Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkásoknak miért nem...

A közmunkásoknak miért nem fizetnek annyit, mint ami a minimálbér?

Figyelt kérdés
Ez nem törvénytelen?Minimálbér alatt dolgoztatni?
2017. márc. 23. 22:19
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

Látom itt egyesek nagyon bugyuta érveket hoznak fel.

Lehet egy butább ember ezekkel meg is elégszik,számomra ez nem magyarázat,hogy "nem kötelező elvállalni".


Mégis miféle érv ez?

Ha valaki pl feketén dolgozik,vagy tudtán kívül követ el törvénysértést,akkor is a törvény megbünteti őt.


Ezzel az erővel persze semmit nem kötelező elvállalni,dolgozni sem kötelező.

De itt nem ez a kérdés,hanem,hogy az adott munkahely tarja e magát a törvényekhez.

Márpedig ha az országban van olyan,hogy minimálbér,akkor sem a közszférában,sem a versenyszférában elvileg ez alatt nem lehet dolgoztatni senkit.

2017. márc. 23. 23:48
 12/47 A kérdező kommentje:

"Amúgy elég erős szó rá, hogy dolgoztatnak"


Ez sem érv.

Minden munkahelyre bemehetnénk ellenőrizni,vagy szubjektíven megítélni azt,hogy márpedig ki mennyit dolgozik a pénzéért.

Ha valaki nem jó munkaerő,akkor el lehet bocsájtani.


Más munkahelyeken is a fél munkaidőt átülik az alkalmazottak,nekik mégsem kérdőjelezik meg a teljesítményüket,és azt a bért,ami törvényesen jár nekik megkapják.

2017. márc. 23. 23:51
 13/47 anonim ***** válasza:
58%

"Nem dolgoztatnak. Senki sem kötelezi őket."

A helyzet, hogy ha nem vállalják a közmunkát, akkor mindenféle szociális juttatástól elesnek, és perkálhatják a TB díjat is. Ez kényszerítés.

2017. márc. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:
Pontosan,ahogy az előző is írja.
2017. márc. 23. 23:52
 15/47 A kérdező kommentje:

"Azért, mert akkor senki sem menne el a gyárba dolgozni, mert ki robotolna egész nap a gyártósor elött, mikor a közmunka többségében laza meló, nem szakadsz meg.

"


Talán akkor a gyári munkáért sem minimálbért fizetnének,amit ők "kiemelkedő bérként" reklámoznak.


Ha a közmunka minimálbéres lenne,akkor talán a gyárak is "azt mondanák",hogy többet kell fizetni.


Így gyakorlatilag ez csak annyit eredményez,hogy olcsó munkaerőt adnak a gyáraknak(közben szidják a külföldieket).


Ezzel az erővel mondhatnák azt is,hogy 50 ezer a minimálbér,csak lehet azt már sokan nem nyelnék le.

2017. márc. 23. 23:58
 16/47 A kérdező kommentje:

A közmunkások alatt nem csak a "földásó" embereket értem,bár velük szemben sem méltányos ez a fajta összeg.


Vannak közmunkán olyanok is,akik bizony egész nap melóznak...

Vannak érettségivel,és diplomával közmunkázók is,akik nem a földet túrják..

2017. márc. 24. 00:04
 17/47 anonim ***** válasza:
86%

Hali.

Szerintem, a közmunka csupán statisztikai jellegű. "Dolgoznak" nem munkanélküli.

Mélyszegénységben tartják az embereket. Könnyebben megvehetőbbek. Aki nem akar éhen halni, kénytelen elmenni közmunkára, ha van. Nem azért, mert ennyi az esze, hanem mert a pénz lételem.

2017. márc. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
76%
Én is sokat gondolkoztam ezen, meg próbáltam utánajárni, de arra jutottam, hogy a minimálbér (ami még mindig nevetséges és létminimum alatti) csak propaganda célokból van emelgetve folyamatosan, a közmunkával pedig egy rabszolgaréteget kovácsoltak, a mesterségesen letrehozott és fenntartott szegénységben.
2017. márc. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
12%

Azért mert közmunkásnak bárkit felvesznek, tehát nem piaci alapon működik, ezért irreális lenne piaci bért vagy minimálbért elvárni.

Továbbá a közmunka termelékenysége a 0-hoz konvergál.

2017. márc. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

Ez sem igaz.

Vannak olyan közmunkás pozíciók,amit csak minimum érettségivel lehet betölteni,pl kulturális közfoglalkoztatott.


Sokan közalkalmazottként keresnek minimálbér felett,ők sem "termelnek semmit".

Csak jó ismerősük van,és bonyomták őket ismerős által.

2017. márc. 24. 02:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!