi a probléma? Was das Problem ist?
2017. febr. 26. 23:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én pl nem utálom, sőt, értékelem a kiegyezés eredményeit, a Monarchiát, de nem kell hogy szemet hunyjak afelett ahogy leverte az 1848-as szabadságharcot.

Erzsébet királyné így is sokakat megvédett, de Batthyányt nem tudta, Kossuthot se, az aradi 13-akat.

2017. febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
17%

400 évig rabolták az országot...

És nem kértek még bocsánatot, a Nagyszentmiklósi kincseket se adták még vissza, stb.

És a devizahiteleseken is az osztrák bankok szakítottak a legtöbbet...


Sok szeretni való nincs rajtuk...

Szerintem ahhoz képest elég jól elvagyunk a "sógorral" aki évekig kefélte a feleségünket...

2017. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%

utóbbi: értem amit mondtam, de hol jön ide egy átlag, jelenkorban élő osztrák állampolgár?


Én nem értem néha az embereket.

2017. febr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
46%
Ők robbantották ki az első világháborút és velünk vitették el a balhét, és még ők írják ki a határmenti üzletekben, hogy "magyar, nem lopj"
2017. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
46%

#13 "de hol jön ide egy átlag, jelenkorban élő osztrák állampolgár?"


Úgy, hogy ők abból élnek ma olyan jól. amit 400 évig raboltak tőlünk. és még ők akarnak bennünket oktatni.


Ha nem lett volna nekik a magyar gyarmat, akkor ŐK élnének balkáni szinten, és nem mi.


Át kellene nézni a történelmet.

A török hódoltság végén Fuggerek felajánlották a Habsburgoknak, hogy megszerzik nekik Magyarországot gyarmatként, ha megkapják a felvidéki és erdélyi arany és ezüstbányák ellenőrzését.

Ha ezt nem rabolták volna el tőlünk, akkor most mi lennénk helyzetben...


És jó lenne, ha nem NEKÜNK kellene vigyázni az Ő érzékenységükre ez ügyben, mert rengeteg alkalmuk lehetett volna, hogy valamennyit törlesszenek, de mindig sikerült elsunnyogniuk.

2017. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mivel így is úgyis elterjedt volna a kommunizmus, és így is úgyis elfoglalták volna az oroszok egész közép-európát, ezért így is úgyis a kommunisták kezébe került volna a hatalom az országban, aminek az lett volna az eredménye, hogy magyarország semmivel sem lenne előrébb. Maximum a vezetői lennének még pénzesebbek.
2017. febr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Én specie azért utálom őket mert rommá dolgoztatnak , nekünk mindenért szólnak az osztrák ha 2 hetente beteg 2 hetet az nem baj. Ha talál egy hajszálat velem meg ordibál. Na ezért. Elvárások a plafonon amit adnak a padlón. Jó a fizetés és .
2021. nov. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!