Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapon nevezik egyes...

Milyen alapon nevezik egyes magyarországi "magyar" emberek a székelyeket románnak?

Figyelt kérdés
2017. márc. 2. 13:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Ezen most muszáj vagyok kicsit mosolyogni.


Szerintem a magyarországi magyarok kb 70% egyáltalán nem tartja az erdélyi(vagy akár más országban) élö magyarokat magyarnak. Max nyelvükben. Magyarországon a legtöbb ember románoknak mondja öket, a kisebbik része erdélyieknek...

Ès azt is elmondhatom, hogy a legtöbb magyarországi magyar nem szereti az erdélyi magyarokat, pont ezért is románozza öket.

Miért nem szeretik? Na azt egy se tudná megmondani...


Hogy miért mosolygok ezen? Most a 2 éve tartó menekült válság óta gondolkodtam el azon, hogy a magyar nép ki az akit elfogadott, akit szeretett? Mikor még az erdélyi magyarokat is román cigányozzák, akkor hogy is elvárható, hogy egy idegen kultúrából érkezett embereket elfogdjanak.


A konkrét válaszom, hogy a magyar ember saját magát szereti csak. A pestiek lenézik a vidékieket, a vidékiek, bunkó pestieknek hívják öket. Na de a külföldön élök már konkrétan az ellenségük.

2017. márc. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1


Értem én, hogy utálják őket, de valami logikát szeretnék felfedezni az egészben... mert nézd


Feltettem a kérdést nekik, hogyan lehetnék román ha:

1. Az őseim nagyapámtól kezdve mindig is Magyarországon éltek

2. A szüleim, nagyszüleim, déd- és ükszüleim mind magyar nevűek voltak és magyar anyanyelvűek

3. Magyar nevem van

4. Nem tudok románul

5. Utálnak a románok (tehát magyar kell, hogy legyek)

6. Erdély mindig is Magyarországhoz tartozott


Semmit lényegeset nem tudtak felhozni, csupán azt, hogy Romániában születtem...elég egyszerű sokaknak a gondolkodása.

2017. márc. 2. 14:01
 3/15 anonim ***** válasza:
38%

Milyen alapon?

Mert román állampolgárok..

Én tisztelem a szlovákiai, román, szerb, stb. magyarokat, akik még úgy is felvállalják a magyarságukat, hogy esetleges atrocitások érik őket emiatt. De a kérdés nettó hülyeség, az erdélyi magyarok román állampolgárok..

2017. márc. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3


Amikor románnak neveznek akkor az állampolgárságra értik? Vagy esetleg a nemzetiségemre, véremre, anyanyelvemre?

2017. márc. 2. 14:04
 5/15 A kérdező kommentje:

3


Amúgy kettős állampolgár vagyok, magyar és román...akkor ezt a problémát miként küszöböli ki az igazi magyar (magyarországi)? Miként dönti el, hogy most engem románnak vagy magyarnak nevezzen-e?

2017. márc. 2. 14:05
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyébként az a réteg, aki román cigányozza az erdélyi magyarokat, általában befogadóbb az idegen kultúrájú népekkel szemben, legyen az a távolból érkezett arab, fekete, német akárki...és előszeretettel nevezik náciknak, rasszistáknak azokat akik a magyar egységről beszélnek.


De felteszem én a kérdést most már, hogy aki román cigányozni képes, az nem rasszista? Nem fajgyűlöletét fejezi ki az erdélyi magyarokkal szemben? Őket is lehetne simán náciknak nevezni nem?

2017. márc. 2. 14:10
 7/15 Alain Delon ***** válasza:
78%
A székelyek se magyarok, se románok, hanem székelyek.
2017. márc. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

te azt kérdezted, milyen alapon. Szerintem elég egyértelműen leírtam.

"Amikor románnak neveznek akkor az állampolgárságra értik? Vagy esetleg a nemzetiségemre, véremre, anyanyelvemre?"

Nem vagyok biztos benne, hogy kikről beszélsz T/3-ban, de ha valaki románnak hív téged, valószínüleg az állampolgárságodra érti.

"Amúgy kettős állampolgár vagyok, magyar és román...akkor ezt a problémát miként küszöböli ki az igazi magyar (magyarországi)? Miként dönti el, hogy most engem románnak vagy magyarnak nevezzen-e?"

Jó pár romániai ill. szlovák magyarral találkoztam már, eddig mindegyik magyarnak vallotta magát, sose vontam kétségbe.

De, ha találkoznék egy idegennel, beszélgetnénk magyarul, automatikusan magyarnak titulálnám és az se változtatna a véleményemen, ha esetleg kiderül, hogy országhatáron túli.

2017. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8


Szerencsés kivétel vagy. Örülök annak, hogy ilyen is van, viszont elsősorban olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik nem úgy gondolkodnak mint te. Az ő logikájukat szeretném megérteni.

2017. márc. 2. 14:24
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

Én egyszer egy felvidéki magyarról beszéltem úgy, hogy szlováknak neveztem, szélsőjobbos ismerősöm gyorsan nekem is ugrott, hogy én ezt mégis, hogy képzelem, ő nem szlovák, hanem felvidéki. Én is azt mondtam neki, hogy állampolgárságra asszociálok ilyenkor, nem gúnyolódok. Régebben rendszeres jártam Szlovákiába, sok szlovákot ismerek személyesen és legtöbb normális, én nem gondolok rosszra mikor meghallom, hogy Szlovákia de Romániánál sem.

Szóval én is csak ezt tudom mondani, hogy állampolgárság miatt.

2017. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!