Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ellenzi sok magyar,...

Miért ellenzi sok magyar, hogy a jövőben a gépek egyre több munkát vegyenek át, növekedjen a termelés, csökkenjen a munkaidő és kényelmesebb legyen az élet?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallani ilyen álláspontot, hogy nekik bizony ez nem tetszik, mert nekik dolgozni kell, anélkül nem is ember az ember.

Most komolyan, ha nem kellene annyit dolgozniuk, ezek az emberek tényleg nem bírnák magukat lekötni semmi mással?

Nem is tudom, hogy minek nevezzem ezt. Korlátoltság ez vagy micsoda?



2017. márc. 19. 20:33
1 2
 1/20 Estádio de Felchút ***** válasza:
89%

Én nem ellenzem. Támogatom.

Amíg dolgozom kell, addig sajnos esélyem sincs pénzt keresni.

2017. márc. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Szimeon ***** válasza:
23%
Markomandró. Az a gond, hogy nincs már most sem munka. Ha minden munkát átvesznek a gépek, akkor mi, emberek miből élünk majd meg? Feldolgoztatjuk magunkat gépzsírrá?
2017. márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%

Egy időben a 40 órás munkahét, meg a szabad szombat is nevetségesnek tűnik, most meg ott tartunk, hogyha péntekenként nem engednek el kettőkor munkából már hisztizik a munkavállaló. Szóval azért nincs teljesen igazad.

Amit írsz, ez egy megállíthatatlan trend, szerintem az fog nagyon nagyot ütni, mikor 5-10 éven belül az önvezető autók, buszok, tehergépkocsik miatt több tízezer ember munkája kerül majd veszélybe csak Magyarországon, akkor fog csak igazán beindulni a nagy gépromboló hiszti, ma például nyolc általánossal egy kamionos úgy él mint egy király egy átlag diplomáshoz képest.

Persze nem feltétlen lesz így, régen a a magyar vasúton is dolgozott 150 ezer ember, ma alig harmincezer ellátja ugyanazt a munkát, és ez a létszám még jelentősen csökkenthető lenne, ha például jutna pénze a még meglévő tekerős sorompók kiváltására. Gyakorlatilag a teljes MÁV-ot fenn lehetne tartani max. 10 ezer vasutassal.

Tehát ha fokozatos lesz az átállás lehet nem lesz kamionos meg taxishiszti, de ha drasztikus, akkor biztosan.

2017. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Mert ha több gép lesz abból nem az adódik hogy hogy ugyanazért a pénzért kevesebbet kell dolgozni hanem hogy el veszíted a munkád.
2017. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

Vótmá ilyen a történelem során, hogy hipp-hopp minden gépiesitve lett, ez volt az ipari forradalom.

És a következményei?

Atársadalom két alapvető osztályra szakadt, tőkés kisebbségre és többségi munkásságra, a nagy munkaerő kínálat miatt a munkabérek alacsonyak maradtak, a napi munkaidő 12-16 óra volt, rosszak voltak az élet-és munkakörülmények, ha nem volt megrendelés a munkás azonnal utcára került.

Ilyen fényes jövőről álmodik mindenki...

2017. márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

A pénzt termelő munkákat kellene előbb "robotosítani". Pl. a mezőgazdaságot. Úgy lenne pénz, s mehetne az emberek kezébe. Csak ez így nehéz: tegyük fel, van 100 hektár szántóm. Dolgozik rajta a robot, amely ezáltal nekem termeli a pénzt - de akinek nics semmije, csak momdjuk egy bölcsészdiplomája, annak mit termeljen a robot? Honnan lesz pénze?


Azt támogatom, hogy a nehéz/fizikai munkákat robotosítsuk, de egy tanári állást lehetetlen lenne. És ezt mondják is, csak az emberek nem értik, hogy csak a kulimunka robotosítható. A kulimunkás meg nem akarja, mert ő büszke arra, hogy kap 50 ezret a semmiért.

2017. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%

Azzal nem lenne gond ha a legtöbb munkát gépesítik ami még nincs gépesítve, csak itt a probléma az lenne hogy nagyon sok ember veszítené el a munkahelyét és éhen halna. Ha a gép dolgozik az ember helyett akkor az ember mit csinálna? A gépeket nyilván kell felügyelni, karbantartani, össze szerelni, de logikusan belegondolva egy gyáregységbe eddig dolgozott 100 ember, és mivel az a gyártás gépesítve lett így akkor a gyáregység vezetősége úgy látja hogy minek nekik 100 ember, maximum 30 embert megtartanak a 100 ból akiknek annyi dolguk marad hogy felügyeljék a gépeket, átállítsák, karbantartsák, meg azt a nagyon kevés munkát amit kézzel kell megcsinálni pl anyaghordás vagy a számítógép kezelése azokat még megfizetik de a maradék ember utcára kerül és hova megy el dolgozni?

De ha már annyira a gépesítés, már itt vannak a robotporszívók amit lehet tovább fokozni, legtöbb helyen már takarítókat sem vesznek fel, ahol meg volt mondjuk 6 takarítónő, közülük maximum egy embert aki beállítja a robotokat és felügyeli őket. Ha ezt tovább viszik akár az építőiparba akkor sok szakmunkás menne ott is a levesbe. Ugye jönnek az önvezető autók, akkor azoknak is ugrott z állása akik eddig sofőri munkából éltek. Persze ezt lehetne még fokozni.


Én nem ellenzem a gépesítést, szerintem jó ötlet, csak itt a probléma azzal lenne hogy sok munkanélküli lenne az országba és még nagyobb szegénység. Oké hogy nagyon sok helyen munkaerőhiány van jelenleg az országban, de az sem fog örökké tartani, ahogyan az sem tartott örökké hogy sok munkanélküli volt, mert nem találtak állást.

2017. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
47%

Kérdéssel reagálnék a kérdésre.


Tegyük fel, hogy mindent gépiesítünk. Mi alapján határozzuk meg, hogy ki-mennyit vehet el a közösből?


Ha a robot dolgozik, az ember nem keres pénzt. Ha mindent a robot csinál, senki nem kap pénzt. Innentől a magánvagyon fogalma megszűnik. Miben mérjük innentől a vagyont? Vagy akkor innentől nincs vagyon?


Most jön a csavar a történetben. Mi van azokkal a munkakörökkel, amiket géppel nem lehet helyettesíteni? Az ott elhelyezkedő embert mivel jutalmazod? Pénzel? De akkor a többieknek is kéne pénz. Luxustermékekkel? Mi számítana luxusterméknek? Ha senkinek nincs pénze, akkor bármit megkaphat. Mi lenne az a dolog, amit mégsem kaphat meg?


Rengeteg filozófiai kérdés. . .


Ha maradunk a földhöz ragadottabb verziónál:


Jelenleg azért nem végezhetik gépek a munkát, mert azzal az emberek megélhetését veszed el. Gyárakban sok olyan munkakör van, amit géppel lehetne helyettesíteni, de ha ezt megtennéd, akkor az ott dolgozók mehetnének munkanélkülire. Milyen munkát adsz az így munka nélkül maradóknak? Vagy miből tartod el őket?

2017. márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
Sok volt úgy látom a sci-fi....
2017. márc. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én is feltennék 1 kérdést, főleg a robotizálást jelenleg ellenzőkhöz. Mikorra lehetséges az a lépés, amikor át lehet állni erre, aránylag zökkenőmentesen?
2017. márc. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!