Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány évtized kell még, hogy...

Hány évtized kell még, hogy Európa végre liberális legyen?

Figyelt kérdés

A jobboldali világnézet egyszerűen az emberek érzelmeire akar hatni.

Populista szólamokkal próbálják az embereket befolyásolni.


Szerintem a 21.századdal nagyon nem kompatibilis egy a globalizáció ellenesség,idegengyűlölet,nemzetimádat.


Erre jönnek ilyen fiatalok,mint Drotár Adrienn,meg Identitesz,vagy mi a t-ököm.

Na,ők már fiatalok,és ugyanazokat a populista maszlagokat nyomatják,mint a fidesz.


Erre vevők még a mai fiatalok?Erre van igény?

Azt hittem,hogy ha kihal a mai 40 feletti generáció,végre egy liberálisabb,nyitottabb világ veheti kezdetét..


2017. márc. 11. 02:09
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Mikor jön már egy olyan társadalom,ami a nyitottságra,és nem a csőlátásra épül?
2017. márc. 11. 02:14
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Mi lenne ha a liberális téritgetést mondjuk Iránban, Szaúd Arábiában és az Iszlám állam területén kezdenéd? Ugyanis a magyar emberek ezerszer liberálisabbak mint ezek.

Egyébként meg mi jogon tiltod meg az európai emberek más kultúráktól való önvédelmét? Mi jogon tiltod meg a nemzeti büszkeséget? Mi jogon tiltod meg a saját kultúránk megőrzését?

Ha Európa nyitott lesz az iszlámra és számolatlanul engedjük be őket (a szövegből azt vettem ki hogy ez ellen nincs kifogásod) akkor szerinted meddig marad Európa liberális?

2017. márc. 11. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Én most nem kifejezetten az iszlámra gondolok,hanem általában az idegenellenességre.

Meg,hogy a népek,emberek utálják egymást.


10 éve láttam moziban a Szabadság,szerelem c.filmet,és ennek kapcsán jutott eszembe,amikor pl az olimpián a vízilabdások összeverekednek.

Mindenki a saját nemzetét tartja a legjobbnak,legfelsőbbrendűbbnek,és ezért ilyen túlzott érzelmi reakciók alakulnak ki.


Ez a "ki ha én nem" nagyképűség árad ezekből az emberekből,gyűlölnek mindent,ami más...

2017. márc. 11. 04:01
 4/18 A kérdező kommentje:

Mikor kisgyerek voltam,akkor folyton ilyeneket hallottam,hogy "azok a mocskos románok,meg szerbek,meg szlovákok",bezzeg a magyarok sokkal de sokkal jobbak.


Közben kb teljesen hasonló,balkáni népek.De azért szidják egymást,mint a bokrot,pedig nem is olyan távoliak egymástól.


Azon nem is csodálkozom,hogy egy idegen kultúrát,mint a iszlám nem nagyon tudnak elfogadni,de még ma is él,az európaiak között is ez az idegengyűlölet..

2017. márc. 11. 04:04
 5/18 A kérdező kommentje:

Ma már szinte tök alap,hogy a fiatal generáció,ha alap szinten is,de beszél,vagy valamennyire tud kommunikálni angolul.


Szerintem sokkal erősebb lenne Európa,ha legalább az európaiak nem gyűlölnék egymást...

2017. márc. 11. 04:07
 6/18 partizana ***** válasza:

"Mikor kisgyerek voltam,akkor folyton ilyeneket hallottam,hogy "azok a mocskos románok,meg szerbek,meg szlovákok",bezzeg a magyarok sokkal de sokkal jobbak. "


Ez nem jelent idegengyűlöletet, ez a három nép a történelem során kiérdemelte a magyarok "haragját". De ma már nincs ennek szerepe, + a közéletben senki más ellen nincsenek ilyen megfogalmazások. Hallottál már olyat, hogy "mocskos horvát" vagy egyéb? Elég ritka.


Illetve az, hogy nyitottabb, liberálisabb világ ez szép álom, csak a Föld nagyobb része nem vevő rá, ha mindenkit beengedünk meg ássuk a saját sírunkat. Nem mindenki olyan szép lelkű ám, mint az európai liberálisok, keletebbre meg délebbre nem sok ember híve a mindenki egyenlő legyen béke szövegre.

2017. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 partizana ***** válasza:
100%
Egyébként meg liberálisként nem csak a muzulmánok jogait kell elismerned hanem azt is, hogy ha valaki a saját népe hagyományait akarja ápolni annak ahhoz joga is van, és egy globalizációt sürget, liberális sem tilthatja meg azt, főképpen hogy saját elveit köpi szembe azzal.
2017. márc. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Azért mert az emberi természetből fakadóan a szélsőséges liberalizmus nem működne amire te gondolsz, mert egy idő után csak hatalmas anarchia lenne belőle.

Az emberei természetnél fogva se volt igazi kommunizmus.

Ajánlom figyelmedbe ezek könyvek elolvasását.

"Yuval Noah Harari - SAPIENS - Az emberiség rövid története"

és a Aldous Huxley régi disztutópia regényét a "Szép új világ-ot".

2017. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Azok a csúnya libsik a nőknek is adtak szavazati jogot, meg felszabadították a rabszolgákat.
2017. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
hány év kell ahhoz hogy valaki megtanulja hogy írásjel után szóköz jön? könyvet láttál már belülről?
2017. márc. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!