Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek mi formálta a gondolkod...

Nektek mi formálta a gondolkodásotokat?

Figyelt kérdés

Politikailag is meg effektíve a világnézeteteket?


Ki vagy mi? Bármi lehet tudom egyhely egy személy egy történet egy esemény vagy ilyesmi, de beszéljetek róla és hogy miért hogyan. Nos?



2017. márc. 1. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Sok minden formálta. Tanulmányaim is.

Családi háttér, onnan jött a szociális érzékenységem. A konzervatív gondolkodók, a keresztény vallás is, illetve a XIX-XX. századi magyar személyek. De még a sort tudnám folytatni.

2017. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Elsőnek a szüleim. Aztán a tanáraim. Később az olvasmányaim. Beszélgetések, barátok, most már internet, egyszóval az érdeklődés, nyitottság, amit a szüleim neveltek belém, a többiek erősítették.
2017. márc. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Kezdetben sok dolog formált.

De jelenleg azok már nem hatnak rám.

Most az egyéni szükségleteket látom legfontosabbnak, így számomra a sajátjaim beteljesülése az elsődleges érdekem, míg politikai nézetben ez azt jelenti, hogy az egyének saját szükségleteinek a kompromisszumos-konszenzusos kielégülése a legfontosabb.

Én, mint társas lény csak úgy lehetek boldog, ha a körülöttem lévő társas lények is boldogok.

2017. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Azt hiszem politikailag semmi. A világnézetemet gyakorlatilag minden hatás, ami születésem óta ért, és a világnézetem határozza meg a politikai állásfoglalásaimat is.


Ez ilyen nesze semmi fogd meg jól válasz, szóval mondok a teljesség igénye nélkül pár konkrétumot:


- A most újraindult Bayer-féle sajtóklub eredetije még 2001 környékéről, akik látszólag tök jártasan beszéltek világpolitikáról

- Egy haverom, akivel stratégiai játékok játszása közben megtapasztaltam, hogy teljesen más, gyakorlatiasabb elvek mentén játszik

- Gyurcsány egy interjúja, ahol elmondta mennyi kompromisszumot kell kötnie, bármit is szeretne elérni

- A külföldi feleségem, aki révén megtanultam kívülről látni az egész nyugati világot

- Naruto, mert megtanított bízni a jövőben

- A vlogbrothers, akik segítettek nagyobb távlatokban nézni a világot

...stb.

2017. márc. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Politikailag könyvek, tanulmányok, előadások, viták. Világnézetben szintén könyvek, valamint ismerősök, interjúk. Igazából olyan dolgokra mutattak rá, ami mindig is az orrom előtt volt, csak nem vettem észre. Ez valamennyire kihatott a politikai gondolkodásomra is, mert van olyan párt és szervezet, akik pont az tagadják amit elég sokan megtapasztaltak.
2017. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a család egyáltalán nem, mivel nálunk soha nem volt téma a politika. Magamtól kezdtem el érdeklődni irânta, vagyis először a történelem iránt. Szociálisan mindig èrzékeny voltam, eredendően balos beállítottságúnak és ateistânak tartom magam. Középsuliban nagy hatással volt rám a töritanárnőm, aki elég konzervatív volt. Miatta még liberálisabb lettem. A menekültválság óta viszont nem tartom liberálisnak magam, hanem inkább centralistának szóval az is befolyásolt. A begyöpösödött keresztèny-konzervatív maszlagot mindig is utáltam.
2017. márc. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok minden.
2017. márc. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!