Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten miért nem vezetnek...

Budapesten miért nem vezetnek be hasonló albérlet árszabályozást, mint Berlinben?

Figyelt kérdés

[link]


Magyarországon nagyon alulszabályozott az albérletpiac.Ezzel kellene valamit kezdeni.


Egyáltalán nem normális dolog, hogy Budapesten lassan annyiba kerül egy lyuk, mint Bécsben.Sok különbség már nincsen


Budapesten a VIII. kerületben egy 32 négyzetméteres lakásért képesek 100 ezer forintot is elkérni.

Pedig, nincs steril környéken, igényes, de nem modernül felújított belül.



2017. márc. 2. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Amíg az albik nagy része feketén van kiadva, addig szerintem nincs sok értelme szabályozni. Az árszabályozást amúgy se tartom korrekt dolognak, hadd legyen az én jogom eldönteni, mennyiért adom ki a lakásom.


Inkább azt kéne valahogy korlátozni, hogy az életvitelszerűen nem Budapesten élők nehezebben bérelhessenek lakást.

2017. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Berlinben sincs sok hatása, illetve a módszert, amit a törvény tartalmaz, szinte sosem alkalmazzák, mert életszerűtlen. Inkább csak figyelemfelhívásra jó és a tulajok részéről önmérsékletre int, de ennek a hatását lehetetlen mérni, meg ez meg ugye csak egy magas kultúrájú helyen működik.


Ahogy #1 mondja, sokkal több értelme lenne a lakások rendeltetésellenes használatát (apartmanoztatás, irodásítás, üresen állni hagyás) tiltani, ezáltal a kínálat mesterséges szűkítésének elejét venni. Egyébként ezt is csinálják Berlinben és sok más nagyvárosban. Valamint kár volt az önkormányzati bérlakásokat elkótyavetyélni, de az már veszett fejsze nyele.

2017. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is van kiadott lakásom. Én inkább ott látom a bajt, hogy engem a kutya nem véd meg. Személy szerint nekem nincs gondom, rendes bérlőim vannak, vigyáznak mindenre, "cserében" olcsón adom, évek óta nem változott az ár, nekem "talált" pénz, rendes család, időben fizetnek stb.


De volt olyan haverom, aki nagyon megszívta, milliókat költött a kecójára, úgy lelakták neki, alig tudta kitenni a nem fizető bérlőket, és még ő ellene járt el a rendőr, amikor be akart menni a saját lakásába - a haverom nem egy kétajtós szekrény, amolyan "bocs, hogy élek" típus. Sokáig pereskedett aztán.


Ha bekeményítenek, csak hivatalosan lehet kiadni, nem állhat üresen meg hasonlók, akkor eladom majd a francba, vagy beköltöztetek rokont ingyen - papíron mindenképpen ingyen.

2017. márc. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!