Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok ilyen változások...

Mit szólnátok ilyen változásokhoz az oktatásban?

Figyelt kérdés

Szerintem a jelenlegi rendszer úgy rossz,ahogy van.

Nekem nagyon szimpatikus az ami német nyelvterületen van.


A gimnáziumi oktatást jobban orientálni, általános gimnáziumra, humánra és reálra.

A középiskolákban pedig 4 év alatt legyen meg az érettségi és egy középfokú végzettség is.


A szakmunkásképzőket pedig gyakorlatorientáltabbá tenni, életpályamodellt felépíteni a számukra.



A felsőoktatásban annyit kellene változtatni, hogy feltétel legyen az érettségi bizonyítvány, viszont az eredménye ne számítson, helyette felvételi elbeszélgetés,az adott szakhoz valamilyen szinten kapcsolódó felvételiteszt.Aztán, az első két félév is egy szűrő lenne.

A felsőoktatásban is előtérbe kellene helyezni a duális képzést és egybeépíteni a gyakornoki programokkal.Illetve, jóval célorientáltabbá tenni.Magolás helyett, problémamegoldás.


Az általános iskolákat és középiskolákat/gimnáziumokat is jóval célorientáltabbá kellene tenni.Erre lenne jó a humán/reál/általános szétválasztás.

A tananyagot mindegyik esetében csökkenteni,átszervezni kellene, ugyanis túl sok és túl sok a felesleges anyag.



2017. márc. 1. 19:03
 1/1 Donald J. Trump ***** válasza:
0%
Szerintem akinek a labanc modell tetszik, az most is megtalálja a számítását, ha labancországba költözik. Köszi, nekünk ez nem kell.
2017. márc. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!