Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki megtehetné, az miért nem...

Aki megtehetné, az miért nem vállal külföldön munkát, az alacsony bérek miatt történő siránkozás helyett?

Figyelt kérdés

Azoktól az esetektől eltekintve szól a kérdés, akik olyan helyzetben vannak, hogy nem tehetik meg, hogy külföldön vállalnak munkát. Én is voltam ilyen helyzetben 1-1,5 évig, hogy egyetem mellett szakmai gyakorlatot kellett vállalnom szinte semmi pénzért, bruttó 800 forintért, mert szakmai tapasztalat nélkül nem kellettem volna a külföldi munkaerőpiacon. Viszont az alatt az idő alatt nem is siránkoztam az alacsony bérek miatt, mert tudtam, hogy ez a tanulópénzem, ezt a létrát kell megmásznom, hogy majd külföldön sok pénzt kereshessek.

De akik már főállásban dolgoznak, akár diplomások, akár diploma nélküliek, tehát már megtehetnék és igazából semmi nem tartja őket vissza attól, hogy külföldön munkát vállaljanak többször annyi pénzért, azok miért nem teszik? Ha valaki úgy érzi többet érne a munkája, mint amennyit itthon fizetnek érte, miért nem használja ki az EU-s szabad munkaerő áramlás lehetőségeit?


2017. márc. 6. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Van aki Magyarországon szeretne maradni mert ez az otthona, itt a családja azért nem mennek külföldre
2017. márc. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Vagy csak egyszerűen a szakmunkára készülő diákok 1%-a sem beszél egy idegen nyelvet sem és a kormány is elhitette velük, hogy a hanyatló nyugat el fog pusztulni. Úgyhogy itt maradnak és közösen utálják sorost, mert miatta élnek szarul.
2017. márc. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
1 % sem beszél idegen nyelvet vagy 1%-nak sincs nyelvvizsgája?
2017. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
Aki itthon is a síró-rivó rétegben van az kevés ahhoz, hogy megtanuljon egy nyelvet és beilleszkedjen egy más kultúrkörbe. Tudja is magáról.
2017. márc. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Azért, mert akkor mindenki kimehetne! Miért nem rögtön azt kérdezed, hogy "miért nem hagyja itt mindenki ezt az országot, amikor külföldön mindenkinek jobb lenne?" A jobb kérdés, hogy a külföldre menekültek miért nem jönnek vissza és követelnek élhetőbb országot?
2017. márc. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pont azért nem lépek, mert nem sírok, viszonylag kényelmesen élek, bár félretenni nem nagyon tudok.


Na meg félek is, hogy nem tudok majd helytállni egy idegen környezetben.

2017. márc. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Én Franciaországban és Angliában is elmondtam, a 7 különböző nemzetből jött kollégáimnak egy esti beszélgetés alkalmával, hogy otthon mindent megadóztatnak, irreális árak vannak a fizetésekhez képest, és egy olyan gárda vezeti az országot akik inkább haveri társaságot alkotnak, és szét lopják az állampolgárokat ott ahol nem szégyellik.

Az egészségügy olyan hogy félve kell menni komolyabb vizsgálatokra, műtétekre.


Kérdező, Angliában kezdtem a pályafutásomat ingázásokkal, pár hónapot kint, majd hetekig itthon, aztán jött Franciaország, és ott ragadtam le, egy 7 éves kapcsolatot adtam fel külföldért, vagyis a jobb életért, mindezt nem kellett volna ha úgy dönt a lány hogy eljön velem, nála a nyelv és az érvényesüléstől való félelem volt az amiért nem mert belevágni.

2017. márc. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én megtehetném hogy kimegyek de nem érdekel beosztom a kevesebbet. Nem életcélom egy külfödi országban élni mert szeretek itthon. Lexarom a sok pénzt is amit kereshetnék.
2017. márc. 7. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért arról nem nagyon ír senki hogy a kint dolgozók egy jó része egymás hegyén hátán él valami lakásban aranyáron . És mire mindent kifizet és él alug marad valami ha marad is.
2017. márc. 7. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Olasz93 válasza:
9 es. Maradni marad valami, es nem is keves. De az nem elet ami ott van. Bar lassan itt sincs elet, amiatt, hogy az osszes barat, ismeros elment. A lenyeg, hogy ez igy nem allapot, valamit tenni kene.
2017. márc. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!